Bendraukime
 

Sėkmė VII tarptautiniame Stokholmo konkurse

Sėkmė VII tarptautiniame Stokholmo konkurse 2019-06-06

Septintasis Stokholmo tarptautinis muzikos atlikėjų konkursas vyko š.m. gegužės 30 – birželio 1 d. Jame varžėsi daugiau nei 300 jaunųjų muzikantų iš daugelio pasaulio šalių – Austrijos, Estijos, Danijos, Irano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Meksikos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Rusijos, Singapūro, Suomijos ir, žinoma, Švedijos.

Konkurso pianistų ir violončelininkų kategorijose sėkmingai pasirodė dalyviai iš Klaipėdos: Pianistų kategorijos A grupėje (iš viso šioje grupėje varžėsi 35 dalyviai) II-os vietos laureate tapo Juozo Karoso muzikos mokyklos II klasės mokinė Smiltė Vaičkutė (mokyt. ekspertės Ingos Maknavičienės kl.); Bendro fortepijono kategorijos (Additional instrument) B grupėje III vietos laureatu tapo tos pačios mokyklos mokinys Artem Ushkov (mokyt. eksp. I. Maknavičienės kl.); ypač sėkmingai Violončelininkų konkuso kategorijos B grupėje (iš viso 9 dalyviai) pasirodė Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos IV kl. moksleivis Benediktas Zonys (vyr. mokyt. Vidmantas Sadauskas), savo amžiaus grupėje laimėjęs ne tik laureato vardą, bet ir I-ąją vietą.

Tradiciškai VII Stokholmo tarptautinio muzikos atlikėjų konkurso organizatoriai konkurso laureatų apdovanojimų ceremonijai visus pakvietė į prestižinį Stokholmo Istorijos muziejų, kur renginio pradžioje dėkota ir įteiktos Padėkos visiems tarptautinės vertinimo komisijos nariams už aukštą atliktų darbų dėkota Pedagogams, dalyvių artimiesiems, Organizatoriams. Tradiciškai šį padėkos žodį lydėjo konkurso laureatų (tik pirmųjų vietų laimėtojų) koncertas. Neišimtis ir Benediktas Zonys Laureatų koncerte sėkmingai atlikęs J. Rubin Adagio. Konkurso Organizacinio komiteto vadovai – Galina Ehrngren ir Dmitrijus Mikhailovas ne tik sveikino visus sėkmingai pasirodžiusius konkurso dalyvius su jau pripažintais pasiekimais, bet ir linkėjo sėkmės ateityje vyksiančiuose tarptautiniuose skrydžiuose svečiose šalyse. Visiems konkurso laureatams apdovanojimų ceremonijos metu buvo įteikti laureatų diplomai ir Krištolo žvaigždės, palinkėta aukštų kūrybinių skrydžių profesionalaus Meno plėtros vardan.

 

2020 Sausis
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €