Muzikinio spektaklio „PASSIONE AMOROSA“ („Meilės aistros“) kūriniai atskleidžia skirtingą penkių šalių (Turkijos, JAV, Italijos, Rusijos bei Lietuvos) kompozitorių požiūrį į meilę ir aistrą. Į meilės sūkurį panardina karaliaus Saliamono ir jaunos piemenės, vynuogynų prižiūrėtojos Sulamitos aistra ir vilionės (A. Šenderovo „Sulamitos giesmės“), liūdną Romeo ir Džiuljetos istoriją primena S. Prokofjevo ištraukos iš baleto „Romeo ir Džuljeta“, suskamba melodijos iš intriguojančios G. Gershwino operos „Porgis ir Besė“. O rečiau koncertinėje erdvėje skambančių kontrabosų virtuoziškumu leidžia pasidžiaugti G. Bottesini „Meilės aistros“. Režisierė Marija Simona Šimulynaitė programos koncepcijoje įžvelgė instrumentinio teatro raišką: puikūs solistai tarytum susitapatina su savaisiais instrumentais ir jų skleidžiamomis muzikos būsenomis.
ATLIKĖJAI
Rūta Lipinaitytė (smuikas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Dainius Rudvalis (kontrabosas) ir Indrė Baikštytė (fortepijonas). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė, scenografijos, kostiumų ir grimo dailininkės Simona Finkelšteinaitė, Julija Charsika, Paulina Nešukaitytė ir Vita Eidimtaitė, video instaliacijų autoriai Pijus Balkaitis ir Kazimieras Šalčiūnas. Projekto meno vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė
PROGRAMA
G. Bottesini (1821-1889) Passione Amorosa (“Meilės aistros”)
F. Say (1970*) Sonata smuikui ir fortepijonui
A. Šenderovas (1945*) “Sulamitos giesmės” kontrabosui ir fortepijonui
J. Williams (1932*) Tema iš kino filmo Schindler's List (“Šindlerio sąrašas”)
S. Prokofjevas ištraukos iš Romeo ir Džiuljetos smuikui, dviems kontrabosams ir fortepijonui
VAIZDO ĮRAŠAS (spektaklio fragmentas)
Dėl spektaklio užsakymo kreiptis:
Audronė Žigaitytė-Nekrošienė
+37068614066
audrone@muzikusajunga.lt
www.muzikusajunga.lt
Eugenijus Kaminskis
+37064301306
eugenijus@muzikusajunga.lt
www.muzikusajunga.lt
Apie atlikėjus
Donatas Bagurskas studijavo LMTA V. Sereikos klasėje, dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos vedė D. McTieras ir M. Jelinekas. Nuo 2000 iki 2010 m. dirbo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu, šiuo metu D. Bagurskas yra Lietuvos kamerinio orkestro artistas. Kaip solistas ir kamerinių programų dalyvis D. Bagurskas surengė pasirodymų su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru. Festivalyje „Druskomanija“ D. Bagurskas atliko D. Grockio specialiai jam sukurtą ir dedikuotą Koncertą kontrabosui.
Kontrabosininkas pirmą kartą Lietuvoje atliko: N. Rota Koncertinį divertismentą kontrabosui ir orkestrui, G. Bryarso koncertą kontrabosui, vyrų chorui ir orkestrui „Atsisveikinimas su Sankt Peterburgu“, D. Bottesini „Gran Duo Concertante“ smuikui ir kontrabosui bei Koncertą kontrabosui ir orkestrui Nr. 2. 2009 m. dalyvavo „Unicef“ organizuojamame labdaros koncerte „Pasaulio klasikos genijai“, kur atliko C. Saint-Saenso „Žvėrių karnavalą“ su J. Rachlinu, I. Golanu, R. H. Joo, A. Igudesmanu, B. Andrianovu, L. Poweriu ir skaitovo vaidmenį atlikusiu Rogeriu Mooru.
Nuo 2012 m. D. Bagurskas dirba pedagoginį darbą VDU Muzikos akademijoje ir LMTA. D. Bagurskas groja Gasparo da Salo (XVI a. gyvenusio italų meistro) kontraboso kopija, kurią 1995 m. pagamino vokiečių meistras Horstas Grunertas.
Indrė Baikštytė baigė LMTA prof. O. Šteinberg fortepijono klasę, 2003 m. įgijo pianisto solisto bei koncertmeisterio magistro diplomą, stažavo Berlyno menų universitete. 2005 m. baigė meno aspirantūros studijas LMTA (prof. I. Armonienės, D. Balsytės, P. Geniušo kl.).
I. Baikštytė yra daugelio solo fortepijono, kamerinių ansamblių ir pianistų-koncertmeisterių konkursų nugalėtoja. Pirmąsias premijas yra pelniusi ir kaip fortepijoninio trio „FortVio“ narė: 2006 m. - I vieta tarptautiniame S. Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse, III vieta XVIII tarptautiniame J. Brahmso konkurse Austrijoje bei 2008 m. II vieta tarptautiniame S. Tanejevo konkurse Rusijoje. 2013 m. „FortVio“ laimėjo Grand Prix Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse Varšuvoje (Lenkija). 2012 m. ansamblis tapo aktyviu ECMA (Europos kamerinės muzikos akademija) nariu.
Pianistė I. Baikštytė grojo solo su Lietuvos nacionaliniu, Kauno miesto simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, aktyviai bendradarbiauja su lietuvių bei užsienio instrumentininkais (R. Lipinaityte, I. Armonaite, D. Geringu) ir vokalistais (R. Vaicekauskaite, A. Krikščiūnaite ir kt.), yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, taip pat Kanadoje ir Rusijoje.
Indrė Baikštytė yra LMTA Koncertmeisterio bei Kamerinio ansamblio katedrų docentė ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė bei Kamerinio ansamblio skyriaus vedėja. 2014 metais fortepijoninio trio FORT VIO sudėtyje I. Baikštytė pelnė Lietuvos kultūros ir meno premiją.
Smuikininkė Rūta Lipinaitytė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur 2004 m. jai suteiktas magistro laipsnis (prof. R. Katiliaus ir doc. U. Jagėlaitės smuiko klasės). 2008 m. Estijos muzikos ir teatro akademija jai suteikė menų daktaro (PhD) laipsnį. R. Lipinaitytė nuo pat jo įkūrimo 1998 m. groja orkestre „Kremerata Baltica“, 2004–2008 m. ji buvo kamerinio ansamblio „Kremerata Baltica sekstetas“ narė. Nuo 1995 m. smuikininkė rengia kamerinių kūrinių programas su pianiste I. Baikštyte, 2001 m. jų duetas gavo „Domino duo“ vardą.
Smuikininkė yra daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė. Kaip solistė R. Lipinaitytė grojo su Drezdeno, Brno, Kataro filharmonijų, Kroatijos radijo, Zagrebo simfoniniais orkestrais, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Talino kameriniais orkestrais, Lietuvos ir Estijos Muzikos akademijų simfoniniais orkestrais, Tarptautiniu jaunimo orkestru Bukove (Vokietija).
Šiuo metu R. Lipinaitytė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė. Taip pat smuikininkė vadovauja kultūrinės plėtros projektui „Atlikėjo polifunkcionalumas muzikiniuose, kultūriniuose ir socialiniuose procesuose“.
Dainius Rudvalis baigė magistro studijas LMTA doc. V. Sereikos kontraboso klasėje, vėliau tęsė studijas Janačeko muzikos ir menų akademijoje (Brno, Čekija) prof. M. Jelineko klasėje. Tobulinosi daugelio dėstytojų meistriškumo kursuose, tarp kurių W. Grzegorzas, M. Gajdošas, T. Barbe, C. Rotaru, E. Beringeris, P. Iuga, K. Trumpfas, G. Upatniekas, T. Martinas ir kt.
D. Rudvalis yra tarptautinių kontrabosininkų konkursų diplomantas ir laureatas. Atlikėjas yra nuolat kviečiamas koncertuoti su įvairiais kolektyvais, aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose. Kaip solistas ir koncertinių programų dalyvis D. Rudvalis pasirodė su Lietuvos Nacionaliniu, Lietuvos Valstybiniu bei Kauno simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Klaipėdos, Kauno kameriniais orkestrais.
Kontrabosininkas turėjo galimybę dirbti su žymiais dirigentais ir solistais, tarp kurių D. Geringas, G. Kremeris, Y. Bashmetas, M. Maiskis, M. Argerich, A. Kniazevas ir kt. Keletą metų D. Rudvalis bendradarbiavo su orkestru „Kremerata Baltica“, koncertavo šio orkestro sudėtyje ir kaip kontrabosų grupės koncertmeisteris. Daugelyje pasaulio šalių su šio orkestro nariais dalyvavo kamerinės muzikos projektuose.
Šiuo metu Dainius Rudvalis yra Lietuvos nacionalinio ir Kauno simfoninių orkestrų artistas, taip pat styginių kvarteto „Bass Arco“ narys.