Žemiau pateikiame CD garso įrašų sąrašą.
Nusipirkę šios kompaktinės plokštelės garso įrašus mūsų elektroninėje parduotuvėje, galėsite juos perklausyti tiesiog šioje svetainėje (tinklalapyje).
Šiuo metu galite perklausyti tik pirmąjį garso įrašą, kuris reprezentuoja visą kompaktinę plokštelę.
Norėdami įsigyti šiuos CD garso įrašus, įsidėkite prekę į pirkinių krepšelį ir įvykdykite užsakymą.
Kai užsakymo statusas (po sėkmingo apmokėjimo) bus pakeistas į įvykdytas, Jūs galėsite parsisiųsti visus CD garso įrašus mp3 formatu.
Įsigiję CD garso įrašus, galėsite bet kada juos perklausyti mūsų parduotuvėje prisijungę su savo vartotojo duomenimis arba parsisiuntę į savo laikmeną.
CD Turinys
I VEIKSMAS
I Paveikslas
1. Įžanga. Miško vienuma
2. Pasakiškų būtybių šokis
3. Miškinis šoka
4. Baltųjų laumių šokis
5. Kaimiečių šokis
6. Žaidimas. Šokis II
7. Vaivos ir Straublio duetas
8. Straublio variacija
9. Vaivos variacija
10. Scena po šokių
11. Mažojo velniuko šokis
12. Danguje žaibuoja
II paveikslas
13. Perkūno atvykimas
14. Pasirodo miškinis
15. Perkūnas skrenda pas Straublį
16. Perkūno ir Straublio scena
17. Perkūnas skrenda pas Vaivą
18. Perkūnas virsta gražiu jaunikaičiu
19. Nesėkmingas meilinimasis Vaivai
20. Vaiva audžia
21. Perkūno piršlybos
22. Perkūno dovanos
23. Vaiva atsisako dovanų
24. Perkūno klasta
25. Finalas: Vaivos pagrobimas ir skrydis su ja į dangų
II VEIKSMAS
I Paveikslas
26. Įžanga. Gintaro pilyje
27. Vaiva ilgisi Straublio
28. Perkūno ir Vaivos scena
29. Šokis Vaivai palinksminti (Mažojo velniuko šokis)
30. Bendras visų šokis. Kyla audra Communal dance.
31. Vaiva bėga iš Perkūno karalystės
II Paveikslas
32. Įžanga
33. Straublys ilgisi Vaivos
34. Vaivos ir Straublio duetas
35. Vaiva dovanoja Straubliui juostą
36. Vaivos variacija su juosta
37. Perkūnas užklumpa jaunąją porą
38. Vaivos žūties scena
39. Danguje nušvinta vaivorykštė
The Rainbow lights up in the sky
40. Epiolgas: Baltųjų laumių šokis
BENDRA TRUKMĖ: 78:47
Atlieka:
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguoja Modestas Pitrėnas.
Garso režisieriai: Vilius Keras ir Aleksandra Suchova
Baltic Mobile Recordings
2014 m. Įrašyta Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Leidėjas: Lietuvos muzikų sąjunga
Kompozitorius Vladas Jakubėnas ir jo baletas „Vaivos juosta“
Vladas Jakubėnas (1904–1976) savo kūrybinį kelią pradėjo ir brandino Nepriklausomoje Lietuvoje. Kūrybinę karjerą pradėjęs 1928 m. Kaune kaip koncertuojantis pianistas, atliekantis lietuvių klasikų ir savo kūrinius, vėliau tobulinosi Vokietijoje, gilino žinias pas kompozitorių neoromantiką prof. Franzą Schrekerį. Po studijų Berlyne grįžęs į Kauną (1932) V. Jakubėnas labai greitai pagarsėjo įvairiapusiu talentu – ne tik kaip kompozitorius, bet ir kaip puikus pianistas, akompaniatorius, pedagogas ir aktyvus visuomenės veikėjas, muzikos kritikas, koncertų organizatorius.
Idėja sukurti pirmą tautinį baletą V. Jakubėnui kilo 1933 m., kai spaudoje prasidėjo diskusija, kodėl iki šiol neturime nacionalinio baleto. Tuo metu užsimezgė kūrybinis dialogas su rašytoju Vincu Krėve-Mickevičiumi, kurio stilizuotas lietuviškas mitas „Perkūnas, Vaiva ir Straublys“ (1920) įkvėpė jauną kompozitorių sukurti muziką. Libretą mielai sutiko parašyti pats V. Krėvė.
Medžiagos kompozitorius ieškojo nacionalinių mitų pasaulyje. Pauliaus Slavėno darbai („Dangaus lituanistika“, „Dangaus spinduoliai“ 1936–1937 m.) davė naujų kūrybinių idėjų kompozitoriui, diktavo ir kitokią muzikinę dramaturgiją. Astralinis mitas apie Saulės dukteris planetas buvo tai, ko reikia: Vaiva V. Jakubėno balete – Saulės dukra, kosminė būtybė, gėrio ir grožio simbolis. Egzotiškos baltosios laumės, Vaivos seserys, pasirodo kaip Mėnulio vaivorykštės, nenuostabu, kad ir pirmasis baleto pavadinimas buvo „Vaivorykštė“.
Antro pasaulinio karo šmėkla neleido šiam kūriniui sulaukti premjeros. Baleto „Vaivos juosta“ premjerą turėjo diriguoti Leiba Hofmekleris. Tačiau dirigentas 1941 m. pateko į žydų getą. V. Jakubėnas bandė padėti bičiuliui išvengti sunkaus fizinio darbo, įtikindamas gestapo vadovus leisti jam perrašinėti baleto „Vaivos juosta“ partitūrą. Leidimas buvo gautas, bet 1941 m. rugpjūtį gete kilo gaisras, kurio metu žuvo ir dirigentas, ir jo perrašoma partitūra. Užklupus antrajai sovietų okupacijai, abu baleto autoriai – V. Jakubėnas ir V. Krėvė – išvyko iš Tėvynės (1944). Abu ir mirė po svetimu dangumi (Krėvė 1954 m. Filadelfijoje, Jakubėnas 1976 m. Čikagoje), o jų bendras kūrinys nugrimzdo užmarštin ilgiems dešimtmečiams.
1993 m. gavome iš kompozitoriaus sesers šeimos archyvo Čikagoje baleto klavyro rankraštį ir pasiryžome baletą pastatyti. Kompozitorius Marius Baranauskas atliko baleto muzikos instrumentuotę, o dirigentas Modestas Pitrėnas 2014 metų vasarą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru įrašė „Vaivos juostos“ muziką. Tų pačių metų gruodžio 4 d. įvyko baleto premjera.
Irena SKOMSKIENĖ
XX a. tautinės kultūros atgimimo dvasia besiremianti monumentali V. Jakubėno lyrika sukuria didingą, panteistinį, tautiška melodija bei ritmais alsuojantį paveikslą, kupiną mistinių būtybių ir žmogiškų aistrų. Marius Baranauskas sukūrė labai gerą orkestruotę. Profesionaliai, spalvingai ir įdomiai jis veda tembrų dramaturgiją, girdi instrumentus, atspindi liaudiškumą paprastomis, bet itin taikliomis priemonėmis. Į orkestro sudėtį įtraukęs daug „nejakubėniškų“ modernių mušamųjų instrumentų, išgavo originalų, keistą, paradoksaliai liaudišką koloritą. Muzikiniu požiūriu šis baletas yra savalaikis ir vertingas įnašas į seklų lietuvių tautinės tematikos scenos veikalų repertuarą.
Modestas PITRĖNAS
Kompozitoriaus sesers dukra Erika Brooks yra Čikagoje įsteigto Vlado Jakubėno Fondo reikalų vedėja. Ji sistemingai rūpinasi dėdės kūrybinio palikimo sklaida ir jo kūrybos gražinimu į Lietuvą. Jos dėka 1993-2013 m. Lietuvoje iš rankraščių išleisti beveik visi Vlado Jakubėno kūriniai, kurių tarpe ir baleto „Vaivos juosta“ klavyras. Nesulaukus valstybės paramos baleto restauravimo darbams, viską teko daryti kompozitoriaus sesers šeimos Amerikoje lėšomis. Erikos Brooks paramos dėka išleista ir ši pastatyto baleto „Vaivos juosta“ muzikos kompaktinė plokštelė. Organizacinius darbus atliko Kompozitoriaus Vlado Jakubėno draugija Vilniuje