Spektaklyje „ARFOS GLISSANDO“ atskleidžiama šalto ledo ir krištolo forma. Čia demonstruojamos moderniosios arfos techninės ir spalvinės galimybės. Subtiliai ir moderniai perteikiami 200 metų laikotarpio prancūzų arfininkų ir kompozitorių kūrybos motyvai. Prancūzų kompozitorių muzika yra nepaprastai spalvinga, tapybiška, savito kūrybinio braižo, kurį didingas karališkas instrumentas arfa ir laki, trapi fleita perteikia padedami šiuolaikinio baleto, video meno, bei netikėtų režisūrinių sprendimų.
ATLIEKA
Joana Daunytė (arfa) ir Vita Marija Daunytė (fleita). Dalyvauja Vesta Gineitytė ir Irina Nazarenko (šokis). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė. Scenografijos, kostiumų ir grimo dailininkės Simona Finkelšteinaitė, Julija Charsika, Paulina Nešukaitytė ir Vita Eidimtaitė. Video instaliacijų autoriai Pijus Balkaitis ir Kazimieras Šalčiūnas. Projekto meno vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė
PROGRAMA
Marcel Tournier Féerie ( Prelude et Danse) ( arfa)
Marin Marais Les Folies d'Espagne (fleita)
Nicolas-Charles Bochsa Zitti, Zitti du Barbier de Seville (arfa)
Claude Debussy Syrinx (fleita)
Henriete Rrenié Danse des Lutins (arfa)
Arthur Honegger Danse de la Chevre (fleita)
Henriete Rrenié Contemplation (arfa)
Jacques Ibert Entr'acte (arfa ir fleita)
DĖL SPEKTAKLIO UŽSAKYMO KREIPTIS
Audronė Žigaitytė-Nekrošienė
+37068614066
audrone@muzikusajunga.lt
www.muzikusajunga.lt
Eugenijus Kaminskis
+37064301306
eugenijus@muzikusajunga.lt
www.muzikusajunga.lt
APIE ATLIKĖJAS
Joana Daunytė yra šeimyninio ansamblio „Regnum Musicale“ narė. Ji aktyviai dalyvauja atvirose pamokose Lietuvoje bei meistriškumo kursuose užsienyje, semiasi sceninės patirties iš geriausių pasaulio pedagogų: amerikiečių pedagogės S. McDonald, rusų pedagogės M. Agazarian, ne kartą tobulinosi pas britų pedagogę S. Kangą, prancūzę S. Chatron. Arfininkė stažavosi Villecroze muzikos akademijoje kartu su M.-C. Jamet. Muzikų rėmimo fondo dėka J. Daunytė yra gavusi padėkas iš Lietuvos respublikos prezidentų V. Adamkaus ir D. Grybauskaitės už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą užsienyje. Arfininkė atliko ne vieną lietuvių kompozitorių kūrinių premjerą. 2013 m. atlikėja debiutavo kaip solistė Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje: kartu su prancūzų dirigentu Olivier Granjean ir Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru atliko C. Reinecke Koncertą arfai ir orkestrui. Atlikėja yra grojusi Lietuvos Nacionalinės filharmonijos, Kauno filharmonijos, Klaipėdos koncertų salėse, Amsterdamo Concert Gebouw, Liuksemburgo filharmonijos ir kitose koncertų salėse. Bendradarbiavo su Nyderlandų filharmonijos simfoniniu orkestru bei žymiausiais Lietuvos meno kolektyvais, tokiais kaip Lietuvos kamerinis orkestras, LNSO, Lietuvos Valstybinis simfoninis orkestras, ansamblis „Musica Humana“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, choras „Jauna Muzika“.
Vita Marija Daunytė – šeimyninio ansamblio „Regnum Musicale“ narė. Fleitininkė – daugelio konkursų dalyvė ir laimėtoja, tarp kurių 2005 ir 2007 m. Respublikinis Juozo Pakalnio pučiamųjų konkursas (III ir I vietos), 2006 m. Tarptautinis Karlo Stralio konkursas Latvijoje (II vieta), 2007 m. Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Citta di Barletta“ Italijoje (Grand Prix), 2007 m. Tarptautinis konkursas „Gradus ad Parnasum“ (II vieta). V. M. Daunytė nuolat siekia profesinio meistriškumo ir dalyvauja tarptautiniuose meistriškumo kursuose. Jos mokytojais buvo garsūs fleitininkai: prof. Barbara Gisler-Haase, prof. Rennate Greis-Armin (Vokietija), prof. Algirdas Vizgirda, prof. Pascalis Gresset, Williamas Bennettis, prof. Vieri Bottazzini. 2008 m. Vita Marija gavo Lietuvos Respublikos prezidento V. Adamkaus bei Lietuvos Respublikos vyriausybės padėkas už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą užsienyje.
Vesta Gineitytė ir Irina Nazarenko – baleto artistės, „Baltijos baleto teatro“ (vadovaujamo režisierės, choreografės M. S. Šimulynaitės) narės. „Šokis tampa kūno kalba, tam tikra koncentruota žinute žiūrovams, kur jau nereikia įmantrių kostiumų ar ilgų meilės istorijų. Vertinga, nes tikra, apgalvota, išjausta“, - teigia V. Gineitytė ir I. Nazarenko.