Bendraukime
 

Liudas Mockūnas

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Liudas Mockūnas

Liudas Mockūnas propaguoja modernųjį džiazą ir laisvąją avangardinę muziką. Jam muzikuojant išnyksta ribos tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos. Įsigilinęs į garso prigimtį bei obertonų galimybes, jis sukūrė individualų grojimo pučiamaisiais stilių, prisodrintą multifoninių technikų. Pasak kritikų, jis išsiskiria „neortodoksiškais išraiškos priemonių deriniais – nuo kinematografiškai ekspresyvių garso masių proveržių iki apokaliptinių himnų ar transcendentiško varpų gaudesio. Dažnai nenuspėjama jo muzika – tai energizuojantis free džiazo, lyriškumo ir Vidurio Europai būdingo ekspresionizmo mišinys“.

Liudas Mockūnas įgijo ir džiazo, ir akademinį muzikinį išsilavinimą. Muzikos mokėsi LMTA pas V. Čekasiną bei Kopenhagos ritmo muzikos konservatorijoje. Gilino žinias įvairiuose meistriškumo kursuose ir privačiai.

Liudas Mockūnas pelnytai vadinamas Lietuvos džiazo ambasadoriumi. Jis nuolat muzikuoja tarptautinėse sudėtyse, yra įvairių tarptautinių projektų iniciatorius. Tarptautinė saksofonininko karjera ypač suaktyvėjo 1999 m. pradėjus studijas Kopenhagoje. Su danų būgnininku Stefanu Pasborgu jis 2000 m. suformavo puikiai įvertintą grupę „Toxikum“, to paties pavadinimo albumas Danijoje buvo pripažintas 2004 metų džiazo atradimu (Jazz Discovery of the Year 2004). Mockūnas taip pat yra ansamblių „Megaphone“, „Red Planet“, „Baltic Trio“, „Artomis“, „Saga Quartet“, „Traffic“ ir „Revolver“ bendralyderis; muzikuoja su „Copenhagen Art Ensemble“, „Chordos“ styginių kvartetu, naujos muzikos ansambliu „Gaida“, Pierre'u Dørge'u ir „New Jungle Orchestra“, yra grojęs „Swinging Europe Big Band“, tarptautinio „La Villet Jazz Festival“ bigbendo projekte su „World Saxophone Quartet“. Su įvairiais kolektyvais Liudas Mockūnas muzikavo bemaž visoje Europoje, JAV, Kinijoje.

Mockūno diskografiją sudaro 7 bendraautoriniai albumai. Jis yra dalyvavęs įrašant daugiau nei 12 kompaktinių plokštelių, yra vienas iš „No Bussines Records“ įrašų kompanijos įkūrėjų, kuri propaguoja improvizacinę ir jai artimą muziką. Be džiazo Liudas Mockūnas atlieka ir šiuolaikinę akademinę muziką (B. Kutavičiaus, A. Martinaičio, R. Merkelio ir kitų kūrinius), yra grojęs su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, naujosios muzikos ansambliu „Gaida“. Jis taip pat komponuoja teatrui ir kinui. Nuo 2004 m. dėsto LMTA Džiazo katedroje.

AUKSINIS DISKAS 2008, Rubackytė, Prudnikovas, Martinaitytė, Mockūnas, Sostinės vario kvintetas
LMS
Mūza Rubackytė (fortepijonas), Vladimiras Prudnikovas (bosas), Sabina Martinaitytė (mecosopranas),
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €