Bendraukime
 

Astor Piazzolla

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Astor Piazzolla

Astoras Piacola (isp. Ástor Piazzolla, g. 1921 m. kovo 11 d. Mar del Platoje – m. 1992 m. liepos 4 d. Buenos Airėse) – Argentinos tango kompozitorius, bandonijos virtuozas. Jis laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, su tango sujungęs džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamą „naująjį tango“ (Nuevo tango).

Per savo ilgametę karjerą rengdavo pasirodymus su įvairiais orkestrais, visoje šalyje susilaukė didelio pripažinimo ir buvo pramintas „El Gran Ástor“.

Jo muzikinį stilių įtakojo vaikystėje gyvenant Niujorke pažintis su džiazo muzika. Ástor Piazzolla mokėsi groti akordeonu, pas Sergėjų Rachmaninovą mokėsi groti fortepijonu. Susipažino su Argentinos legendiniu tango muzikos atlikėju Carlos Gardel, kuris pakvietė Astorą vaidinti kine, Prancūzijoje mokėsi pas Nadia Boulanger.

Nors Ástor Piazzolla pradžioje grojo tradicinį tango, tačiau vis labiau linko prie to, kad tango skirtas ne šokiui, o klausymui.

Kompozitorius dirbo Buenos Airių Kolono teatre, rengė koncertus Lotynų Amerikos, Europos, JAV miestuose. Per paskutiniuosius 10 metų Piazzolla sukūrė virš 300 tango, 50 melodijų kino filmams, muziką spektakliams, baletams. 1992 m. Piazzolla kūrinys „Oblivion“ nominuotas Grammy apdovanojimui, kaip geriausia instrumentinė kompozicija.

Didysis muzikų paradas 2000
LMS
10 valandų koncerto rinktinė
Perkamiausios prekės
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €