Bendraukime
 

Metodinė konferencija Biržų pilyje

Metodinė konferencija Biržų pilyje 2015-09-08

2015 metų rugsėjo 3 dieną Biržų pilyje įvyko Metodinė konferencija ir diskusijos tema "Mokyklos instrumentinis ansamblis ir informacinės technologijos: dialogas, iššūkiai, lyderystė". Konferencijos tikslas - neatsilikti nuo nūdienos technologijų galimybių ir užuot jas neigus, kaip netinkančias įprastame muzikos įgūdžių lavinimo procese, naudotis jomis sudominant vaikus ir jaunimą naujais technologijų siejimo su muzika aspektais. Juk svarbiausias tikslas - amžiais nekintanti meilė akademinei muzikai ir jos pažinimas.
Konferencijoje pranešimus skaitė Londono Guildhall Music School profesorius, smuikininkas, Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos prezidentas Evanas Rothsteinas (Didžioji Britanija), Tartu
Heino Ellerio muzikos mokyklos direktorė Kadri Leivategija, Latvijos fondo Muzicējam kopā ar draugiem (We play with friends) steigėja ir vadovė, Rygos Jāzepo Mediņio 1-osios muzikos mokyklos mokytoja pianistė Gunta Melbārde, Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos (ECMTA) valdybos narys prof. Petras Kunca, LMTA styginių instrumentų katedros koncertmeisterė – asistentė ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ansamblinio muzikavimo skyriaus vedėja Daiva Stulgytė-Povilaitienė ir kompozitorė, LMTA docentė, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.
Evanas Rothsteinas akcentavo tarpusavio komunikavimo ugdymo svarbą žmogaus gyvenime ir muzikavimą kameriniame ansamblyje kaip svarbų talkininką šiame ugdymo procese. Auditoriją sudomino prof. Evano vartojami komunikaciniai žaidimai, kuriuos vėliau jis demonstravo praktiškai dirbdamas su stovyklos ansambliais.
Kadri Leivategija atskleidė įdomią tarptautinio bendradarbiavimo patirtį, kai mišrūs tarpvalstybiniai ansambliai nūdienos techniniu priemonių dėka gali ruošti programas nuotoliniu būdu ir susirinkti prieš koncertus konkrečioje vastybėje kelioms bendroms repeticijoms. Pasirodo, ir taip galima pasiekti puikius meninius rezultatus.
Gunta Melbārde dar pernai sudomino klausytojus savo rengiamų vasaros kamerinių ansamblių stovyklų patirtimi. Nuošalioje vietovėje egzotiškai civilizacijos nepaliestame gamtos prieglobstyje yra didžiulis namas, kuriame jau daugelį metų vyksta kamerinio muzikavimo pamokos Latvijos vaikams. Po pernykščio pranešimo ir Lietuvoje jau radosi Guntos pasekėjų, mėginančių pradėti panašius vasaros užsiėmimus. Konferencijoje buvo parodyti šių metų stovyklos koncertų fragmentai ir pristatytos metodikos naujovės.
Prof. Petras Kunca pratęsė Guntos pasakojimą žvilgsniu iš šalies - jau ne pirmą kartą jam teko dalyvauti kaip pedagogui šių stovyklų darbe ir svarbiausiu profesoriaus pranešimo akcentu tapo mintis apie naujų technologijų nūdienos vaikų gyvenime svarbą: jaunimas praranda gebėjimą natūraliai bendrauti. Dažniausiai susibūrę draugėn vaikai spaudo telefonų mygtukus ar naršo po žaidimų portalus kompiuteriuose. Tad kamerinis muzikavimas, grojimas ansambliuose gali bent trumpam grąžinti gebėjimus bendrauti muzikos garsais ir žodžiais. 
Audronė Žigaitytė-Nekrošienė pristatė šią vasarą Birštone sukurtą garso ir vaizdo instaliaciją "Traviata 95". Demonstruotas instaliacijos fragmentas sukėlė daug diskusijų. Bet visų nuomonės sutapo, kad norint puoselėti archyvinį palikimą ir sudominti praeitimi jaunimą, tai vienas iš gerų, įdomių meninių kelių.
Diskusijose aktyviai dalyvavo Lietuvos muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojai. 

  
 
 

 

2022 Sausis
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Perkamiausios prekės
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €