Bendraukime
 

Artūras Anusauskas

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Artūras Anusauskas

Vienas ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų solistų, grupių lyderis ir kompozitorius. Savo simpatijas nuolat dalijantis tarp džiazo ir akademinės muzikos, kūryboje elegantiškai derina džiazo bei akademinės muzikos raiškos priemones. Pianistas išsiskiria skambesio estetika, virtuoziškumu, klasikinių fortepijoninių džiazo stilių išmanymu bei neretai polifonizuotu melodinių linijų plėtojimu, per kurį skverbiasi akademinė logika. Bemaž 3 dešimtmečius muzikuojantis pianistas pastaraisiais metais pasirodo solo ir su savo kvartetu. Artūras Anusauskas taip pat dirba pedagoginį darbą, komponuoja ir aranžuoja. Originalios jo kompozicijos (tokios kaip baladė "Išgirsk mane" ar "Nuotaka upė") pretenduoja į lietuviško džiazo standartą.

Pianistas, solistas ir ansamblių lyderis Artūras Anusauskas (g. 1964) elegantiškai sieja džiazo bei akademinės muzikos raiškos priemones, išsiskiria skambesio estetika, artima romantiniam bei impresionistiniam pianizmui, polifonišku melodinių linijų plėtojimu.

Pagarsėjęs virtuozišku skambinimu, meistrišku garso valdymu ir klasikinių fortepijoninių džiazo stilių išmanymu, 1990 m. Artūras Anusauskas debiutavo kaip grupės lyderis. 1993 m. subūrė puikiai įvertintą kvintetą (kuriame grojo Liudas Mockūnas, Neda Malūnavičiūtė, Aleksandras Kazakevičius ir Andrius Afinogenovas), gastroliavusį Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Rumunijoje; 1994 su juo pelnė Birštono džiazo festivalio Grand Prix.

Artūras Anusauskas grojo su įvairiais Lietuvos džiazo muzikantais: Vytautu Labučiu, Gediminu Laurinavičiumi, Leonidu Šinkarenko, Valerijumi Ramoška, Janu Maksimovičiumi, kvintetu "Džiazo nublokšti", taip pat su danų vokaliste Anne Kierulf ir amerikiečių būgnininku Aru Biskiu. Jis akomponuoja Artūro Noviko vokaliniam džiazo ansambliui, taip pat akademinės muzikos atlikėjams - solistams bei chorams.

Tarp svarbesnių Artūro Anusausko kaip solisto pasirodymų - George'o Gershwino "Rhapsody in Blue", atlikta su Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru (diriguojant Gintarui Rinkevičiui). 1997 m. Anusauskas tapo Tarptautinio Leipcigo improvizacijos konkurso laureatu bei specialaus prizo už polifoninę improvizaciją laimėtoju. 2005 m. jo kaip džiazo muziko veikla buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos "Auksiniu disku".

Pastaraisiais metais jis pasirodo kaip solistas, taip pat su savo kvartetu, įgrojusiu autorinį albumą "Tylos puota" ir 2004 m. pelniusiu "Brodvėjaus" muzikos klubo apdovanojimą kaip metų džiazo grupė.

Šalia koncertinės veiklos Artūras Anusauskas komponuoja, aranžuoja bei dėsto džiazo improvizaciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (docentas).

 

© Jūratė Kučinskaitė

 

Artūras Anusauskas "Tylos puota"
Artūras Anusauskas
Artūras Anusauskas (fortepijonas), Aleksandras Fedotovas (saksofonas), Eugenijus Kanevičius
AUKSINIS DISKAS 2005, KASKADOS, Anusauskas, Armonas, Krikščiūnaitė
LMS
Fortepijoninis trio „Kaskados“, Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas
LIETUVIŲ MUZIKOS ANTOLOGIJA, 4 CD komplektas I CD
Eduardas Balčytis
Mokymo priemonė (CD komplektas) prie Eduardo Balčyčio muzikos vadovėlio X klasei
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €