Bendraukime
 

Biržuose muzikavome, bendravome ir mokėmės drauge

Biržuose muzikavome, bendravome ir mokėmės drauge 2015-09-06

2015 m. rugsėjo 3 - 6 dienomis Biržuose vyko jau penktoji Tarptautinė kūrybinė-edukacinė stovykla "Muzikuokime drauge". Kaip ir ankstesniais metais, drauge bendravo, muzikavo ir tobulinosi per 100 moksleivių ir jų pedagogų, kuriems užsiėmimus vedė profesoriai iš Didžiosios Britanijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. 
Baigiamajame renginio koncerte griežė Jungtinis stovyklos orkestras, kurį paruošė ir jam dirigavo prof. Petras Kunca. 

Stovyklos dalyviams bendro muzikavimo subtilybes atskleidė tarptautinė pedagogų komanda: Londono Guildhall Music School profesorius, smuikininkas, Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos prezidentas Evanas Rothsteinas (Didžioji Britanija), Latvijos fondo Muzicejam kopa ar draugiem („Grojame su draugais“) steigėja ir vadovė, Rygos Jazepo Medinio 1-osios muzikos mokyklos mokytoja pianistė Gunta Melbarde, Heino Ellerio muzikos mokyklos direktorė, Estijos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja bei Estijos muzikos mokyklų asociacijos pirmininkė Kadri Leivategija, smuikininkas, LMTA profesorius Petras Kunca, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytojai violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė ir pučiamųjų skyriaus vedėjas tūbininkas Antanas Ladyga, vargonininkas ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ansamblinio muzikavimo grupės pirmininkė pianistė Daiva Stulgytė-Povilaitienė ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytojas Linas Dužinskas.

„Kai 2011 metų rugsėjyje pirmą kartą rinkomės Biržuose, vargu ar galėjome tikėti, kad galėsime švęsti ir pirmąją sukaktį – šiais metais jau penktą kartą renkamės šiame svetingame krašte vedini noro muzikuoti drauge. Per penkerius metus ne tik išaugome ir sustiprėjome, bet ir susibičiuliavome, išmokome dalintis ir gerosiomis patirtimis, ir problemomis – drauge ieškome būdų joms spręsti trejus metus sėkmingai muzikavimą palydinčiuose seminaruose ir diskusijose.

Džiugu, kad iš pradžių tik klausę užsienio kolegų patirčių ugdant meilę muzikai, vis drąsiau problemas kelia ir gerosiomis patirtimis dalinasi ir Lietuvos muzikos mokyklų pedagogai. Pajutę poreikį pabendrauti ne tik muzika, bet ir žodžiu, šiais metais stovyklos renginius pradedame seminaru, o užbaigsime diskusijomis“, – prisiminimais dalijosi Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Trys muzikos mokyklos – Biržų Vlado Jakubėno, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija – bei Lietuvos muzikų sąjunga yra Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos narės. Taigi jas jungia ir įsipareigojimas skleisti kamerinės muzikos žavesį, teigiamą poveikį ir muzikavimo drauge subtilumą, skelbiama pranešime spaudai.

Tarptautinė kūrybinė-edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“ Biržuose – labai svarbi Lietuvos muzikų sąjungos veiklos baruose. Ši stovykla padeda užmegzti pažintis ne tik su Lietuvos ir užsienio muzikos mokyklų pedagogais, bet ir su jaunimu, kuris nesirinks muziko profesijos, bet meilę muzikai puoselės visą gyvenimą.

Siekiant bendro muzikavimo džiaugsmu pasidalinti ne tik tarpusavyje, bet ir su Biržų miesto gyventojais bei svečiais, stovyklos „Muzikuokime drauge“ dalyviai surengė tris koncertus, kurie tradiciškai vyko Biržų pilies menėje (ketvirtadienį ir penktadienį) bei Evangelikų reformatų bažnyčioje (šeštadienį). Koncertuose drauge muzikavo ir stovyklos jaunieji dalyviai, ir pedagogai bei svečiai, griežė jungtinis stovyklos orkestras. Šalia tradiciškai įprastų styginių, pučiamųjų ir fortepijono šiais metais koncertuose klavesinu skambino V. Norkūnas, o arfa – Miglė Kristina Sakavičiūtė.

Ketvirtadienį stovyklos renginius pradėjo seminaras „Mokyklos instrumentinis ansamblis ir informacinės komunikacinės technologijos: dialogas, iššūkiai, lyderystė“. Seminare pasisakė užsienio pedagogai, Audronė Žigaitytė-Nekrošienė pristatė unikalų šią vasarą Birštone įgyvendintą projektą garso ir vaizdo instaliaciją "Traviata 95". Visi keturi pranešimai inspiravco diskusijas, kuriose dalyvavo stovyklos dalyvių pedagogai ir Biržų muzikos mokytojai.

Sekmadienį stovyklą užbaigė turiningos diskusijos, kurių metu buvo apibendrinti penkerių metų kūrybinės-edukacinės stovyklos "Muzikuokime drauge" kokybiniai pokyčiai ir numatytos ateities gairės. Svarbiausia, kad visi vieningai nutarė, jog ne tik būtina tęsti projektą, bet 2016 metų stovyklos parengiamuosius darbus pradėti jau dabar. Būtina plėsti ansamblių repertuarą, sufaryti mišrius ansamblius tarp šalių, iš anksto išmokti jungtinio stovyklos orkestro atliekamų kūrinių partijas.

Trumpomis poilsio minutėmis stovyklos dalyviai lankėsi unikaliose Biržų apylinkių vietose. Didžiausią įspūdį visiems paliko "Karvės ola" ir kitos įgriuvos.  

Baigiamojo koncerto fragmentas. J. S. Bacho Ariją atlieka Ramutė Kalnėnaitė (violončelė) ir Jungtinis penktosios Tarptautinės kūrybinės-edukacinės stovyklos "Muzikuokime drauge" orkestras. Diriguoja prof. Petras Kunca (įkelta iš telefono)

 

 

Baigiamojo koncerto fragmentas. Juozas Naujalis "Svajonė". Atlieka Jungtinis penktosios Tarptautinės kūrybinės-edukacinės stovyklos "Muzikuokime drauge" orkestras. Diriguoja prof. Petras Kunca

 

2022 Sausis
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Perkamiausios prekės
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €