Bendraukime
 

Armonas-Uss Duo

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Armonas-Uss Duo

“Armonas-Uss Duo” koncertuoja nuo 1977 m. Per beveik 40 kūrybos metų surengta daugiau kaip 600 koncertų Lietuvoje ir užsienyje – Austrijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Alžyre, Čekijoje, Švedijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Latvijoje, NVS šalyse. Dalyvauta klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose “Muzikos ruduo”, “Gaida”, “Jauna Muzika”, “Marių klavyrai”, “Klassik im Grünen” Bukove (Vokietija), Pažaislio, Th. Manno, Šv. Kristoforo vasaros festivaliuose ir kt. Duetas yra pripažintas lietuvių šiuolaikinės muzikos atlikėjas, parengęs nemažai lietuvių kompozitorių kūrinių pasaulinių premjerų. Apie 100 opusų įrašyta Lietuvos ir užsienio šalių radijo fonduose, garso kasetėse, CD.

 

 

"Tai virtuozų ansamblis, kurio abu atlikėjai yra puikūs savo instrumento meistrai. Tačiau muzikantai nesiekia virtuozinio efektingumo, o labiau gilinasi į turinio, nuotaikos sąsajas, ieško vidinių aspiracijų ir siekia tikro, nuoširdaus išsisakymo."

Jūratė Vyliūtė. 7 meno dienos, 1996

"Šių atlikėjų vidinė sugestija natūraliai veikia klausytoją. Tai tikrai geri muzikantai. Galime džiaugtis, kad turime tokių atlikėjų, kurie gali groti geriausiose Europos koncertų salėse."

Vytautas Barkauskas. 7 meno dienos, 1998

"Armonas-Uss Duo – tai aukšto atlikėjų profesinio meistriškumo, subtilaus skonio darnus ansamblis, savo kūryba visada demonstruojantis muzikinį išprusimą ir kultūrą, elegantišką ir santūrią atlikimo manierą. Šiuo atžvilgiu violončelistas R.Armonas – tikras šiaurietiško mentaliteto reiškėjas. Gražus jo violončelės tembras niekad netampa vien tik pasigėrėjimo objektu, nes veda klausytoją gilyn, į kūrinio turinį, kompozitoriaus epochos stilių. Pianistės I.Uss meistriškumas – taktiškas, nesavitikslis, svarbus puikaus dueto veiksnys. Abu muzikantai visada Lietuvos muzikinio gyvenimo verpete, dažnai inspiruojantys naujų kūrinių atsiradimą, tampantys daugelio jų redakcijų autoriais ir pirmaisiais atlikėjais."

Audronė Žiūraitytė

Koncertais Vilkaviškio kultūros centre (lapkričio 21 d.) ir Vilniuje, Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje (22 d.), kūrybinės veiklos 30-metį minėjo „Armonas-Uss Duo“: prof. Rimantas Armonas (violončelė) ir doc. Irena Uss Armonienė (fortepijonas). (...) I. Uss ir R. Armonas akivaizdžiai laisvai pavirsdavo tai giliais, intravertiškais, tai temperamentingais vienaplaniais artistais; jų išraiškos priemonių arsenalas, regis, neišsemiamas, be to, natūraliai pataikoma iš jo išsirinkti tinkamus „įrankius“. (...) Šis išoriškai kuklus, nes visai nesireklamuojantis, ansamblis yra viena aukščiausio profesinio lygio, tvirčiausių ir nuoširdžiausių mūsų muzikos kultūros atramų.

Rita Nomicaitė, Savitas duetas, 7 meno dienos, 2006 12 01

 

 

Perkamiausios prekės
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €