Bendraukime
 

Placido Domingo pirmą kartą koncertavo po įtarimų dėl priekabiavimo

Placido Domingo pirmą kartą koncertavo po įtarimų dėl priekabiavimo 2019-09-01

Rugsėjo 25-ąją, Placido Domingo pirmą kartą koncertavo po kaltinimų dėl priekabiavimo prieš jį.

Skandalas kilo prieš dvi savaites, kai devynios moterys priminė, kad 80-aisiais „Domingo“ demonstravo padidintą dėmesį joms ir pasiūlė glaudesnius santykius mainais į sėkmę karjeroje.

JAV koncertų organizatoriai pradėjo skelbti dainininko boikotą.

#MeToo Pasirodžius informacijai apie operos žvaigždei mestus kaltinimus, Filadelfijos orkestras atšaukė kvietimą P. Domingo pasirodyti rugsėjo 18 dieną numatytame sezono atidarymo koncerte. San Fransisko opera taip pat atšaukė spalio 6-ąją numatytą vieną iš dainininko koncertų.

Niujorko Metropoliteno opera pranešė, kad galutinį sprendimą dėl P. Domingo „ateities“ priims sulaukusi Los Andželo operos tyrimo išvadų.

Los Andželo opera, kuriai S. Domingo vadovauja nuo 2003 metų, išplatintame pareiškime nurodė, kad kreipsis į išorės teisės konsultantus šiems kaltinimams ištirti. „Placido Domingo daugiau nei tris dešimtmečius buvo Los Andželo operos ir Los Andželo meno kultūros kūrybinė varomoji jėga“, – rašoma pareiškime. „Tuo pat metu darome viską, ką galime, kad būtų užtikrinta profesionali ir bendradarbiavimui palanki atmosfera, o visi mūsų darbuotojai bei atlikėjai jaustųsi vienodai patogiai, vienodai vertinami ir gerbiami“, – priduriama jame.

Tuo tarpu Zalcburgo muzikos festivalio Austrijoje vadovė Helga Rabl-Stadler pareiškė, kad P. Domingo, kaip numatyta, surengs savo pasirodymą.

„Manau, žvelgiant iš žmogiškosios perspektyvos, yra objektyviai neteisinga ir neatsakinga daryti galutinius vertinimus šiuo etapu ir jais grįsti savo sprendimus“, – sakė.

Vakar Zalcburgo festivalio publika pasitiko Domingo aplodismentais stovėdama. Ovacijos truko 10 minučių.

Ispanijoje gimęs P. Domingo laikomas viena ryškiausių XX amžiaus operos žvaigždžių. 78 metų atlikėjas vis dar pritraukia pilnas sales jo talento gerbėjų. P. Domingo yra išleidęs daugiau nei 100 albumų ir pelnęs 14 „Grammy“ apdovanojimų. Anksčiau šiais metais jis surengė keturitūkstantąjį pasirodymą per savo 60 metų trunkančią karjerą.

2019 m. vasario 16 dieną P. Domingo sužavėjo Lietuvos publiką koncertuodamas visiškai akademinei muzikai nepritaikytos Kauno „Žalgirio“ arenos scenoje su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Garsiojo maestro pasirodymą Lietuvoje papuošė mūsų numylėtinė, P. Domingo bičiulė Violeta Urmanavičiūtė Urmana.

2020 Balandis
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €