AUKSINIS DISKAS 2005, KASKADOS, Anusauskas, Armonas, Krikščiūnaitė

Bendraukime
 

AUKSINIS DISKAS 2005, KASKADOS, Anusauskas, Armonas, Krikščiūnaitė

Žemiau pateikiame CD garso įrašų sąrašą.
Nusipirkę šios kompaktinės plokštelės garso įrašus mūsų elektroninėje parduotuvėje, galėsite juos perklausyti tiesiog šioje svetainėje (tinklalapyje).
Šiuo metu galite perklausyti tik pirmąjį garso įrašą, kuris reprezentuoja visą kompaktinę plokštelę.
Norėdami įsigyti šiuos CD garso įrašus, įsidėkite prekę į pirkinių krepšelį ir įvykdykite užsakymą.
Kai užsakymo statusas (po sėkmingo apmokėjimo) bus pakeistas į įvykdytas, Jūs galėsite parsisiųsti visus CD garso įrašus mp3 formatu.
Įsigiję CD garso įrašus, galėsite bet kada juos perklausyti mūsų parduotuvėje prisijungę su savo vartotojo duomenimis arba parsisiuntę į savo laikmeną.

Nr.
Pavadinimas
Trukmė
1
1. Beethoven Fourteen variations Es-dur
00:13:27
2
2. Francaix IV d. Allegrissi
00:04:56
3
3. Anusauskas Refreshment
00:13:26
4
4. Anusauskas River bride
00:07:36
5
5. J. Nyn y Castellanos Vieja Castilla
00:02:06
6
6. J. Nyn y Castellanos Murciana
00:01:32
7
7. J. Nyn y Castellanos Asturiana
00:03:13
8
8. J. Nyn y Castellanos Andalusa
00:01:38
9
9. Šenderovas Song I
00:04:56
10
10. Šenderovas Song II
00:04:23
11
11. Brahms Soprano aria from the German Requiem
00:06:19
12
12. Chausson Time of Lilac
00:04:06
13
13. Ravel Futile Petition
00:04:37
14
14. Poulenc Violin
00:01:47
15
15. Poulenc The Ways of Love
00:03:49


Fortepijoninis trio „Kaskados“, Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė), Džiazo pianistas Artūras Anusauskas, Rimantas Armonas (violončelė), Asta Krikščiūnaitė (sopranas)

Lietuvos muzikų sąjunga ir UAB “Baltic Optical Disc” 2001 m. įsteigė “Auksinio disko” prizą – skulptūrinę kompoziciją ir specialų CD, skirtą geriausiems metų atlikėjams. Nuo 2003 m. prie steigėjų prisidėjo LRT.

2005 m. “Auksinio disko” laureatai:

fortepijoninis trio “Kaskados”

džiazo pianistas Artūras Anusauskas

Rimantas Armonas (violončelė)

Asta Krikščiūnaitė (sopranas)



Fortepijoninis trio “Kaskados”

1. L. van Beethoven Keturiolika variacijų Es-dur, op. 44 (12’)

2. Jean Francaix Trio smuikui, violončelei ir fortepijonui, IV d. Allegrissimo (4’51)

Atl. Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė)


Artūras Anusauskas (džiazo pianistas)

3. A. Anusauskas Atgaiva (13’25)           

4. A. Anusauskas Upė nuotaka (7’35)

Atl. “Artūras Anusauskas jazz quartet” (Aleksandras Fedotovas – altinis saksofonas, Artūras Anusauskas – fortepijonas, Eugenijus Kanevičius – kontrabosas, Darius Rudis – mušamieji)

Įrašyta 2005 04 29 “Kaunas Jazz” festivalio metu


Rimantas Armonas (violončelė)

J. Nyn y Castellanos Ispaniškoji siuita violončelei ir fortepijonui

5. Vieja Castilla (2’04)

6. Murciana (1’27)

7. Asturiana (3’09)

8. Andalusa (1’33)

Anatolijus Šenderovas Dvi Sulamitos giesmės

9. I giesmė (4’56)

10. II giesmė (4’22)

Atl. “Armonas-Uss Duo” – Rimantas Armonas (violončelė), Irena Uss-Armonienė (fortepijonas)


Asta Krikščiūnaitė

11. J. Brahms Soprano arija iš “Vokiškojo requiem” (6’42)

12. E. Chausson Alyvų metas (4’01)

13. M. Ravel Beprasmis prašymas (4’34)

14. Fr. Poulenc Smuikas (1’45)

15 Fr. Poulenc Meilės keliai (3’42)

Atl. Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Audronė Kisieliūtė (fortepijonas)



Fortepijoninis trio “Kaskados” koncertinės veiklos pradžią skaičiuoja nuo 1997 m., nors jau iki tol jo nariai Albina Šikšniūtė, Rusnė Mataitytė ir Edmundas Kulikauskas buvo žinomi kaip solistai, kamerinio ansamblio dalyviai. Susiburti nuolat koncertuojančiam ansambliui ir apibendrinti savo profesinį meistriškumą – svarbus ir ryžtingas trijų atlikėjų žingsnis. Visi muzikai bemaž tuo pačiu metu studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Šiam trio ne kartą teko dalyvauti didžiuosiuose Lietuvos festivaliuose – “Gaidos”, Šv. Kristupo, Th. Manno, Pažaislio. Ansamblis sėkmingai gastroliavo Austrijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Švedijoje. 2002 m. “Kaskados” tapo IX tarptautinio J. Brahmso kamerinių ansamblių konkurso (Austrija, Piortsachas) I premijos laimėtoju. Vertindami “Kaskadų” atlikėjų profesionalumą, meninę vaizduotę, kompozitoriai yra parašę kompozicijų specialiai šiam trio.

Pianistė Albina Šikšniūtė studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje ir aspirantūroje. A. Šikšniūtė yra tarptautinių konkursų Čekijoje, Prancūzijoje ir Austrijoje laureatė. Nuo 1991 m. kasmet dalyvauja tarptautiniame festivalyje “Ost-West-Musikfest” Austrijoje, rengia rečitalius, groja su kameriniais ansambliais, yra skambinusi su Lietuvos, Prahos, Maskvos, Alma Atos kameriniais orkestrais. Atlikėjos veiklą A. Šikšniūtė derina su pedagoginiu darbu nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir LMTA, vasarą vadovauja tarptautiniams vaikų ir jaunimo meistriškumo kursams Krems an der Donau mieste Austrijoje.

Smuikininkė Rusnė Mataitytė mokėsi Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje ir aspirantūroje. R. Mataitytė yra D. Oistracho ir L. Spohro tarptautinių konkursų prizininkė. Nuo 1992 m. ji trejus metus dirbo Getingeno (Vokietija) simfoninio ir kamerinio orkestrų koncertmeistere. Koncertavo Vokietijoje, Anglijoje, Olandijoje, Austrijoje, Jugoslavijoje, Graikijoje. 2002 m. griežė Niuberio ir Oldboro festivaliuose Anglijoje, “Carnegie Hall” salėje Niujorke. 2004 m. R. Mataitytė su Šv. Kristoforo orkestru koncertavo didžiausiuose Vokietijos miestuose “Europa Musicale” festivalio metu. Nuo 2001 m. ji griežia ir “Gaidos” ansamblyje. Su pianiste M. J. Zimmermann organizuoja festivalį “Kaskados” Kaselyje (Vokietija), yra jo meno vadovė. Nuo 2001 m. – “Tate Ensemble” (Londonas) narė.

Violončelininkas Edmundas Kulikauskas studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Nuo 1986 m. E. Kulikauskas trejus metus dėstė violončelę M. K. Čiurlionio menų mokykloje, iki 1996 m. buvo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris, tuo pat metu grojo ir Lietuvos kvartete. Nuo 1996 m. atlikėjas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris. Su minėtais kolektyvais jis koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Izraelyje.



Artūras Anusauskas – pianistas, kompozitorius, LMTA docentas. Yra surengęs daug solinių fortepijono muzikos koncertų, koncertavęs su Valstybiniu simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais. Studijuodamas Muzikos akademijoje 1985 m. laimėjo I vietą tarptautiniame džiazo improvizacijos konkurse Vilniuje, 1994 m. Birštono festivalyje pelnė Didįjį prizą, 1997 m. – tapo tarptautinio Leipcigo improvizacijos konkurso laureatu. 2004 m. A. Anusausko džiazo kvartetas “Brodvėjaus” klubo nominacijoje pripažintas “Metų džiazo grupe”. A. Anusauskas dalyvavo džiazo festivaliuose Rumunijoje, Rusijoje, Estijoje, Šveicarijoje, koncertavo Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Moldovoje, roko, džiazo ir avangardinės muzikos seminare bei Nielso Henningo Orstedo Pedersono akustinio džiazo simpoziume Danijoje, Berklio kolegijos kursuose Vokietijoje. Vedė meistriškumo pamokas tarptautiniame HARMOS projekte, taip pat Sibeliaus muzikos akademijos Fortepijono katedros bei Džiazo departamento studentams Helsinkyje (Suomija). Pasirodė tarptautiniuose džiazo festivaliuose “Birštonas 2004”, “Montreux 2004”, “Kaunas Jazz 2005”. “Nebylaus kino” festivalyje įgarsino Ch. Chaplino filmą “Aukso karštligė”. Koncertavo Erfurto džiazo klube, Sibeliaus muzikos akademijos Didžiojoje koncertų salėje. Artūro Anusausko kolekcijoje yra devyni CD, iš kurių du autoriniai: “Nemiga”, išleistas 1996 m., ir “Tylos puota”, išleistas 2004 m.

Akademinis išsilavinimas bei džiazo improvizacijos studijos leidžia A. Anusauskui inteligentiškai ir rafinuotai derinti džiazo bei akademinės muzikos raiškos priemones nepamirštant spontaniškumo.

A. Anusausko kvartete groja vienas ryškiausių Lietuvos džiazo saksofonininkų Aleksandras Fedotovas, LMTA docentas, išugdęs ne vieną šalies muziką, Birštono, Vitebsko, Krokuvos džiazo festivalių laureatas. Su G. Abariaus trio jis yra koncertavęs Suomijoje, Lenkijoje, Danijoje, Ispanijoje ir kt. šalyse. 1982 m. buvusioje Sovietų Sąjungoje džiazo kritikų pripažintas metų atradimu. Kontrabosu kvartete groja Eugenijus Kanevičius, Kauno bigbendo narys, puikiai pažįstamas Lietuvos džiazo mėgėjams iš S. Sasnausko, P. Vyšniausko, V. Labučio, T. Kutavičiaus ansamblių, V. Tarasovo “LAO”; be to, jis vadovauja savo ansambliams, groja solo. Su įvairiais projektais dalyvavo daugybėje džiazo festivalių Lietuvoje ir užsienyje. E. Kanevičius reiškiasi ir kaip kompozitorius – yra sukūręs dainų ir giesmių, muziką teatrui bei dokumentiniams filmams. Jis – vienas originaliausių Lietuvos džiazo kontrabosininkų, pasižymintis išlavintu harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, išsiskiriantis išradingomis ir originaliomis interpretacijomis. Nuo 1999 m. su A. Anusausku bendradarbiauja būgnininkas Darius Rudis. Tai – universalus atlikėjas, grojantis įvairių stilių muziką. Koncertavo Vokietijoje, Moldovoje. Šiuo metu studijuoja LMTA.



Rimantas Armonas – LMTA ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos aspirantas. 1980 m. laimėjo I vietą tarptautiniame violončelininkų konkurse Minske (Baltarusija). Nuo 1978 m. R. Armonas dėsto LMTA, profesorius. 1986–1988 m. dėstė violončelės specialybę Alžyro nacionaliniame muzikos institute. Nuo 2000 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto Styginių instrumentų katedros vedėjas.

Kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis gastroliavo Vokietijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Singapūre, Alžyre, NVS šalyse, dalyvavo prestižiniuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. 2005 m. dalyvavo III tarptautiniame violončelės kongrese Kobėje (Japonija). Violončelininkas grojo su Lietuvos ir Baltarusijos nacionalinių filharmonijų, Klaipėdos, Baltarusijos radijo ir TV simfoniniais, Lietuvos, Kauno bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais. R. Armonas yra Armonų trio bei violončelių kvarteto “Cellerando” narys. Vadovavo violončelės meistriškumo kursams bei interpretacijos seminarams Suomijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Olandijoje, Vokietijoje, yra kviečiamas į tarptautinius konkursus kaip vertinimo komisijos narys.

R. Armonas – aktyvus lietuvių šiuolaikinės muzikos propaguotojas, daugelio kūrinių pirmasis atlikėjas ir redaktorius, parengęs daugiau nei dvidešimties lietuvių kompozitorių kūrinių pasaulines premjeras.

Irena Uss-Armonienė – žinoma Lietuvos pianistė, kamerinės muzikos atlikėja, koncertmeisterė. 1986–1988 m. dėstė fortepijono specialybę Alžyro nacionaliniame muzikos institute. Nuo 1988 m. LMTA docentė. Gastroliavo Austrijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Alžyre, NVS šalyse. Pianistė yra daugelio žymių Lietuvos atlikėjų partnerė, Armonų trio narė. Grojo su Kauno kameriniu orkestru, Valstybiniu Vilniaus kvartetu, dalyvavo šiuolaikinės ir klasikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, prestižiniame M. Rostropovičiaus violončelės muzikos festivalyje Kronberge. Pianistė talkino Lietuvos violončelininkams daugelyje tarptautinių konkursų Lycene (Austrija), W. Lutosławskio (Lenkija), A. Navarra’os (Prancūzija), P. Casals’o (Vokietija) ir kt., vedė “Lied” meistriškumo kursus Groningene (Olandija), Minske (Baltarusija), Malmėje (Švedija). Irena Uss yra daugelio lietuvių šiuolaikinių kompozitorių kūrinių pirmoji atlikėja ir redaktorė.

“Armonas-Uss Duo” koncertuoja nuo 1977 m. Per beveik 30 kūrybos metų surengta daugiau kaip 600 koncertų Lietuvoje ir užsienyje – Austrijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Alžyre, Čekijoje, Švedijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Latvijoje, NVS šalyse. Dalyvauta klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose “Muzikos ruduo”, “Gaida”, “Jauna Muzika”, “Marių klavyrai”, “Klassik im Grünen” Bukove (Vokietija), Pažaislio, Th. Manno, Šv. Kristoforo vasaros festivaliuose ir kt. Duetas yra pripažintas lietuvių šiuolaikinės muzikos atlikėjas, parengęs nemažai lietuvių kompozitorių kūrinių pasaulinių premjerų. Apie 100 opusų įrašyta Lietuvos ir užsienio šalių radijo fonduose, garso kasetėse, CD.



Asta Krikščiūnaitė karjerą pradėjo Klaipėdos muzikiniame teatre. Solistės interpretacijos iš karto patraukė klausytojų ir kritikų dėmesį. Už Monikos vaidmenį G. C. Menotti operoje “Mediumas” jai paskirta Lietuvos teatro sąjungos premija. 1989 m. ji tapo jaunųjų atlikėjų konkurso Moldovoje I premijos laureate, o 1992 m. – tarptautinio Luciano Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) diplomante. 1991–1994 m. solistė stažavo Niujorke (JAV) pas Clair Alexander, Yvesą Abelį bei Jane Bakken Klaviter.

A. Krikščiūnaitė sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos muzikiniuose teatruose. Iš pastarųjų metų svarbesnių darbų minėtini: Kristina Giedriaus Kuprevičiaus operoje “Prūsai”, Margarita Ch. Gounod op. “Faustas”, Džuljeta J. Offenbacho op. “Hofmano istorijos”, Mikaela G. Bizet op. “Karmen”. A. Krikščiūnaitė dažnai kviečiama dainuoti Estijos nacionalinėje operoje. 2003 m. Joensu (Suomija) operos kompanijos kvietimu dalyvavo G. Puccini operos “Toska” pastatyme, kur sukurtas Toskos vaidmuo.

Dainininkės repertuare vienodai svarbūs ir operos, ir oratorijos, kantatos ir dainos žanrai. Ji dainuoja įvairių stambios formos kūrinių solo partijas, bendradarbiauja su įvairiais simfoniniais bei kameriniais orkestrais: Lietuvos, Varšuvos (Lenkija) ir Estijos nacionaliniais simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo (Lietuva) ir Minsko (Baltarusija) kameriniais orkestrais, Joensu orkestru (Suomija). Koncertuoja Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV. Solistė yra mielai kviečiama į Pažaislio, Vilniaus, Th. Manno festivalius, dalyvavo Verdi festivalyje Estijos nacionalinėje operoje ir “Musica Sacra” festivalyje Niurnberge (Vokietija), Davido Oistracho festivalyje Piarnu mieste (Estija), koncertavo 51-ajame Liublianos vasaros festivalyje (Slovėnija), 50-ajame Sansusi muzikos festivalyje Potsdame.

Ypač žaviai skamba dainininkės interpretuojama kamerinė muzika, kurią ji atlieka su pianiste Audrone Kisieliūte, Čiurlionio ir Vilniaus Valstybiniu styginiais kvartetais. Su šia nuolatine partnere dainininkė parengė keliolika koncertinių programų. Abi dažnai dalyvauja radijo ir televizijos laidose, gastroliuoja užsienyje (JAV, Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje, Rusijoje), dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Įvairios kamerinės muzikos interpretacijos įamžintos įrašuose.

Audronė Kisieliūtė – LMTA docentė. Jos klasę baigė daugiau nei 50 absolventų, daugelis jų tapo įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatais bei diplomantais.

Įvairialypę kūrybinę koncertinę veiklą paskyrusi ansambliniam muzikavimui A. Kisieliūtė pirmenybę teikia darbui su dainininkais. XI Michailo Glinkos konkurse žiuri įvertino A. Kisieliūtę “Geriausio koncertmeisterio” diplomu. Pianistė su įvairiais atlikėjais surengė daugiau nei 1500 koncertų, parengė temines prancūzų, austrų, italų, ispanų, amerikiečių, lietuvių kompozitorių kamerinės muzikos kūrinių programas. Gastroliavo Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, JAV.

Perkamiausios prekės
M. K. Čiurlionis. Simfoninės poemos Jūra, Miške ir kantata  De Profundis
LMS
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras; diriguoja Juozas Domarkas
20.00 €
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
Audronė Žigaitytė
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €