Fortepijoninis trio “Kaskados” oficialiai savo koncertinę veiklą skaičiuoja nuo 1997, nors jau ir iki tol jo nariai – Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė) – buvo žinomi kaip solistai, kamerinių ansamblių dalyviai. Susiburti į nuolat koncertuojantį ansamblį ir būtent jo repertuaro sklaidoje apibendrinti savo profesinį meistriškumą – svarbus ir ryžtingas šių trijų atlikėjų žingsnis, turint galvoje, kad visi jie uoliai puoselėja ir kito pobūdžio muzikinę veiklą. Šiuos tris muzikus sieja ir artima akademinių studijų patirtis. Bemaž tuo pat metu visi studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje, pianistė ir smuikininkė – ten pat ir aspirantūroje Tad neatsitiktinai laikas ir patirtis, vidinė reikmė subrandino “Kaskadų” trio – šiuo metu vieną produktyviausių kamerinių ansamblių Lietuvoje. Šiam trio nekart teko dalyvauti didžiuosiuose Lietuvos festivaliuose: “Gaidos”, Šv.Kristupo, Thomo Manno, Pažaislio. Ansamblis sėkmingai gastroliavo Austrijoje, Vokietijoje, Rusijoje,Švedijoje. O 2002 “Kaskados” tapo IX tarptautinio J. Brahmso kamerinių ansamblių konkurso (Austrija, Piortšachas) laureatu – iškovojo I premiją. 2005 metais jie tapo Auksinio Disko laureatais (Lietuvos muzikų sąjungos apdovanojimas).
Lietuvos klausytojai susidomėję seka “Kaskadų” trio koncertinio gyvenimo ritmą – juolab kasmet ansamblis pateikia vis naujas kamerines programas. Be to, “Kaskadų” nariai yra atlikę solo partijas L. van Beethoveno Koncerte fortepijonui, smuikui, violončelei ir orkestrui C-dur, op. 56 ir penkių koncertų ciklą “Visi L.van Beethoveno fortepijoniniai trio”. Šio ansamblio repertuare įvairių epochų trio žanro kūriniai, tarp kurių aptiksime itin aktyviai puoselėjamą romantinės muzikos palikimą. Ženklią interpretacinės energijos dalį ansamblis skiria šiuolaikinės lietuvių muzikos sklaidai, kasmet įtraukdamas naujus šių autorių opusus. Vertindami “Kaskadų” atlikėjų profesionalumą, meninę vaizduotę kompozitoriai yra specialiai šiam trio parašę kompozicijų (Loreta Narvilaitė, Jurgis Juozapaitis, Vidmantas Bartulis, Algirdas Martinaitis, Osvaldas.Balakauskas, Sadie Harrison), arba anksčiau sukurtus opusus perrašę būtent fortepijoninio trio sudėčiai (Arvydas Malcys, Feliksas Bajoras, Bronius Kutavičius).
Klausytojams pažįstamas fortepijoninio trio “Kaskados” braižas, apie kurį ne kartą palankiai rašyta lietuvių spaudoje, gerai atsiliepta užsienio kritikų. Recenzijose dažnai pažymimas darnus ir išraiškingas šių instrumentalistų ansambliškumas, įtikinamai sutelkiami raiškos būdai, tiksli stilistinė orientacija, gilaus bei vieningo trijų instrumentų garso visumos pajauta, o visa tai sąlygoja šių muzikų preciziškas ir tvirtas techninis pasirengimas.
Pianistė Albina Šikšniūtė baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (doc. Liucijos Drąsutienės kl.) ir Maskvos P.Čaikovskio konservatoriją bei aspirantūrą (prof. Viktoro Nosovo kl.). Ji yra tarptautinių konkursų Čekijoje (1977) ir Prancūzijoje (1999) laureatė. Nuo 1991 A. Šikšniūtė, kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė, kasmet dalyvauja tarptautiniame festivalyje “Ost-West Musikfest” (Austrija). Pianistė koncertavo Vokietijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Turkijoje, Latvijoje. Ji rengia rečitalius ir groja su kameriniais ansambliais, yra skambinusi su Lietuvos, Prahos, Maskvos, Alma Atos kameriniais orkestrais. 1995 su prof. S. Sondeckio vadovaujamu Lietuvos kameriniu orkestru įrašė trijų J. S. Bacho klavyrinių koncertų kompaktinę plokštelę. Be to, su R. Mataityte, M. J. Zimmermann ir E. Kulikausku įrašė kompozitoriaus O. Balakausko autorinę kompaktinę plokštelę (ASV, Anglija). Atlikėjos veiklą A. Šikšniūtė derina su pedagoginiu darbu Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tarptautiniams konkursams yra parengusi ne vieną jaunosios kartos pianistą. Jau 11 metų ji nuolat kviečiama į Krems am der Donau (Austrija) vesti fortepijono meistriškumo kursų jaunimui.
Smuikininkė Rusnė Mataitytė baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (prof. Viktoro Radovičiaus kl.) ir Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją (prof. Valerijaus Klimovo kl.) bei aspirantūrą (prof. Igorio Bezrodno kl.). Ji yra tapusi dviejų tarptautinių konkursų prizininke – D. Oistracho (1988) ir L. Spohro (1990). Nuo 1992 trejus metus dirbo Getingeno simfoninio ir kamerinio orkestrų koncertmeistere. R. Mataitytė koncertavo Vokietijoje, Anglijoje, Olandijoje, Austrijoje, Jugoslavijoje, Graikijoje. 2002 ji griežė Niuberio ir Oldboro festivaliuose Anglijoje, Carnegie Hall salėje Niujorke. 2004 su Šv.Kristoforo orkestru R.Mataitytė koncertavo didžiausiuose Vokietijos miestuose Europa Musikale festivalio metu. Smuikininkė yra dalyvavusi įrašant keturias kompaktines plokšteles “Proud Sound”, ASV (Anglija), BIS (Švedija), Metier Records (Anglija) firmose. Nuo 2001 ji griežia ir “Gaidos” ansamblyje. Su pianiste Margrit Julia Zimmermann organizuoja festivalį “Kaskados” Kaselyje (Vokietija).
Violončelininkas Edmundas Kulikauskas baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (Domo Svirskio ir Romano Armono kl.) ir Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją (prof. Natalijos Šachovskajos kl.). 1986–1989 dėstė violončelę Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau savo muzikinę veiklą tęsė kaip Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei Lietuvos kvarteto narys. Nuo 1996 E. Kulikauskas dirba Nacionalinio simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteriu. Su minėtais kolektyvais jis koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Izraelyje.