Bendraukime
 

Violeta Urmana

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Violeta Urmana

Violetos Urmanos (Urmanavičiūtės)  repertuaras labai platus. „Nuo Verdi iki Wagnerio“ – taip ji pristatoma pasaulio kataloguose. Iš tiesų tai reiškia, kad ji dainuoja V. Bellini, G. Meyerbeer, H. Berlioz, G. Donizetti, G. Verdi, R. Wagner, P. Mascagni, B. Bartok, A. Ponchielli, Ch. W. Gluck, J. S. Bach, J. Brahms, G. Mahler, A. Berg, A. Schönberg, A. Zemlinsky, G. Rossini, K. Szymanowski, I. Stravinskio operose ir vokalinių-simfoninių kūrinių partijas. Ir tik garsiausiuose pasaulio teatruose bei koncertų salėse! Violeta Urmanavičiūtė dainavo diriguojant Pierre Boulez, Garry Bertini, Riccardo Chailly, James Conlon, Valerij Gergiev, James Levine, Fabio Luisi, Sir Neville Marriner, Zubin Mehta, Riccardo Muti, Antonio Pappano, Georges Prêtre, Simon Rattle, Giuseppe Sinopoli, Pinchas Steinberg, Christian Thielemann, Juozui Domarkui, Jonui Aleksai, Gintarui Rinkevičiui, Modestui Pitrėnui ir Vytautui Lukočiui.

 2009-2010 metų sezoną pati dainininkė juokais vadina „Amerikos sezonu“ – net penkis mėnesius ji praleido užatlantėje. Amerikos operos teatruose garsi mūsų dainininkė Violeta Urmanavičiūtė-Urmana dainuoja jau daugiau kaip dešimt metų. Debiutavusi „Tristane ir Izoldoj“ San Franciske 1998-aisiais, nuo 2001-ųjų beveik kasmet kviečiama į „Metropolitan“ solistė iš Lietuvos pagaliau pasirodė ir „Lyric“ operoje Čikagoje – visą sausį publika gėrėjosi jos dramatiška Toska to paties pavadinimo Puccini operoje. Iš Čikagos Violeta Urmanavičiūtė skrido tiesiai į Niujorką, kur nuo vasario pabaigos ir kovą „Metropolitan“ teatre dainavo Odabelą Verdi ,,Attiloje“ – šiuo spektakliu čia debiutavo ir dirigentas Riccardo Muti.

 Didžioji scena – Violetos Urmanavičiūtės Urmanos gyvenimo būdas. Per metus ji dainuoja maždaug pusšimtyje spektaklių bei koncertų.

„Brangakmeniu, padėjusiu R.Wagnerio „Parsifaliui“ neprarasti blizgesio“ V. Urmanavičiūtę kritikai vadina jau nuo pirmojo jos pasirodymo Kundry vaidmeniu Bairoito festivalyje 1999-aisiais. Stebuklingoji Bairoito scenos akustika leido jai tiesiog žaisti nepakartojamais savojo balso atspalviais nuo paperkančio pianissimo iki stulbinančio forte prasiveržimo. 

Violeta Urmanavičiūtė-Urmana – vienintelė iš lietuvių muzikų, pasiekusi neįtikėtinų aukštumų. Ji dainuoja garsiausiose Londono, Niujorko, Paryžiaus, Vienos ir Milano operos scenose. Neseniai Violetai už nuopelnus operos dainavime Austrijos valstybė įteikė aukščiausią „Kammersängerin“ apdovanojimą, prilyginamą „Oskarui“. 

Garsioji lietuvaitė nepamiršta ir gimtinės. 2010 balandyje tiesiai iš JAV ji atskrido į Klaipėdą, kur ne tik surengė su savo vyru Alfredo Nigro nuostabų koncertą, bet ir „įmynė“ simbolišką pėdą, tapdama naujo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro statybų globėja. 

Violeta Urmanavičiūtė Urmana pelnė aukščiausius Lietuvos apdovanojimus.

 

AUKSINIS DISKAS 2010: Urmana, Geringas, Ganelinas, Kauno valstybinis choras
LMS
Violeta Urmana, Davidas Geringas, Viačeslavas Ganelinas, Kauno valstybinis choras, Petras Bingelis
Violeta Urmana (2001)
Franz Schubert
Franz Schubert, Johannes Brahms, Francis Poulenc, Richard Strauss, Giacomo Meyerbeer, Juozas Gruodis
Dainuoja Violeta Urmana ir Virgilijus Noreika, 2 CD albumas
Giuseppe Verdi
Violeta Urmana, Virgilijus Noreika, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro
Perkamiausios prekės
2023 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2023 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €