Bendraukime
 

Į Kauną atvyksta visame pasaulyje žinomas prancūzų trimitininkas Romain Leleu

Į Kauną atvyksta visame pasaulyje žinomas prancūzų trimitininkas Romain Leleu 2019-11-09

Vienas geriausių savos kartos atlikėjų trimitininkas Romain Lelelu pirmą kartą Kaune apsilankė 2017 metų gruodį. Čia jis, kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru diriguojamu maestro Alain Pâris klausytojams dovanojo koncertą „Gražioji prancūzų romantika“, kuris buvo skirtas šių muzikų gimtosios šalies  klasikinės romantinės muzikos pristatymui Lietuvoje. Tą kartą solistas buvo maloniai nustebintas taip gausiai susirinkusių pasimėgauti jo atliekama muzika. Prisimindamas šį muzikinį bendradarbiavimą trimitininkas kartu su Kauno miesto publikai jau pažįstamu dirigentu Alain Pâris sugrįžta į Kauną.

Lapkričio 14 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiantį koncertą muzikai skiria prancūzų romantiko, kompozitoriaus Hectoro Berliozo 150-osioms mirties metinėms paminėti. Savo meistriškumui pademonstruoti solistas atliks J. Haidno Koncertą trimitui ir orkestrui Es-dur bei virtuozinę Ž. Baptisto Arbano Fantaziją Vincenzo Belinio operos „Norma“ motyvais.

Romain Leleu ne veltui kritikų įvardinamas vienu geriausiu jaunosios kartos trimitininku. Jis demonstruoja precizišką atlikimo techniką, jausmingą kūrinių interpretavimą, o nuo solisto sklindanti vidinė ramybė suvažėjo jau ne vieną klausytoją visame pasaulyje. 

Romain rengia rečitalius prestižinėse pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip: Vienos filharmonijos, Londono Karališkosios princo Alberto, Berlyno filharmonijos bei kitose puikiai žinomose koncertų salėse. Kaip solistas jis pasirodo su tokiais Prancūzijos ir užsienio kolektyvais bei orkestrais – Prancūzijos Radijo nacionaliniu orkestru, Marselio filharmonijos orkestru, Lilio nacionaliniu orkestru, Paryžiaus kameriniu orkestru, Tulūzos Kapitolijaus nacionaliniu orkestru, Sankt Peterburgo Ermitažo valstybiniu orkestru, Libano filharmonijos orkestru ir kitais.

Solistas yra nuolatinis prestižinių Prancūzijos ir užsienio konkursų bei festivalių dalyvis. R. Leleu buvo pirmasis trimitininkas, kuris atliko kompozitorių Martino Matatono, Filipo Hersanto, Karol Befos, Žano-Baptisto Robino, Vincento Peirani kūrinius. Bendradarbiaudamas su įrašų ir leidybinėmis kompanijomis „Aparté/Harmonia Mundi“ ir „Sony“ įrašė ir išleido solines kompaktines prokšteles, kurios sulaukė didelio klausytojų ir muzikos kritikų dėmesio bei teigiamų įvertinimų.

Trimitininkas yra nuolatinis tarptautinių meistriškumo kursų mokytojas Prancūzijoje ir užsienyje (Seulo nacionalinis universitetas, Tokijo muzikos koledžas, Sinsinačio muzikos konservatorija, Meridos tarptautinė akademija, Meksikoje). Solistas vadovauja trimitininkų grupei „Gérard Billaudot“, Paryžiuje.

Koncerto rengėjas, Kauno miestos simfoninis orkestras kviečia klausytojus nepraleisti šio koncerto ir pasimėgauti išskirtiniu trimito skambesiu.

2020 Biržėlis
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €