Bendraukime
 

Jaunieji pianistai švenčia programos "Mano pirmas koncertas" 40-metį

Jaunieji pianistai švenčia programos 2019-04-09

Saulėtą balandžio 2 d. popietę Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos didžioji salė prisipildė fortepijono garsų skambesio. Tai jaunieji pianistai pirmokai leidosi į muzikinę kelionę po pavasariškom nuotaikom dvelkiančias pasakų šalis kartu su saulute. Kiekvieną pavasarį mokykloje rengiama fortepijono muzikos pradedančiųjų šventė - „Mano pirmas koncertas“. Tai pirmasis jaunųjų pianistų pasirodymas didžiojoje scenoje.

Šiemet ši šventė ypatinga - jubiliejinė 40–oji. Startavusi prieš daugelį metų, kaip mokytojų Vandos Šarkuvienės ir Reginos Fabijonavičienės sumanymuose gimusi ir realizuota graži idėja, ji neištirpo toje ilgoje metų virtinėje. Tačiau išsilaikė, prigijo ir tapo ne tik gilia tradicija, bet ir turtingo mokyklos kultūrinio gyvenimo menine puošmena.

40–ojo renginio organizatorės – mokytojos Genovaitė Juškevičienė ir Gaivilė Simaitytė įdėjo nemažai išmonės ir išradingumo, kad koncerto dalyviai – jaunieji pianistai, mokytojai ir tėveliai pajaustų pakilią fortepijono muzikos šventės dvasią. Mokytojos Gaivilės Simaitytės sukurtas filmukas vaizdžiai atspindėjo renginio „Mano pirmas koncertas“ raidos kaitą. Ekrane besikeičiantys vaizdai su nuotraukomis nukėlė į pirmųjų koncertų laikotarpį, kai mažieji atlikėjai puošdavosi tradicinėmis mokyklinėmis uniformomis ir į šių dienų koncertus, kur žiūrovo akį patraukia ypač puošni ir spalvinga atlikėjų sceninė išvaizda. Filmukas taip pat suteikė progą pabuvoti ir kiekvieno pianisto pirmoko pamokoje, pajaučiant darbinę klasės atmosferą.

Koncerto pradžioje nuskambėjęs muzikinis pasveikinimas – S. Rachmaninovo Preliudas, kurį atliko Gaivilė Simaitytė, jaunuosius atlikėjus ir klausytojus nuteikė pakiliai. Mokytoja, kažkada taip pat debiutavusi šios mokyklos scenoje, dar palinkėjo lakios fantazijos ir neriboto kūrybiškumo muzikuojant.

Gausus atlikėjų būrys po vieną drąsiai kopė laipteliais į sceną, kur jų laukė didysis instrumentų karalius – fortepijonas. Mažais pirštukais paliesdami šio didingo instrumento klavišus muzikos garsais taikliai išreiškė nuotaikas bei atskleidė spalvingus charakterius, slypinčius kūrinėliuose, kuriuos jie paruošė kartu su savo mokytojais.

Įtaigus ir išraiškingas jaunųjų pianistų muzikavimas didžiojoje scenoje buvo įvertintas garbingais apdovanojimais – Pagyrimo raštais už darbštumą ir drąsą įveikiant pirmąjį laiptelį į muzikos meno pažinimą.

Baigiant koncertą mokytoja Genovaitė Juškevičienė pasidžiaugė, kad jaunųjų muzikų debiutas šioje fortepijono muzikos šventėje ne tik suteikė jiems progą išgirsti draugų pasirodymus, bet ir padėjo įgyti daugiau sceninės patirties, drąsos ir didesnio pasitikėjimo savo jėgomis. Ir nors šiuo koncertu jų kūrybinė biografija dar tik prasideda, tačiau ateityje tikimasi panašių koncertų jų gyvenime bus dar ne vienas. Todėl palinkėjo išlaikyti ir stiprinti šią gražią draugystę su muzika ir fortepijonu.

2021 Rugsėjis
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €