Bendraukime
 

Vilniaus rotušėje skambės Mozarto, Strausso bei Schumanno kūrybos perlai.

Vilniaus rotušėje skambės Mozarto, Strausso bei Schumanno kūrybos perlai. 2016-02-02

Šį pavasarį Lietuvoje koncertuos vokiečių operos pažiba sopranas Mojca Erdmann su vienu geriausių šių dienų instrumentalistu pianistu Julius Drake.

„Esu be galo laiminga, turėdama galimybę dainuoti Lietuvoje, rotušės kamerinėje salėje. Mūsų dviejų dalių programoje skambės Mozarto, Strausso bei Schumanno kūriniai, kurie man yra labai artimi ir labai noriu jais pasidalinti jaukioje kamerinėje erdvėje,“- apie savo pasirodymą kalbėjo sopranas Mojca Erdmann.

Mojca Erdmann gimė Hamburge ir pradėjo savo stulbinančią tarptautinę karjerą Metropolitan operoje “Don Žuanas“ Zerlinos vaidmeniu. Ji yra dievinama vokiečių, italių bei amerikiečių publikos ir muzikos kritikų, ypač po savo pasirodymo Milano La Scala, Metropolitan New Yorke ir prestižiniame Zalcburgo festivalyje, kur ji dažnai kviečiama dainuoti premjeriniuose pastatymuose.

BBC muzikos žurnalas ją pavadino „išskirtinių gabumų interpretatore“ – labiausiai ji garsėja savo aistra W. A. Mozarto kūrybai.  Sėkmingai įrašė kompaktinį diską „Mozarto sodas“ su „Deutsche Grammophone“ įrašų kompanija.

Vilniuje sopranui akompanuos žymus britų pianistas Julius Drake. Jis pripažintas žurnalo „Grammophone“ kaip vienas geriausių šių dienų instrumentalistų. Koncertuoja su daugeliu pirmaujančių pasaulio atlikėjų. Sėkmingai yra išleidęs muzikos albumų su Sony, Decca, Grammophone įrašų kompanijomis.

Julius Drake dažnas svečias Aldeburgo, Edinburgo, Miuncheno filharmonijose, Schubertiade ir Zalcburgo muzikos festivaliuose, „Carnegie Hall“ bei Linkolno center (New York), Concertgebouw (Amsterdam), Châtalet ir Musee de Louvre (Paris), „La Scala“ (Milano), „Teatro de la Zarzuela (Madrid), Musikverein ir Konzerthaus (Viena), Wigmore Hall, BBC Proms, Royal Opera (London).

Istorinė Vilniaus miesto rotušės salė pasižymi kaip unikali kamerinės muzikos erdvė Lietuvoje. Žinome, kad rotušėje iki 1922m. veikė teatras ir buvo miesto muzikos  bei meno centras. Tokia jos paskirtis yra išlaikyta iki šių dienų. Dėl savo natūralios akustikos ši salė jau yra pamėgta tokio masto pianistų, kaip Saleem Ashkar, Agnes Wolf italų dirigento Romolo Gessi  bei kamerinės muzikos vokalistų.

Mojca Erdmann rečitalis vyks Vilniaus rotušėje balandžio 8 d., 19 val. Bilietus platina „Tiketa“.

2020 Vasaris
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €