Bendraukime
 

Lietuvos ir Islandijos atlikėjai kvies paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Lietuvos ir Islandijos atlikėjai kvies paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną 2016-02-02

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 d. 13 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyks tarptautinis, šiuolaikinės akademinės muzikos koncertas, projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalis. Jame pasirodys atlikėjai iš Lietuvos ir Islandijos.

Nuo 2015 m. balandžio mėn. VšĮ „Kintai Arts“ pradėjo vykdyti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“, kuris yra finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEA Grants) lėšomis. Subūrę žinomus muzikos atlikėjus – Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO iš Lietuvos bei kvartetą SKARK iš Islandijos, kuriuos vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Projekto organizatoriai ir dalyviai siekė ne tik atnaujinti tarpkultūrinį abiejų šalių dialogą, bet ir inicijuoti šiuolaikinės profesionaliosios muzikos sklaidą mažuose Lietuvos regionuose, įtraukiant įvairių socialinių grupių ir amžiaus žmones. Šią vasarą buvo surengė koncertus Kintuose, Šilutės rajone, Kėdainiuose bei Reikjavike. Atlikėjai pristatė bendrą muzikinę kompoziciją, sudarytą iš lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto, islandų kūrėjo Daniel Bjarnason ir XIX a. žydų kompozitoriaus Wolfo Ebanno kūrinių fragmentų. Finalinis produktas – muzikos albumas, kuriame įrašyti koncertų metu skambėję kūriniai, bus pristatytas baigiamuosiuose projekto renginiuose.

Šiemet sukanka lygiai dvidešimt penkeri metai, kuomet nedidelė šiaurės šalis pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Minėdami šią svarbią mūsų valstybei sukaktį bei siekdami palaikyti abiejų valstybių bendrystę, projekto dalyviai Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir kvartetas SKARK atliks bendrą muzikinę programą, kurioje skambės šiuolaikinių ir praeities lietuvių bei islandų kompozitorių kūrinių fragmentai. Kaip padėka Islandijai, Vilniuje, Šilutėje ir Kėdainiuose bus pristatytas projekto metu įrašytas muzikinis albumas.

Projektą finansuoja – EEA Grants. Projekto organizatoriai – VšĮ „Kintai Arts“

Įėjimas nemokamas

2020 Vasaris
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €