Bendraukime
 

Choras AUKURAS

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Choras AUKURAS

Klaipėdos muzikos centro mišrus choras “Aukuras” įsikūrė 1993 m. prie Klaipėdos miesto chorinės bendrijos “Aukuras” dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstatinovo iniciatyva. Po dvejų metų choras tapo Klaipėdos muzikos centro kolektyvu. Nuo 1996 m. jam vadovauja A. Vildžiūnas.

Kolektyve nuolat dainuoja apie 30–35 choristai. Visi jie turi muzikinį išsilavinimą, nors ne visi gyvena iš muzikos. Tai choro dirigentai, muzikos mokytojai, muzikologai, kultūros darbuotojai ir kt.

Plačia ir įvairia veikla “Aukuras” laužo stereotipus ir nemano, kad choras – “rimtas” ir nuobodus dalykas. Teatralizuoti pasirodymai, dalyvavimas konkursuose ir festivaliuose, koncertinės kelionės po Lietuvą ir užsienį vilioja įsilieti į jau dešimtmetį gyvuojantį kolektyvą. Artistiškumas, demokratiškas repertuaras jam pelno dideles publikos simpatijas. Ne tik klausytis choro, bet ir žiūrėti į jį smagu, nenuobodu. O profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu.

Kolektyvo repertuarą sudaro įvairių epochų ir stilių bažnytinė bei pasaulietinė muzika: Palestrinos, Orlando di Lasso, Gesualdo di Venosos, Sergejaus Rachmaninovo, Franciso Poulenco, Edvardo Griego, Thomaso Jennefelto ir kt. kūriniai, negrų spiričiuelų aranžuotės. Pastarojo žanro interpretacijos bei specifinės atlikimo manieros klaipėdiečius mokė dirigentas iš JAV Ira Spauldingas. Padainavę spiričiuelų juodaodžių bažnyčioje Amerikoje, choristai sulaukė labai emocingos pritarimo reakcijos.

Glaudūs kūrybiniai ryšiai “Aukurą” sieja su Jonu Tamulioniu, Nijole Sinkevičiūte, Algirdu Martinaičiu, Remigijumi Šileika bei kitais lietuvių kompozitoriais. Ši kompaktinė plokštelė – akivaizdus jų kūrybinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, dažnai pasirodo kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, Klaipėdos varinių pučiamųjų kvintetu, pianistu Sauliumi Šiaučiuliu bei kitais kolektyvais ir solistais.

Per dešimt gyvavimo metų “Aukuras” surengė daugiau kaip tris šimtus koncertų Lietuvoje ir užsienyje, įrašė dvi kompaktines plokšteles. Koncertuota Italijoje (1994, 1995, 1999), Vokietijoje (1994, 1996, 1999, 2002), Šveicarijoje (1995, 1997), Austrijoje (1996, 2001), Prancūzijoje (1996), Švedijoje (1998), Lenkijoje (1998), Didžiojoje Britanijoje (2002), Airijoje (2002), Ispanijoje (2004). 2000 m. “Aukuras” reprezentavo Lietuvos chorinį meną Šiaurės ir Baltijos šalių chorų festivalyje Norvegijoje, 2001 m. koncertavo JAV ir Kanadoje.

“Aukuras” – trylikos tarptautinių konkursų laureatas. 2000 m. chorui įteikta Lietuvos kultūros centro “Tarptautinio spindesio žvaigždės” nominacijos “Aukso paukštė”.



Apdovanojimai chorų konkursuose:

1994 m. Tarptautinis chorų konkursas Riva del Garda (Italija) – du aukso diplomai ir prizas už nacionalinės muzikos atlikimą.

1994 m. Vilnius, Pasaulio lietuvių dainų šventės konkursas – pirmoji vieta mišrių chorų kategorijoje.

1995 m. Montreux (Šveicarija) – specialusis prizas už privalomojo kūrinio atlikimą.

1995 m. Klaipėda, tarptautinis S. Šimkaus chorų konkursas – Didžiojo gintaro prizas.

1996 m. Florilege vocal de Tours (Prancūzija) – pirmoji vieta laisvosios programos kategorijoje.

1996 m. Viena (Austrija), F. Schuberto chorų konkursas – antroji vieta.

1998 m. Tarptautinis chorų konkursas “Oskarshamn ‘98” (Švedija) – pirmoji vieta mišrių chorų ir antroji vieta laisvosios programos kategorijose, geriausio festivalio choro ir publikos prizai.

1998 m. Vilnius, Pasaulio lietuvių dainų šventės konkursas – pirmoji vieta mišrių chorų kategorijoje.

1998 m. Tarptautinis chorų konkursas “Hora cantavi ‘98” (Lenkija) – pirmoji vieta.

1999 m. Tarptautinis C. A. Seghizzi chorų konkursas (Gorizia, Italija) – dvi trečiosios premijos ir publikos prizas.

1999 m. Tarptautinis chorų konkursas Trenčianske Teplice (Slovakija) – antroji ir trečioji vieta.

2002 m. Vilnius – Lietuvos chorų konkurso nugalėtojas.

2003 m. Mogiliovas (Baltarusija), tarptautinis konkursas “Mahutny boža” – Didysis prizas.



Atsiliepimai

Ira Spaulding, dirigentas (JAV): “Aukuras” toks geras choras, kad gali atlikti įvairių žanrų kūrinius – tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką, J. S. Bacho kompozicijas ar negrų spiričiuelus. Labai šaunu, kai viena programa galima atskleisti įvairų skambesį bei muzikos dvasią, taip pat ir pademonstruoti plačias atlikėjų galimybes.”

Marija Gambor Helbekmo, David Vilkoks, Word Swingle – tarptautinio chorų konkurso “Oskarshamn ‘98” (Švedija) vertinimo komisijos nariai: “Nuostabus šio choro bruožas yra tas, kad dauguma choristų neturi ypatingų ir išlavintų balsų, tuo tarpu bendras choro skambesys puikus. Choro pasirodymas finale patvirtino mūsų nuomonę apie puikų tiek choristų, tiek dirigento darbą.”

Klaipėdos muzikos centro mišrus choras AUKURAS
Choras AUKURAS
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Perkamiausios prekės
M. K. Čiurlionis. Simfoninės poemos Jūra, Miške ir kantata  De Profundis
LMS
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras; diriguoja Juozas Domarkas
20.00 €
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
Audronė Žigaitytė
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €