Bendraukime
 

VAIVORA

Rūšiuoti pagal:

Biografija

VAIVORA

Lietuvos dailės muziejaus ansamblio „Vaivora” ištakos siekia 1971 m. Tuomet susikūręs kanklių trio daugiau kaip du dešimtmečius skleidė liaudies meną surengdamas daugiau kaip 600 koncertų Lietuvoje ir užsienyje.

2003 m. ansamblis žengė per atsinaujinimo slenkstį. Dabar jis vadinasi „Vaivora” – lietuviško skambesio žodžiu, nenurodančiu konkretaus instrumento, bet tarytum skleidžiančiu iš liaudies instrumentų garsų paletės spalvingą vaivorykštės šviesą.

„Vaivoros” vadovės rūpesčiai ir džiaugsmai, taip pat ir pirmųjų kanklių partija, kaip ir anksčiau, tenka Lietuvos muzikos akademijos profesorei kanklininkei Linai Naikelienei. Antrosiomis kanklėmis dabar kankliuoja jauna, perspektyvi kanklininkė Aistė Bružaitė, bosinėmis kanklėmis muzikuoja Aušrelė Juškevičienė. Ansamblyje groja birbynininkas Algirdas Jedemskis, dalyvauja birbynininkai Irmantas Andriūnas ir Eugenijus Čiplys

Vaivoros” ansamblis tęsia „Kanklių” repertuaro liniją – programose skamba lietuvių kompozitorių klasikų kūryba, folkloriniai inkliuzai, taip pat – bene dažniausiai – šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai.

„Vaivora” yra vienas originaliausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje, kruopščiai bei atsakingai puoselėjantis savo tautos kultūrinį palikimą. Ansamblio profesionalumą ir unikalumą rodo teigiamų šio kolektyvo koncertų recenzijų gausa ne tik Lietuvos, bet ir užsienio spaudoje. Šis ansamblis gali būti laikytinas reprezentaciniu Lietuvos muzikiniu kolektyvu, lietuvių nacionalinės kultūros vizitine kortele.

AUKSINIS DISKAS 2007, Leitaitė, MUSICA CAMERATA BALTICA, VAIVORA, Šiaučiulis
LMS
Dainininkė Judita Leitaitė, fortepijoninis trio „Musica camerata Baltica“ (Leonidas Melnikas,
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €