AUKSINIS DISKAS 2002, Jauna muzika, Maciūtė, Vyšniauskas, LKO

Bendraukime
 

AUKSINIS DISKAS 2002, Jauna muzika, Maciūtė, Vyšniauskas, LKO

Žemiau pateikiame CD garso įrašų sąrašą.
Nusipirkę šios kompaktinės plokštelės garso įrašus mūsų elektroninėje parduotuvėje, galėsite juos perklausyti tiesiog šioje svetainėje (tinklalapyje).
Šiuo metu galite perklausyti tik pirmąjį garso įrašą, kuris reprezentuoja visą kompaktinę plokštelę.
Norėdami įsigyti šiuos CD garso įrašus, įsidėkite prekę į pirkinių krepšelį ir įvykdykite užsakymą.
Kai užsakymo statusas (po sėkmingo apmokėjimo) bus pakeistas į įvykdytas, Jūs galėsite parsisiųsti visus CD garso įrašus mp3 formatu.
Įsigiję CD garso įrašus, galėsite bet kada juos perklausyti mūsų parduotuvėje prisijungę su savo vartotojo duomenimis arba parsisiuntę į savo laikmeną.

Nr.
Pavadinimas
Trukmė
1
01 Mozart. I Largo Allegro
00:06:30
2
02 Mozart. II Menuetto I
00:03:12
3
03 Mozart. III Allegro
00:05:21
4
04 Mozart. IV Menuetto II
00:02:47
5
05 Mozart. V Finale. Presto
00:03:37
6
06 Mozart Dolcissimus con...
00:05:00
7
07 Bach Arija iš Mišių h-moll
00:04:23
8
08 Bach Arija iš Pasijų pagal Matą
00:04:33
9
09 A.Vivaldi Arija iš oratorijos Jud
00:04:10
10
10 J.Gruodis Uljona
00:02:14
11
11 P.Vyšniauskas Aš prisimenu Webern
00:09:05
12
12 P.Vyšniauskas Vienas
00:06:16
13
13 Frank Martin. Kyrie
00:04:49
14
14 Frank Martin. Gloria
00:05:27
15
15 Frank Martin. Sanctus
00:04:43
16
16 Frank Martin. Agnus Dei
00:03:14


AUKSINIS DISKAS 2002

Lietuvos muzikų sąjunga ir UAB Baltic Optical Disc 2001 m. įsteigė Auksinio disko” prizą (skulptūrinę kompoziciją ir specialų CD), skirtą geriausiems metų atlikėjams. Auksinio disko 2002” laureatais paskelbti:

Lietuvos kamerinis orkestras, vadovaujamas Sauliaus Sondeckio
Dainininkė Regina Maciūtė
Petras Vyšniauskas (saksofonas)
Vilniaus savivaldybės choras
Jauna muzika”, vadovaujamas Vaclovo Augustino


Lietuvos kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas Saulius Sondeckis

W. A. Mozart Divertiment Nr 7 D – dur K.205 
1. I Largo Allegro                                           6’27
2. II Menuetto I                                              3’09
3. III Allegro                                                   5’18
4. IV Menuetto II                                            2’45
5. V Finale. Presto                                         3’31


Regina Maciūtė (sopranas)

6. W.A.Mozart Dolcissimus con ...                4’56
7. J.S.Bach Arija iš Mišių h-moll                   4’19
8. J.S Bach Arija iš Pasijų pagal Matą           4’30
atl. Regina Maciūtė ir Lietuvos kamerinis orkestras  

9. A.Vivaldi Arija iš oratorijos “Juditos triumfas”  4’06
atl. Regina Maciūtė ir kamerinis ansamblis “Musica humana”

10. J.Gruodis Ulijona                                         2’09
atl. Regina Maciūtė ir Lietuvos kamerinis orkestras


Petras Vyšniauskas (saksofonas)

11. P. Vyšniauskas       “Aš prisimenu Weberną” (fragmentas) 9’02
Atl. P.Vyšniauskas (sax sopran), Kohn Low (Didžioji Britanija, piano)

12. P.Vyšniauskas       “Vienas”         6’11
Atl. kvartetas P.Vyšniauskas (soprano sax), Karl Berger (piano – vibrophone), Cent Carter (bass), Klaus Kugel (drums)


Vilniaus savivaldybės choras “Jauna muzika”, meno vadovas ir dirigentas Vaclovas AUGUSTINAS

 Frank Martin   fragmentai iš Mišių   
13. 
Kyrie                                        4’47
 14. Gloria                                      5’25
 15. Sanctus                                  4’41
 16. Agnus Dei                              3’14



LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS.

1960 m. balandžio 23 d. įvyko pirmoji orkestro repeticija, o tų pačių metų spalio 30 d. - pirmasis koncertas Lietuvos filharmonijos salėje. Programoje skambėjo J.S.Bacho ir G.F.Händelio kūriniai.

1966 m. įvyko pirmasis profesionalaus orkestro iš Lietuvos koncertas užsienyje - Lietuvos kamerinis orkestras griežė Vokietijos Demokratinėje Respublikoje. Ir Vakarų pasaulyje LKO debiutavo pirmasis iš Lietuvos orkestrų - tai įvyko 1976 m. Echternacho festivalyje (šiame prestižiniame renginyje iš viso koncertuota septynis kartus ir 1992 m. net pelnytas “Didžiojo liūto” medalis).

Šiandien LKO gastrolių maršrutuose - beveik visos Europos šalys, Argentina, Egiptas, Japonija, JAV, Kanada, Kuba, Pietų Afrikos Respublika. Daugybę kartų jam plojo Berlyno filharmonijos ir Vienos “Musikverein”, Londono “Royal Festival” ir Romos “Santa Cecilia”, Milano “Auditorium G.Verdi” ir Amsterdamo “Concertgebouw” bei daugelio įspūdingiausių Europos koncertų salių klausytojai. Ne kartą lankytasi ir garsiausiuose, turtingiausias tradicijas turinčiuose Europos festivaliuose.

Su Lietuvos kameriniu orkestru muzikavo daugybė garsių pasaulio solistų, puikių chorų. 1992 m. Ispanijoje, Kaserio mieste, lordas Yehudy Menuhinas pirmąkart repetavo su LKO. Nuo tada iki pat didžiojo muziko mirties įvyko net 60 LKO koncertų, diriguojamų Yehudy Menuhino.

Lietuvos kamerinis orkestras griežia ne tik naujausius Lietuvos kompozitorių kūrinius, jis taip pat yra garsių pasaulio autorių kūrinių premjerų atlikėjas. Tarp tokių pirmiausia minėtini Alfredas Schnittke, Arvo Pärtas, Peteris Vaskas.

Pastaruoju metu tarp reikšmingiausių LKO darbų - firmos “Teldec” leidžiamas CD su solistu S.Nakariakovu (trimitas), firmos “Naxos” išleista “Romantinė muzika violončelei ir orkestrui”, solistas Vytautas Sondeckis, diriguoja D.Geringas (JAV kataloge “Gramophone” šis CD pripažintų muzikos kritikų įvertintas kaip įeinantis į 100 geriausių pasaulio įrašų). BMG firmos išleisti L. van Beethoveno “Prometėjo kūriniai” (“The creatures of Prometheus”) su dirigentu K.A.Rickenbacheriu 2002 m. rugpjūčio mėnesį Šveicarijoje pateko į mėnesio populiariausiųjų dešimtuką tarp tokių žvaigždžių kaip J.Kissinas, C.Bartoli, S.Richteris, “Wiener Philharmonicer”.

2002 m. rugsėjį orkestras dalyvavo festivalyje Šveicarijoje su solistais M.Pletniovu, E.Leonskaja, aktoriumi P.Ustinovu ir dirigentu G.Roždestvenskiu.

Saulius Sondeckis - puikus dirigentas, pedagogas ir pilietis - apdovanotas aukščiausiais Lietuvos atlikėjo titulais. Jau diriguota per 3000 koncertų beveik visose Europos šalyse, Argentinoje, Egipte, Japonijoje, JAV, Kanadoje, Kuboje, Pietų Afrikos Respublikoje… Jam plojo garsiausių pasaulio salių ir festivalių klausytojai. Maestro vadovavo dešimčiai įvairių festivalių jaunimo orkestrų.

S. Sondeckis diriguoja nuo 1955 m. Iš pradžių tai buvo M.K.Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos moksleivių orkestras. Didžiausias laimėjimas su šiuo kolektyvu - 1976 m. Berlyne pelnytas Herberto von Karajano fondo jaunimo orkestrų konkurso aukso medalis.

Žymus Vokietijos kritikas Klausas Geitelis S.Sondeckį vadina “aukšto rango muzikos pedagogu”, o įžymiojoje Joachimo W.Hartnacko knygoje “Didieji mūsų dienų smuikininkai” pažymima, kad tarp absoliučiai geriausių virtuozų yra trys orkestrai: “Musici di Roma”, Lietuvos kamerinis orkestras ir V.Spivakovo orkestras “Maskvos virtuozai”. Autorius rašo apie Lietuvos orkestro “beribį virtuoziškumą ir muzikalumą”.

1988 m. prasidėjo dar vieno pasaulyje šlovę pelniusio S.Sondeckio kolektyvo - orkestro “Camerata Sankt Peterburg” - biografija. Šiandien tai oficialus garsiojo Ermitažo orkestras, su kuriuo taip pat išvažinėta daugybė pasaulio šalių.



Regina MACIŪTĖ (sopranas)

Lietuvos muzikos akademijos auklėtinė Regina MACIŪTĖ yra Lietuvos nacionalinės filharmonijos solistė, muzikos mėgėjų žinoma kaip įvairių stilių - nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos - atlikėja, dalyvaujanti daugelio Lietuvos muzikinių kolektyvų programose. Solistė su Lietuvos ir kitų šalių orkestrais atlieka stambios formos kūrinius, rengia rečitalius, į kompaktinę plokštelę yra įrašiusi O.Messiaeno ciklą “Harawi”. R.Maciūtė - VI M.Glinkos vokalistų konkurso laureatė. Ji stažavo Austrijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje, gastroliavo Japonijoje, JAV, Kanadoje, daugelyje Europos šalių. Jau daugiau kaip dešimt metų dėsto Lietuvos muzikos akademijoje, yra Dainavimo katedros docentė.



Petras VYŠNIAUSKAS (saksofonas)

Petras Vyšniauskas neabejotinai yra vienas pačių žymiausių ir universaliausių Lietuvos muzikų, atstovaujantis Lietuvai Europoje ir pasaulyje nuo JAV iki Australijos. Jis pripažintas kaip unikalus multiinstrumentininkas, grojantis sopraniniu, altiniu ir tenoriniu saksofonais bei klarnetu ir bosiniu klarnetu. Daug kartų P.Vyšniauskas buvo išrinktas geriausiu Sovietų Sąjungos ir Lietuvos saksofonininku, ne kartą laimėjo Birštono džiazo festivalių Didįjį prizą, pelnė daug kitų apdovanojimų. Daugelis kompozitorių specialiai jam parašė kūrinių.

P. Vyšniauskas įrašė apie 40 spektaklių muziką, sukūrė muziką 6 vaidybiniams filmams (iš jų 3 - užsienyje), įgrojo per 60 albumų, 15 CD, 12 MC. Dalyvavo arti 100 festivalių visame pasaulyje. Jis yra pirmasis Lietuvos džiazo muzikantas, dalyvavęs su savo kvartetu festivalyje “The Festival of Perth” (Australija) ir su kvintetu - XVI Detroito džiazo festivalyje (JAV).

Yra grojęs kartu su žymiausiais pasaulio muzikais, tokiais kaip St.Lacy, E.Sharpas, M.Benninkas, T.Jörgensmannas, P.Jeffrey, J.Owensas. Plačiai žinomi jo koncertai su lietuvių liaudies dainų atlikėja V.Povilioniene ir birbynininku A.Smolskumi. Dažnai koncertuoja su Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, vargonininku B.Vaitkumi. 2001 m. inicijavo programą “Menininkai - Valdovų rūmams atstatyti”.

1997-2002 m. P.Vyšniauskas dalyvavo daugiau kaip 50 prestižinių festivalių Europoje ir Lietuvoje, kur koncertavo su pasaulinio garso atlikėjais ir kolektyvais. Ypač reikėtų išskirti tokius projektus kaip “Jazz Fest Berlin 1999” su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, “Jazz Festival Eldena ‘99” ir “Jazz Festival Hannover 2001” su T.Jörgensmannu ir Ch.Mariano, “München Jazz Line 2002” su grupe “Viocal”, “Vilniaus festivalis 2002” su žymiais Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos muzikantais. Tarptautinį P.Vyšniausko pripažinimą byloja ir tai, kad jis vienintelis iš Lietuvos atstovų Čikagos mero buvo pakviestas dalyvauti 2000 m. sutikime “Chicago welcomes the World”. Nuo 1988 m. P.Vyšniauskas dėsto saksofono ir improvizacijos kursą Lietuvos muzikos akademijoje.



Vilniaus savivaldybės choras “JAUNA MUZIKA”

Choras “Jauna muzika” įkurtas 1989 m. 1990-1996 m. “Jauna muzika” dalyvavo 16 tarptautinių chorų konkursų, iš kurių 15 laimėjo pirmąją vietą įvairiose kategorijos bei 6 Didžiuosius prizus. 1993 m. Tarptautinės choro muzikos federacijos rengiamame konkurse Varnoje (Bulgarija) choras laimėjo aukščiausią apdovanojimą - “Grand Prix Europeo”. 1994 m. “Jauna muzika” tapo Vilniaus savivaldybės choru. Vilniaus savivaldybės choro įkūrėjai - dirigentas ir kompozitorius Remigijus Merkelys bei iki šios dienos jam vadovaujantis direktorius Algimantas Gurevičius. Nuo 1992 m. chorui vadovauja dirigentas ir kompozitorius Vaclovas Augustinas. “Jauna muzika” - aktyvus muzikinis kolektyvas, kasmet surengiantis daugiau kaip 60 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Choras bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos ir žinomais užsienio kameriniais ir simfoniniais orkestrais, pasaulinį pripažinimą pelniusiais atlikėjais ir dirigentais. Koncertinių kelionių maršrutai driekiasi per Europos šalių miestus, po keletą sykių koncertuota Izraelyje ir Japonijoje.

Nuo 1995 m. kolektyvas rengia kasmečius choro muzikos interpretavimo ir dirigavimo kursus, kuriuos vesti kviečia žymiausius pasaulio šalių choro dirigentus. Kursų metu choras taip pat parengia ir pristato originalias Lietuvoje neskambėjusių kūrinių programas.

“Jauna muzika” yra Tarptautinės choro muzikos federacijos narė.

Choro dirigentas, kompozitorius ir pedagogas Vaclovas Augustinas (g. 1959) 1981 m. baigė Lietuvos muzikos akademijos choro dirigavimo, o 1992 m. - kompozicijos klasę. 1980-1992 m. dirbo “Ąžuoliuko” muzikos mokykloje, o nuo 1992 m. yra choro “Jauna muzika” meno vadovas.

V. Augustinas yra Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos chorų sąjungos ir Amerikos choro dirigentų asociacijos narys. Nuo 1995 m. jis nuolat glaudžiai bendradarbiauja su žymiausiais Europos choro meno specialistais rengdamas jų kursus Vilniuje su choru “Jauna muzika”.

Chorinė V.Augustino kūryba yra populiari, dažnai atliekama Lietuvoje ir užsienyje. Jo kompozicijų yra išleidusios “Alliance Music Publication” ir “Laurendale Associates” (JAV).

V. Augustinas dėsto Lietuvos muzikos akademijoje, Vilniaus pedagoginiame universitete, kviečiamas skaityti paskaitų Klaipėdos universiteto Menų fakultete, Vilniaus muzikinio švietimo centre.

 

 

 

Perkamiausios prekės
M. K. Čiurlionis. Simfoninės poemos Jūra, Miške ir kantata  De Profundis
LMS
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras; diriguoja Juozas Domarkas
20.00 €
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
Audronė Žigaitytė
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €