Bendraukime
 

Sabina Martinaitytė

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Sabina Martinaitytė

Tarptautinių konkursų laureatė Sabina Martinaitytė dainuoja Kauno valstybiniame muzikiniame teatre (nuo1987) ir dėsto dainavimą LMTA Kauno fakultete (nuo 1990 ) – yra Dainavimo katedros docentė (nuo 2008). Sabina – aktyvi visuomenininkė. Ji – Lietuvos muzikų sąjungos narė, dalyvauja tarptautinės pedagogų asociacijos „XXI amžiaus menas“ veikloje ir yra tarptautinės asociacijos „Užmiršta opera“ narė.

Martinaitytė mokėsi pas prof. Vladą Mikštaitę. Ji – daugybės tarptautinių konkursų laureatė. Dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje bei Lietuvoje vykstančiuose Vilniaus, Pažaislio,  Tytuvėnų, „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ (Klaipėda) ir kt. Martinaitytė dainavo Lietuvos, Minsko, Tartu, Talino, Rygos, Kazanės ir Čikagos lietuvių operos teatruose. Koncertavo Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje (Maskvoje, Sankt Peterburge, Kazanėje), Azerbaidžiane, Moldavijoje, Vokietijoje, JAV, Suomijoje ir kt.

Tarp pagrindinių S. Martinaitytės sukurtų vaidmenų – visas soprano repertuaro aukso fondas: Violeta ir Džilda (G. Verdi „Traviata“ ir „Rigoletas“), Baterflai (G. Puccini „Madam Baterflai“), Dona Ana ir Fiordilidži  (W. .A. Mozarto „Don Žuanas“ ir „Visos jos tokios“), Marta  (F. Flotow „Marta“), Margarita (Ch. Gounod „Faustas“), Moteris (A. Schoenbergo monodrama „Laukimas“) ir kt. Sabina – aktyvi nacionalinės operos propaguotoja. Ji dainavo Eglę V. Klovos operoje „Pilėnai“ ir Jūratę K. V. Banaičio operoje „Jūratė ir Kastytis“, Burtininkė T. Kutavičiaus „Nykštukas Nosis“. Kompozitorius Giedrius Kuprevičius specialiai jai sukūrė Karalienės Bonos partiją operoje „Karalienė Bona“, o sužavėta temperamentinga dainininke-aktore šiame vaidmenyje, kolega Kuprevičiumi pasekė ir A. Žigaitytė, skirdama dramatiškiausią Kotrynos vaidmenį savo operoje-misterijoje „Praregėjimas“ Sabinai Martinaitytei.

S. Martinaitytės repertuare ir vokalinės-simfoninės muzikos kūriniai. Nuo 1987 m. dainininkė surengė virš 1000 koncertų, parengė apie 30 įvairių solinių programų  su pianistais A. Eitmanavičiūte ir R. Zubovu, aktoriais A. Rubinovu, R. Staliliūnaite ir E. Stanciku, obojininku R. Beinariu, klarnetininku A. Budriu, M. K. Čiurlionio styginiu kvartetu, Kauno styginiu kvartetu, bei savo mokiniais L. Mikalausku, E. Bavikinu ir kt. Sabina dainavo su visais Lietuvos orkestrais, o taip pat Čikagos (JAV) „Lyric opera“, Estijos ir Latvijos Valstybiniais simfoniniais orkestrais.

Martinaitytė – įvairių tarptautinių ir respublikinių dainavimo konkursų komisijos narė, vedė meistriškumo kursus Lietuvoje, JAV, Ukrainoje, Rusijoje, Estijoje, Lenkijoje, Suomijoje. Sabinai suteiktas Įsimintiniausio Kauno menininko vardas (2000), ji apdovanota prizu „Fortūna“ už Violetos („Traviata“), Madalenos (U. Gordano „Andrė Šenjė“) ir Bonos (G. Kuprevičiaus „Karalienė Bona“) vaidmenis ir yra pelniusi 2002 metų Lietuvos Kultūros ministerijos premiją „Už geriausią 2001 - 2002 m. sezono operinį vaidmenį” („Karalienė Bona“).

AUKSINIS DISKAS 2008, Rubackytė, Prudnikovas, Martinaitytė, Mockūnas, Sostinės vario kvintetas
LMS
Mūza Rubackytė (fortepijonas), Vladimiras Prudnikovas (bosas), Sabina Martinaitytė (mecosopranas),
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €