Bendraukime
 

Rimantas Armonas

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Rimantas Armonas

Rimantas Armonas (violončelė) 1975 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją, prof. S.Sondeckienės violončelės klasę, 1978 m. – Maskvos P.Čaikovskio konservatorijos aspirantūrą, prof. V.Feigino klasę. 1980 m. atlikėjas laimėjo I vietą Tarptautiniame violončelistų konkurse Minske (Baltarusija). Nuo 1978 m. Rimantas Armonas dėsto Lietuvos muzikos akademijoje, profesorius (2003). 1986-1988 m. jis dėstė violončelės specialybę Alžyro nacionaliniame muzikos institute (L’Institut National de Musique d’Algérie). Nuo 2000 m. violončelistas yra Lietuvos muzikos akademijos Kauno fakulteto styginių instrumentų katedros vedėjas.
Rimantas Armonas – vienas iškiliausių Lietuvos violončelistų. Kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis jis gastroliavo Vokietijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Singapūre, Alžyre, NVS šalyse, dalyvavo prestižiniuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Violončelistas grojo su Lietuvos ir Baltarusijos nacionalinių filharmonijų, Klaipėdos, Baltarusijos radijo ir TV simfoniniais, Lietuvos, Kauno bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, diriguojant S.Sondeckiui, M.Dvarionaitei, D.Katkui, J.Domarkui (Lietuva), P.Bermanui (Ispanija), O.Grangean’ui (Prancūzija), N.Engelbrechtui, E.Leonovui (Baltarusija), B.Raiskiui (Rusija). Rimantas Armonas yra „Armonų trio”, Armonas-Uss Duo,  bei violončelių kvarteto Cellerando narys. 2003 m. spalio mėnesį Lietuvos filharmonijoje  įvyko "Armonų trio" koncertas, kuris buvo transliuojamas per Euroradiją į 17 Europos šalių. Atlikėjas vadovavo violončelės meistriškumo kursams bei interpretacijos seminarams Suomijoje (1991-1992), Baltarusijoje (1994, 2003, 2004), Latvijoje (1996, Academia Baltica’97), Olandijoje (2001), Vokietijoje bei JAV (2003), jis yra kviečiamas tarptautinių konkursų žiuri nariu. Rimanto Armono repertuare ne tik klasikinės muzikos, bet ir daugelio šalių šiuolaikinių kompozitorių kūriniai. Jis taip pat yra aktyvus lietuvių šiuolaikinės muzikos propaguotojas – daugelio kūrinių pirmasis atlikėjas ir redaktorius, parengęs per 20-ties lietuvių kompozitorių kūrinių pasaulines premjeras. Nemažą kūrinių pluoštą atlikėjas įrašė Lietuvos ir užsienio radijo stotims, įvairiose šalyse išleido šešis kompaktinius diskus.R. Armonas, išpažįstantis romantinius atlikimo principus, ansamblio skambesį praturtina garso ir emocijų atspalviais. Kartu atsiranda dar vienas interpretavimo aspektas - atlikimo tonusą palaikanti ir dažnai varomąja jėga tampanti emocinė, garsinė ir estetinė smuiko ir violončelės įtampa, be kurios kažin ar įmanomas visavertis ansamblis. Taigi smuikas ir violončelė - esminė trio ašis.

Vladas Zalatoris, Armonų trio koncertas "Euroradijo" auditorijai, 7 meno dienos, 2003 10 10

R. Armonas – tikras šiaurietiško mentaliteto reiškėjas. Gražus jo violončelės tembras niekad netampa vien tik pasigėrėjimo objektu, nes veda klausytoją gilyn į kūrinio turinį, kompozitoriaus epochos stilių.

Audronė Žiūraitytė

 

Perkamiausios prekės
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €