AUKSINIS DISKAS 2004, Smolskus, Čiurlionio kvartetas, Čepinskis, Janutas, Kanevičius

Bendraukime
 

AUKSINIS DISKAS 2004, Smolskus, Čiurlionio kvartetas, Čepinskis, Janutas, Kanevičius

Žemiau pateikiame CD garso įrašų sąrašą.
Nusipirkę šios kompaktinės plokštelės garso įrašus mūsų elektroninėje parduotuvėje, galėsite juos perklausyti tiesiog šioje svetainėje (tinklalapyje).
Šiuo metu galite perklausyti tik pirmąjį garso įrašą, kuris reprezentuoja visą kompaktinę plokštelę.
Norėdami įsigyti šiuos CD garso įrašus, įsidėkite prekę į pirkinių krepšelį ir įvykdykite užsakymą.
Kai užsakymo statusas (po sėkmingo apmokėjimo) bus pakeistas į įvykdytas, Jūs galėsite parsisiųsti visus CD garso įrašus mp3 formatu.
Įsigiję CD garso įrašus, galėsite bet kada juos perklausyti mūsų parduotuvėje prisijungę su savo vartotojo duomenimis arba parsisiuntę į savo laikmeną.

Nr.
Pavadinimas
Trukmė
1
1.Žigaitis Ryto melodija
00:06:34
2
2.Raliavimas
00:02:38
3
3.Juozapaitis Presto
00:04:03
4
4.Marcello Adagio
00:04:13
5
5.Grieg Un poco andante. Allegro..
00:13:01
6
6.Sarasate Serenada andaluza, op. 28
00:05:25
7
7.Sarasate Malaguena, op. 21 Nr. 1
00:04:09
8
8.Sarasate Caprice Basque, op. 24
00:06:04
9
9.Sarasate Jota Navarra, op. 22 Nr. 2
00:04:13
10
10. Bach Mišios h-moll, Benedictus
00:05:15
11
11.Rachmaninov Čia gera
00:02:18
12
12.Rachmaninov Alyvos
00:02:03
13
13.Grieg Pasivaikščiojimas vakare
00:01:29
14
14.Rossini Neapolietiška tarante
00:03:14
15
15.Kanevičius Lietaus šalis
00:15:14


Antanas Smolskus (birbynė), Čiurlionio kvartetas, Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Algirdas Janutas (tenoras), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas)

Lietuvos muzikų sąjunga ir UAB “Baltic Optical Disc” 2001 m. įsteigė “Auksinio disko” prizą – skulptūrinę kompoziciją ir specialų CD, – skirtą geriausiems metų atlikėjams.

2004 m. “Auksinio disko” laureatai:

Antanas Smolskus (birbynė) (po mirties)

Čiurlionio kvartetas

Vilhelmas Čepinskis (smuikas)

Algirdas Janutas (tenoras)

Eugenijus Kanevičius (kontrabosas)



Antanas Smolskus

1. Rimvydas Žigaitis Ryto melodija (6‘ 34)

Atl. Antanas Smolskus (birbynė), Petras Vyšniauskas (saksofonas), Saulius Šiaučiulis (fortepijonas)

2. Raliavimas (2‘ 37)

Atl. Antanas Smolskus

3. Jurgis Juozapaitis Presto iš Sonatos birbynei ir fortepijonui (4‘ 03)

Atl. A. Smolskus ir lietuvių liaudies instrumentų ansamblis “Sutartinė”. Vadovas Pranas Tamošaitis

4. Alessandro Marcello Adagio iš Koncerto obojui ir orkestrui c-moll, op. 1 (4‘ 12)

Atl. A. Smolskus ir Lietuvos radijo ir televizijos lengvosios muzikos orkestras. Meno vadovas ir vyr. dirigentas Jaroslavas Cechanovičius


Čiurlionio kvartetas

5. Edvard Grieg Styginių kvarteto g-moll, op. 27 I dalis Un poco andante. Allegro molto ed agitato (13‘ 00)


Vilhelmas Čepinskis, Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)

Pablo Sarasate

6. Serenada andaluza, op. 28 (5‘ 25)

7. Malaguena, op. 21 Nr. 1 (4‘ 08)

8. Caprice Basque, op. 24 (6‘ 04)

9. Jota Navarra, op. 22 Nr. 2 (4‘ 13)

Įrašyta 2004 04 18


Algirdas Janutas

10. Johan Sebastian Bach Mišios h-moll, Benedictus (5‘ 14)

Atl. Algirdas Janutas, Giedrius Gelgotas (fleita) ir Lietuvos kamerinis orkestras. Diriguoja Saulius Sondeckis (įrašas iš koncerto, vykusio 2001 m. birželį Bernardinų bažnyčioje)

11. Sergej Rachmaninov Čia gera (2‘ 17)

12. Sergej Rachmaninov Alyvos (2‘ 02)

Atl. Algirdas Janutas ir Gražina Ručytė (fortepijonas)

13. Edvard Grieg Pasivaikščiojimas vakare (1‘ 28)

14. Gioachino Rossini Neapolietiška tarantela (3‘ 14)

Atl. Algirdas Janutas ir Lietuvos kamerinis orkestras. Diriguoja Saulius Sondeckis


Eduardas Kanevičius

15. Eduardas Kanevičius Lietaus šalis (15‘ 13)

Atl. Eduardas Kanevičius (kontrabosas, sintezatorius)



Gimtosios Lietuvos miestuose ir miesteliuose, Varšuvoje ir Maskvoje, Dubline ir Paryžiuje, Baltijos ir Skandinavijos, Lotynų Amerikos, Azijos ir Okeanijos šalių sostinėse, daugelyje kitų pasaulio didmiesčių skambėjo Antano SMOLSKAUS birbynė. Koncertinės birbynės pusės šimto metų istorijoje tai buvo ryškiausias ir aktyviausiai koncertuojantis muzikantas. A. Smolskus surengė per 100 birbynės muzikos rečitalių. Kaip solistas ir partneris griežė daugiau kaip 2000 koncertų su Lietuvos ir užsienio solistais, liaudies instrumentų ansambliais ir orkestrais, pučiamaisiais, kameriniais ir simfoniniais orkestrais, pirmasis atliko ir išpopuliarino daugelį lietuvių kompozitorių kūrinių birbynei, dažnai inspiravo jų sukūrimą.

A. Smolskus baigė žymaus pedagogo Povilo Samuičio birbynės klasę LMTA. Siekdamas aukščiausio meistriškumo, 1985 m. Sankt Peterburgo konservatorijoje baigė aspirantūrą pas žymų klarneto pedagogą prof. P. Suchanovą. Jis yra dviejų tarptautinių konkursų pirmosios vietos laureatas. Birbyne grojo Armėnijos muzikiniame filme “Lietuvių birbynė ir armėnų dudukas” (1990), kuris tarptautiniame televizijos filmų festivalyje Los Andžele pelnė pagrindinį prizą.

A. Smolskaus atlikėjo talentas – muzikalumas ir interpretacijos įtaiga, profesinis reiklumas ir artistiškumas – darė didelį įspūdį. Jis pažino ir atskleidė melodines, tembrines, dinamines, virtuozines šiuolaikinės birbynės galimybes. Ypač subtiliai išreiškė tautinį lietuvių muzikos charakterį, pirmiausia pastoralinį lyriškumą ir dainingumą. Birbynei, šiam puikiam soliniam instrumentui, jis atvėrė didžiąsias koncertų sales. A. Smolskaus birbynė skamba radijo ir televizijos įrašuose, jis yra išleidęs per 20 kompaktinių plokštelių. Už nuopelnus Lietuvos valstybei garsinant jos vardą pasaulyje 2001 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

Kad atsirado birbynės ir saksofono duetas, nemažai jo įrašų Lietuvos radijo fonduose bei pirmoji bendra kompaktinė plokštelė, lėmė intensyvi abiejų solistų – Antano Smolskaus ir Petro Vyšniausko – koncertinė veikla, artistiškumas ir ne kiekvienam atlikėjui pasiekiama interpretatoriaus kūrėjo meistriškumo pakopa, kai nesitenkinama vien profesionaliai perteikti užrašytą muziką, puoselėti savąjį muzikos žanrą, o ieškoma naujų skambesio derinių, spalvų ir nuotaikų. Neįtikėtinai dera dueto instrumentų tembras, muzikinis mąstymas, noras praplėsti savo instrumento išraiškos ribas. Naujai plėtojama ir muzikinė kūrinio forma – miniatiūra ar improvizacija pasirinkta tema kaskart pagrojama vis kitaip, netikėtai. Duetas koncertavo Lietuvoje, Australijoje, Izraelyje, Latvijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir kitur. Jį galima išgirsti ir keturiose kompaktinėse plokštelėse.



Čiurlionio kvartetas susikūrė 1968 m. prof. E. Paulausko iniciatyva, jo nariams tebestudijuojant LMTA. Vėliau kvarteto muzikai tobulinosi pas garsiųjų Borodino, Tanejevo, Tatrai’aus kvartetų muzikus prof. D. Šebaliną, V. Ovčareką ir V. Tatrai’ų.

Čiurlionio kvartetas yra grojęs per 3500 koncertų Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių, dalyvavo “Berliner Festwochen”, “Prahos pavasario”, Šlėzvigo-Holšteino, “Vlaanderen”, Kumo, “Moravian Autumn”, “Janáčkuv maj”, “Meranofest”, A. Sacharovo ir kt. festivaliuose. Kolektyvas griežė Leipcigo “Gewandhaus”, Amsterdamo “Concertgebouw”, Berlyno “Schauspielhaus”, Bonos “Beethovenhaus”, garsiausiose Briuselio, Londono, Maskvos, Paryžiaus, Varšuvos salėse. Čiurlionio kvarteto partneriai – žinomi įvairių šalių muzikai: pianistai N. Petrovas, Ch. Ivaldi, L. Jedlina, L. Natocheny, L. Prayeris, klarnetininkai E. Bruneris, E. Vanoosthuyse’as, I. Hausmannas, D. Ebonas, V. Milkisas, arfininkės M. Nordman, F. Sitruk, L. Stephenson, kontrabosininkas G. Hörtnagelis, obojininkas R. Chisu ir kt. Kvarteto repertuare – per 300 įvairių stambios formos kūrinių, parengta keletas monografinių ciklų: “Visi B. Bartóko kvartetai”, “J. Brahmsas”, “F. Schubertas”, “R. Schumannas”, “D. Šostakovičius”, “W. A. Mozartas”, “Lotynų Amerikos kompozitoriai”, “Lietuvių kompozitorių autoriniai vakarai”, “Visa M. K. Čiurlionio kvartetinė kūryba” ir kt. Per ilgą kūrybinį gyvenimą išleista keliolika plokštelių ir CD. Didelė dalis kvarteto repertuaro įrašyta Lietuvos radijo archyvuose.

Čiurlionio kvarteto muzikai griežia unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais. Dabartinės sudėties kvartetas yra nuo 1996 m.

2002 m. rugsėjį Čiurlionio kvartetas koncertavo Berlyne, kur ne tik surengė koncertą vienoje geriausių miesto kamerinių salių “Otto-Braun”, bet ir įrašė CD su žymia vokiečių arfininke Florence Sitruk. 2002 metus Čiurlionio kvartetas užbaigė įspūdingu keturiolikos koncertų turu po Švediją, Lenkiją ir Vokietiją.

2003 metus kolektyvas pradėjo kiek atjaunėjęs – vietoj ilgamečio kvarteto altininko Aloyzo Grižo pradėjo groti jaunasis Gediminas Dačinskas, po kelerių metų studijų ir darbo Vakarų Europoje grįžęs į Lietuvą.

2003–2004 m. sezoną publikos mėgstamas kolektyvas šventė savo kūrybinės veiklos 35-metį.



Tarptautinių konkursų laureatas Vilhelmas Čepinskis 1984 m., būdamas septynerių, debiutavo Kauno filharmonijoje, 1987 m. pirmąkart griežė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, 1996 m. koncertavo “Tilles Center” (Niujorkas), 1997 m. – “Carnegie Hall” (Niujorkas), 1999 m. – “Concertgebouw” (Amsterdamas), 2000 m. – Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje.

1997 m. smuikininkas baigė Džuljardo muzikos mokyklos prof. Dorothy DeLay klasę, 1999 m. – LMTA Stanislovo Čepinskio klasę, 1999 m. dalyvavo Itzhako Perlmano meistriškumo kursuose.

V. Čepinskis koncertavo Europoje, JAV, Dominikos Respublikoje. Griežė drauge su Vladimiru Spivakovu, Jurijumi Bašmetu ir Gidonu Kremeriu. Su pianistu Williamu Thomasu Smiddy 1998 m. jis surengė koncertinį turą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dalyvavo “Meranofest”, Ankaros, Vestfoldo, Pažaislio ir Vilniaus festivaliuose. Yehudi Menuhinas pakvietė V. Čepinskį pasirodyti su Londono simfoniniu orkestru.

Smuikininkas griežė Švedijos karalienės ir Norvegijos karališkosios šeimos oficialių vizitų Lietuvoje metu, o 1991 m. – Jungtinėse Tautose, suteikiant Lietuvai narystę. 1991 m. Ispanijos karalienė įteikė V. Čepinskiui Mariapios Fanfani fondo “Kartu už taiką” medalį. 2003 m. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo smuikininką Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi už nuopelnus mūsų šaliai.

Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Juozo Domarko, V. Čepinskis įrašė į CD Jeano Sibeliuso Koncertą smuikui ir orkestrui d-moll (1995). Į kompaktines plokšteles įgroti Niccolò Paganini Antrasis koncertas smuikui ir orkestrui h-moll (1996), Pablo Sarasate’s “Karmen fantazija” (1996), Dmitrijaus Šostakovičiaus Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1 a-moll, op. 99 (1997). Su pianiste Guoda Gedvilaite įrašyta kompaktinė plokštelė, kurioje skamba Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso ir Richardo Strausso sonatos smuikui ir fortepijonui (1999), išleistas populiarių pjesių smuikui CD “Salut d’Amour” (2000).



Algirdas Janutas gimė Halėje (Vokietija). Dainavimą studijavo Minsko (Baltarusija) M. Glinkos konservatorijoje ir Vilniuje, LMTA.

A. Janutas dainuoja Latvijos ir Estijos nacionaliniuose operos teatruose, Vokietijos nacionalinėje operoje (Augsburge), Nacionaliniame didžiajame Varšuvos teatre, Maskvos didžiajame teatre (2002–2003 m. sezonas), Malmės operos teatre (Švedija), Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Klaipėdos ir Kauno muzikiniuose teatruose.

Ypatinga tarptautinė sėkmė ir pripažinimas dainininką lydi atliekant kantatų ir oratorijų tenoro solo partijas. A. Janutas koncertavo su Prahos, Lietuvos valstybiniu, Lietuvos kameriniu, Sankt Peterburgo simfoniniu, Maskvos P. Čaikovskio, Škotijos karališkuoju nacionaliniu, Anglijos simfoniniu ir kt. orkestrais. Dainavo diriguojant Yehudi Menuhinui, Jurijui Temirkanovui, Güntheriui Herbigui, Vladimirui Fedosejevui, Tamásui Vásáry, Jacekui Kasprzykui, Micheliui Plassonui, Mstislavui Rostropovičiui ir kt. Gastroliavo Argentinoje, Čilėje, JAV, Kinijoje, beveik visose Europos šalyse.

Tarp svarbiausių vaidmenų – Germanas (“Pikų dama”), Kavaradosis (“Toska”) , Rinučio (“Džanis Skikis”), Belmontas (“Pagrobimas iš seralio”), Polionė (“Norma”), Almaviva (“Sevilijos kirpėjas”), Lenskis (“Eugenijus Oneginas”), Apsišaukėlis (“Borisas Godunovas”), Valteris (“Tanhoizeris”), Don Chosė (“Karmen”), Maksas (“Laisvasis šaulys”), Karalius Edipas (“Karalius Edipas”), Hercogas (“Rigoletas”), Herkus Mantas (“Prūsai”).

A. Januto repertuare – W. A. Mozarto, A. Dvořáko, G. Verdi, R. Schumanno ir B. Britteno “Requiem”; W. A. Mozarto, L. van Beethoveno, F. Schuberto Mišios; G. F. Händelio “Mesijas”, L. van Beethoveno IX simfonija, G. Mahlerio VIII simfonija ir “Daina apie Žemę”, A. Schnittke’s, D. Šostakovičiaus ir lietuvių kompozitorių šiuolaikiniai kūriniai.



Eugenijus Kanevičius 1985 m. baigė J. Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą. Nuo 1988 m. koncertuoja solo, taip pat su Lietuvos ir užsienio džiazo muzikantais P. Vyšniausku, S. Sasnausku, V. Labučiu, E. Buožiu, L. Mockūnu, J. Maksimovičiumi, A. Anusausku, A. Gotesmanu, A. Jofe, V. Tarasovu ir kt. įvairiuose kolektyvuose: “Lithuanian Art Orchestra”, Kauno bigbende, Vilniaus džiazo kvartete, R. Tafenau kvintete, Estijos bigbende. Su įvairiais projektais dalyvavo daugybėje džiazo festivalių Lietuvoje ir užsienyje.

E. Kanevičius reiškiasi ir kaip kompozitorius. Jis parašė muziką Alytaus dramos teatro spektakliams “Baronas medyje”, “Lakštingala”, “Musių valdovas”, “Merė Popins”, “Laimingasis princas”, sukūrė 30 instrumentinių pjesių, 5 koncertines programas, 15 bažnytinių giesmių, muziką filmams “Saulėlydis Lietuvoje” (keturių dalių ciklas), “Skaruliai”, “Tikros istorijos”, “Iššūkis”.

Dalyvavo daugelyje įvairių festivalių, tarp jų šiuose: “Kaunas Jazz”, “Šv. Kristupo vasaros festivalis”, Anapos kino festivalis “Kino šokas”, “Vilnius Jazz”, Odesos džiazo festivalis, “Mama Jazz”, Birštono džiazo festivalis ir kt.

 

Perkamiausios prekės
M. K. Čiurlionis. Simfoninės poemos Jūra, Miške ir kantata  De Profundis
LMS
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras; diriguoja Juozas Domarkas
20.00 €
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
Audronė Žigaitytė
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €