Bendraukime
 

Mozartas ir Šostakovičius LKO koncertui subūrė ryškų tarptautinį dirigento ir solistų trio (su video)

Mozartas ir Šostakovičius LKO koncertui subūrė ryškų tarptautinį dirigento ir solistų trio (su video) 2016-02-17

„Jo grojimas kupinas jėgos ir užkrečiančio artistiškumo“ – puikiai Lietuvoje žinomas pianistas Dmitrijus Baškirovas sakė apie netrukus pirmą kartą Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje koncertuosiantį italų ir persų kilmės pianistą Alessandro Deljavaną. Išgirsime jį šio šeštadienio, vasario 20 d., Lietuvos kamerinio orkestro koncerte. Ir ne tik jį. Orkestrui šįkart diriguos garsusis Georgas Markas, o solo trimitu gros šio instrumento virtuozas Andrejus Kavalinskis.

Stiprų tarptautinį šio vakaro dirigento ir dviejų solistų trio Lietuvos kamerinis orkestras (LKO; meno vadovas Sergejus Krylovas) subūrė neatsitiktinai. Programoje skambės Dmitrijaus Šostakovičiaus Pirmas koncertas fortepijonui, trimitui ir styginiams – kūrinys, reikalingas ypač ryškių solistų. Kad toks yra jau ne pirmą kartą mūsų šalyje su Lietuvos kameriniu orkestru koncertuosiantis Andrejus Kavalinskisabejonių nebekyla. Trimitininkas pasižymi ne tik techniniu meistriškumu ir universalumu, bet ir ypatingu stiliaus pojūčiu.

Tarptautinis varinių pučiamųjų žurnalas apie šį solistą rašė: „Pelnęs laurus Porcijoje, Paryžiuje ir Tulone, A. Kavalinskis tapo vienu žymiausių savo kartos trimitininkų. Įsidėmėtina karjera!“ Kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas jis gastroliuoja daugelyje Europos šalių, grojo su Berlyno simfoniniu, „Maskvos virtuozų“, Paryžiaus, Brabanto (Olandija), Kioto kameriniu (Japonija), Dortmundo filharmonijos (Vokietija), Padujos ir Venecijos (Italija) bei kt. orkestrais.

Pirmą kartą Nacionalinės filharmonijos scenoje pasirodysiantis pianistas Alessandro Deljavanaskoncertuoja visame pasaulyje (Europos šalyse, Kinijoje, Kolumbijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV); būdamas ne vieno konkurso laureatas, jau įrašė daugiau kaip 30 albumų. Jis pasirodo su įvairiais orkestrais: Marijos teatro (Sankt Peterburgas), Milano simfoniniu, Haydno (Italija), Uhano filharmonijos (Kinija). A. Deljavanas dalyvavo dokumentiniuose filmuose „F. Lisztas. Klajonių metai“ ir „Virtuoziškumas“. Jis yra Niccolò Piccinni konservatorijos Baryje (Italija) ir Antonio Vivaldi akademijos Lokarne (Šveicarija) profesorius.

Solistus ir LKO D. Šostakovičiaus muzikoje vienys mūsų publikos pamėgtas austrų dirigentas Georgas Markas. Iš ankstesnių G. Marko viešnagių teko įsitikinti šio dirigento teikiama svarba rusų kompozitoriams Čaikovskiui ir Šostakovičiui, greta jų – Haydno, Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Brahmso, Brucknerio, Mahlerio ir Bergo kūriniams. Tad ir šio vakaro programoje išgirsime ne tik Šostakovičių. Jo ankstyvojo kūrybinio laikotarpio muzika hermoningai derės su G. Marko ir LKO pirmoje koncerto dalyje pasirinkta atlikti nuostabiąja Wolfgango Amadeaus Mozarto „Jupiterio“ simfonija. Ši paskutinė (41-oji) Mozarto simfonija – tai jo gyvenimo filosofijos išraiška muzikoje. Čia apstu optimizmo, patetikos, o ir komiškų elementų, o visa ko kulminacija – vaizdų gausa ir turtinga orkestruote trykštantis finalas.

LKO, solistų Alessandro Deljavano ir Andrejaus Kavalinskio bei dirigento Georgo Marko parengta Mozarto ir Šostakovičiaus kūrinių programa skambės šį šeštadienį, vasario 20 d., 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

2020 Vasaris
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €