Bendraukime
 

Lietuvos kamerinio orkestro koncertas Maestro Sauliaus Sondeckio atminimui

Lietuvos kamerinio orkestro koncertas Maestro Sauliaus Sondeckio atminimui 2016-02-09

Vasario 3 d. netekome iškilaus Lietuvos menininko, muzikos aristokrato, dirigento, orkestrų vadovo profesoriaus Sauliaus Sondeckio (1928-10-11–2016-02-03). Šviesiam Maestro atminimui skiriamas šį šeštadienį, vasario 13 d., Nacionalinėje filharmonijoje vyksiantis Lietuvos kamerinio orkestro koncertas.

Maestro buvo Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) įkūrėjas (1960 m.), ilgametis jo meno vadovas (iki 2004 m.) ir dirigentas. Šis S. Sondeckio užaugintas orkestras tapo vienu iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų mūsų šalies muzikų kolektyvų. Prisimindami visą turtingą kolektyvo istoriją, neįkainojamą patirtį ir bendrystę orkestro muzikantai Maestro atminimui dedikuojamą vakarą prabils per muziką.

Koncerte skambės Felixo Mendelssohno-Bartholdy, Johanno Sebastiano Bacho ir Ezio Bosso kūriniai. Tai jau senokai LKO ir jo dabartinio meno vadovo, smuikininko Sergejaus Krylovo sumanyta programa, skirta ir nemariai klasikai, ir šiandienos kūrybai.

Ypatingas šio vakaro svečias – Londone gyvenantis kompozitorius, dirigentas ir pianistas Ezio Bosso. Muzikas yra pasirodęs tokiose pasaulio salėse kaip „Royal Festival Hall“ Londone, „Carnegie Hall“ Niujorke, Sidnėjaus operoje, teatre „Colon“ Buenos Airėse, teatre „Regio“ Turine, „Auditorium Parco della Musica“ Romoje ir kitur. Daugelio prestižinių premijų laureato E. Bosso muzika itin laukiama ir vertinama teatrų, šiuolaikinio šokio trupių (jis bendradarbiauja su choreografais Christopheriu Wheeldonu, Edwaardu Liangu, Rafaeliu Bonachela), ji skamba ne viename režisierių Gaby Dellal, Gabriele’s Salvatoreso kino filme.

E. Bosso kūrinių jau girdėjome 2012 m. Vilniaus festivalio renginyje – JAV šiuolaikinio šokio trupės „Ailey II“ spektaklyje. LKO meno vadovas S. Krylovas šio kompozitoriaus Fantaziją smuikui ir orkestrui 2014 m. atliko su Londono simfoniniu orkestru, tad E. Bosso viešnagė Vilniuje ir bendrystė su LKO yra dėsninga sceninės parterystės išdava ir paskata kurti tolesnius kūrybinius planus. Artimesnei pažinčiai su E. Bosso Vilniuje LKO ir S. Krylovas pasirinko atlikti jo Koncertą smuikui ir styginių orkestrui Nr. 1, „The Esoconcerto“.

Koncerte E. Bosso dalyvaus ir kaip kompozitorius, ir kaip atlikėjas. Svečias su LKO muzikantais interpretuos Johanno Sebastiano Bacho Trečiąjį „Brandenburgo koncertas“, atliks šio trims smuikams, trims altams, trims violončelėms ir basso continuoparašyto Koncerto klavesino partiją. Visą vakaro programą itin šviesiomis spalvomis skaidrins LKO orkestrantų ir S. Krylovo griežiamas Felixo Mendelssohno-Bartholdy Styginių oktetas Es-dur.

LKO, solisto ir dirigento Sergejaus Krylovo bei kompozitoriaus, pianisto ir dirigento Ezio Bosso koncertas, dedikuotas Maestro Sauliaus Sondeckio atminimui vyks vasario 13 d., šeštadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

2020 Biržėlis
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €