Bendraukime
 

Smuikininkei Daliai Kuznecovaitei mieliausia kvėpuoti Vilniaus oru

Smuikininkei Daliai Kuznecovaitei mieliausia kvėpuoti Vilniaus oru 2016-02-03

Nors smuikininkė Dalia Kuznecovaitė vis dar gyvena „ant“ lagaminų, užvis labiausiai vertina valandas, kai nereikia krautis daiktų ar leisti savo laiko oro uostuose. Ilgą laiką užsienyje gyvenusi ir dabar aspirantūroje Paryžiaus konservatorijoje studijuojanti menininkė tikraisiais savo namais vadina Vilnių. Būtent čia vasario 5 d. galėsime išgirsti jaunąją lietuvių smuikininkę, griežiant kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru Vilniaus kongresų rūmų scenoje.

D. Kuznecovaitė smuiką į rankas paėmė būdama ketverių. Lūžiu savo muzikiniame kelyje ji vadina pažintį su maestro Mstislavu Rostropovičiumi, kuomet ji dalyvavo M. Rostropovičiaus fondo surengtame konkurse, tapo jo stipendininke ir gavo ne tik finansinę paramą savo tolesnėms aukščiausio lygio studijoms, bet ir asmeninį garsaus menininko rūpestį jos ateitimi. „Neįsivaizduoju, kas būtų, jeigu nebūčiau tapusi fondo globotine, ir apskritai, jei fondas neegzistuotų”, – prisipažįsta atlikėja.

Po M. K. Čiurlionio menų mokyklos baigimo palikusi Lietuvą, D. Kuznecovaitė penkerius metus studijavo Vokietijoje, o vėliau tris metus gyveno Paryžiuje, kur savo studijas tęsė Paryžiaus konservatorijoje. „Ne paslaptis, kad Paryžiuje jaučiama ypatingai didelė kultūrų įvairovė. Tai yra įdomu, bet laikui bėgant pradedi ieškoti ir savojo identiteto, norisi grįžti prie savo ištakų, prisiminti, kas yra lietuvių kultūra, mentalitetas. Net negalvojau, kad visa tai gali būti man taip brangu, nes visąlaik laikiau save pasaulio piliete,“ – apie sprendimą grįžti prie savo šaknų pasakoja 27-erių sulaukusi menininkė.

Nors laisvalaikio D. Kuznecovaitė turi nedaug, jį žymi smuikininkė stengiasi skirti asmenybės tobulėjimui. Vieni iš mėgstamiausių jos laisvalaikio praleidimo būdų yra teatras ir literatūra. „Spektaklių metu gaunu net savotiškos inspiracijos, naujų idėjų kūrinių interpretacijoms“, – kalba D. Kuznecovaitė. Vis dėlto atlikėja pripažįsta, kad po ilgo darbo ir koncertų geriausias poilsis kūnui yra miegas.

Į Lietuvą sugrįžusi D. Kuznecovaitė vasario 5 d. Vilniaus kongresų rūmuose kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Martyno Staškaus, atliks vienintelį garsiojo suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus Koncertą smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47. Vokietijos spauda apie Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro J. Sibelijaus kūrinių atlikimą rašė: „Išraiškingai diriguojant G. Rinkevičiui, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pateikė didingai skambantį, įspūdingų pakylėjimų lydimą ir įkvepiantį kūrinių atlikimą. J. Sibelijus tarsi jų kraujyje, kaip geografinis ir dvasinis artumas.“ Koncerte smuikininkė grieš Paul Bailly 1889 m. Paryžiuje pagamintu smuiku, pasižyminčiu plačiu garsu ir labai įdomiu bei savitu tembru.

Smuikininkės Dalios Kuznecovaitės ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „Kur Šiaurė sutinka Pietus...“ įvyks vasario 5 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

2020 Biržėlis
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €