Bendraukime
 

Petras Vyšniauskas

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Petras Vyšniauskas

Petras Vyšniauskas neabejotinai yra vienas pačių žymiausių ir universaliausių Lietuvos muzikų, atstovaujantis Lietuvai Europoje ir pasaulyje nuo JAV iki Australijos. Jis pripažintas kaip unikalus multiinstrumentininkas, grojantis sopraniniu, altiniu ir tenoriniu saksofonais bei klarnetu ir bosiniu klarnetu. Daug kartų P.Vyšniauskas buvo išrinktas geriausiu Sovietų Sąjungos ir Lietuvos saksofonininku, ne kartą laimėjo Birštono džiazo festivalių Didįjį prizą, pelnė daug kitų apdovanojimų. Daugelis kompozitorių specialiai jam parašė kūrinių.

P.Vyšniauskas įrašė apie 40 spektaklių muziką, sukūrė muziką 6 vaidybiniams filmams (iš jų 3 - užsienyje), įgrojo per 60 albumų, 15 CD, 12 MC. Dalyvavo arti 100 festivalių visame pasaulyje. Jis yra pirmasis Lietuvos džiazo muzikantas, dalyvavęs su savo kvartetu festivalyje “The Festival of Perth” (Australija) ir su kvintetu - XVI Detroito džiazo festivalyje (JAV).

Yra grojęs kartu su žymiausiais pasaulio muzikais, tokiais kaip St.Lacy, E.Sharpas, M.Benninkas, T.Jörgensmannas, P.Jeffrey, J.Owensas. Plačiai žinomi jo koncertai su lietuvių liaudies dainų atlikėja V.Povilioniene ir birbynininku A.Smolskumi. Dažnai koncertuoja su Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, vargonininku B.Vaitkumi. 2001 m. inicijavo programą “Menininkai - Valdovų rūmams atstatyti”.

1997-2002 m. P.Vyšniauskas dalyvavo daugiau kaip 50 prestižinių festivalių Europoje ir Lietuvoje, kur koncertavo su pasaulinio garso atlikėjais ir kolektyvais. Ypač reikėtų išskirti tokius projektus kaip “Jazz Fest Berlin 1999” su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, “Jazz Festival Eldena ‘99” ir “Jazz Festival Hannover 2001” su T.Jörgensmannu ir Ch.Mariano, “München Jazz Line 2002” su grupe “Viocal”, “Vilniaus festivalis 2002” su žymiais Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos muzikantais. Tarptautinį P.Vyšniausko pripažinimą byloja ir tai, kad jis vienintelis iš Lietuvos atstovų Čikagos mero buvo pakviestas dalyvauti 2000 m. sutikime “Chicago welcomes the World”. Nuo 1988 m. P.Vyšniauskas dėsto saksofono ir improvizacijos kursą Lietuvos muzikos akademijoje.

AUKSINIS DISKAS 2004, Smolskus, Čiurlionio kvartetas, Čepinskis, Janutas, Kanevičius
LMS
Antanas Smolskus (birbynė), Čiurlionio kvartetas, Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Algirdas Janutas
AUKSINIS DISKAS 2007, Leitaitė, MUSICA CAMERATA BALTICA, VAIVORA, Šiaučiulis
LMS
Dainininkė Judita Leitaitė, fortepijoninis trio „Musica camerata Baltica“ (Leonidas Melnikas,
LIETUVIŲ MUZIKOS ANTOLOGIJA, 4 CD komplektas I CD
Eduardas Balčytis
Mokymo priemonė (CD komplektas) prie Eduardo Balčyčio muzikos vadovėlio X klasei
MUZIKOS PASLAPTYS (seansas)
Audronė Žigaitytė
Didysis muzikų paradas 2000
LMS
10 valandų koncerto rinktinė
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €