Bendraukime
 

Lietuvos kariuomenės orkestras

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Lietuvos kariuomenės orkestras

Lietuvos kariuomenės orkestro uždavinys - dalyvauti oficialiuose renginiuose ir reprezentuoti Lietuvos valstybę ir kariuomenę renginiuose siekiant sudaryti gerą kariuomenės įvaizdį visuomenei ir užtikrinti protokolo reikalavimų įvykdymą.

Lietuvos kariuomenės orkestras įkurtas 1991 m. rugsėjo 4 d., pirmuoju orkestro kapelmeisteriu buvo majoras Justinas Jonušas (1938-2013). 
Šiuo metu orkestrą sudaro 60 profesionalių muzikų. Jiems vadovauja orkestro kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas, jam talkina dirigentas kapitonas Dainius Pavilionis.

Lietuvos kariuomenės orkestras dalyvauja aukščiausio lygio valstybės svečių sutikimo ceremonijose, iškilminguose valstybiniuose renginiuose, Lietuvos kariuomenės oficialiose ceremonijose ir šventėse, taip pat rengia ir atlieka defilė programas. Orkestro atliekamus kūrinius taip pat galima išgirsti ir solinių koncertų Lietuvos visuomenei metu, kolektyvo įrašai skamba per Lietuvos radiją ir televiziją, yra išleistos septynios orkestro kompaktinės plokštelės.

Nuo pat įkūrimo pradžios orkestras bendradarbiauja su kariniais orkestrais ir jų dirigentais iš Europos Sąjungos ir NATO šalių. Lietuvos kariuomenės orkestras sėkmingai dalyvavo karinės muzikos festivaliuose ir koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Švedijoje, Čekijoje.

Lietuvos kariuomenės orkestras yra grojęs su solistais Povilu Stravinsku (fortepijonas), Sergijumi Kirsenka (tūba), Daumantu Slipkumi (fortepijonas), akomponavo dainininkams Virgilijui Noreikai, Asmik Grigorian, Veronikai Povilionienei, Carsie Sawyer ir kitiems atlikėjams bei ansambliams.

Savo bibliotekoje Lietuvos kariuomenės orkestras turi per tūkstantį lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių, kurie saugomi kasetėse ir kompaktinėse plokštelėse. Taip pat nemaža orkestro įrašų yra ir Lietuvos radijo ir televizijos fonotekose. Orkestras puoselėja kūrybinius ryšius su JAV, Belgijos, Vengrijos, Latvijos, Olandijos, Vokietijos kariniais orkestrais.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras
Lietuvos kariuomenės orkestras
diriguoja majoras Justinas Jonušas
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €