Bendraukime
 

Geriausia chorinė muzika burs kilniam tikslui

Geriausia chorinė muzika burs kilniam tikslui 2016-02-21

Koncerte – moderni chorinė muzika

Laisve, gaiviomis idėjomis ir jaunatviška energija pulsuojanti kovo 11-oji, Klaipėdą buria ryžtingiems darbams. Kovo 11-ąją, klaipėdiečiai kviečiami į išskirtinės muzikos ir tikslų koncertą. Geriausias Lietuvoje mišrusis choras „Bel Canto“ (meno vadovas Artūras Dambrauskas) pirmą kartą uostamiestyje pristato garsiausio šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo ypatingąsias „Sunrise Mass“ („Saulėtekio mišias“). Šis ypatingai šviesus, jaudinantis kino filmų muzikos stiliumi parašytas kūrinys – kitoks, originalus ir šiuolaikiškas jaunojo kompozitoriaus, šiuo metu gyvenančio ir kuriančio Niujorke, požiūris į šimtmečius gyvuojantį bažnytinės muzikos mišių žanrą.

Kompozitorius Ola Gjeilo teigia, kad tradicinį lotynišką mišių tekstą jam norėjosi pateikti kitaip – kūrinyje nepaprastai skaidri, erdvinė, kosminė muzika perauga į žemišką ir tvirtą, o tyrumo pojūtį keičia dramatiškesni jausmai. Koncerto metu choras „Bel Canto“ atliks ir kitus choro pamėgtus šiuolaikinės, klasikinės ir kino filmų muzikos kūrinius.

Chorui „Bel Canto“ talkins Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus), koncerte taip pat dalyvaus solistės Lina Dambrauskaitė ir Milda Baronaitė, Klaipėdos choras „Cantare“, elektroninės muzikos atlikėjas Artūras Bulota.

Kilni „Laukiančio bilieto“ iniciatyva

„Šie metai Klaipėdai – tai tarsi uvertiūra į 2017-uosius, kai didžiausias Vakarų Lietuvos ir  vienas svarbiausių šaliai miestas taps Lietuvos kultūros sostine. Vienas iš svarbiausių programos „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas“ tikslų – pakviesti į muzikos, teatrų, muziejų ir parodų sales kuo daugiau žmonių, o ypač – jaunimo. Uostamiestis ypatingas ne tik savo geografine padėtimi ar pramonės specifika, čia nuo seno gerbiamos bei istoriškai puoselėjamos labdaros ir paramos tradicijos, kurias formavo Klaipėdoje gyvenę žymūs filantropai J. L. Wieneris, K. L. Wolffgramas, Ch. V. Schlewiesas, F. W. Richteris. Tad neabejoju, jog mintis visas koncerto metu surinktas lėšas skirti laukiančio bilieto iniciatyvai, taip pat sulauks visuomenės palaikymo“, - sako renginio globėjas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak projekto iniciatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktoriaus Romando Žiubrio,  šviesus ir prasmingas renginys – galimybė sukurti naują labdaringą tradiciją. Koncerto tikslas – surinkti lėšų ir suteikti galimybę jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros vartotojams lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos koncertų salės renginiuose.

„Klaipėdietiška laukiančio bilieto filosofija yra neįtikėtinai paprasta: susimokėdamas už savo bilietą į šį koncertą, tuo pačiu nuperki bilietą vaikui ar paaugliui, kuris bus atidėtas ir lauks savojo žiūrovo kituose koncertuose ar spektakliuose. LAUKIANTĮ BILIETĄ įteiks sąžiningas tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas“, - pasakoja R. Žiubrys.

Jauki ir elegantiška muzika moderniausioje salėje

„Choras „Bel Canto“ nuoširdžiai dėkoja klaipėdiečiams, kurie entuziastingai sutiko mūsų idėją pirmą kartą uostamiestyje pristatyti modernią chorinę muziką. Po Klaipėdos dramos teatro rekonstrukcijos mes svajojome išbandyti šią modernią puikia akustika garsėjančią erdvę ir surengti čia jaukų, elegantišką šiuolaikinės chorinės muzikos koncertą. Džiaugiamės, kad „Klaipėdos švenčių“ dėka mūsų sumanymą pavyks įgyvendinti ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną klaipėdiečiai turės galimybę išgirsti garsiausių pasaulyje šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių Eric Whitacre, Ola Gjeilo, Eriks Ešenvalds, kt. kūrinius“,- teigia choro „Bel Canto“ prezidentas Audrius Valatkevičius.

Choro „Bel Canto“ meno vadovas Artūras Dambrauskas džiaugiasi Ola Gjeilo „Sunrise Mass“ premjera Klaipėdoje. „Šį kūrinį pirmą kartą Lietuvoje pristatėme 2014 m. pabaigoje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Du vakarus iš eilės mūsų koncertų klausėsi daugiau nei 1 400 klausytojų. Vilniaus publika liko taip sužavėta „Sunrise Mass“, kad šių metų sausio 29 d. sugrįžome į Lietuvos nacionalinę filharmoniją dar vienam šio ypatingo kūrinio atlikimui. Neabejojame, kad ir Klaipėdos publika įsimylės šį norvegų kompozitoriaus kūrinį.

Kovo 11-osios koncerto bilietą projekto organizatoriai dovanos už 30 Eur paramą.
Aukoti galima VšĮ Klaipėdos šventės biure, Šaulių g. 32-5. Informacija tel. (8-46) 41 62 82.

KLAUSYTIS: Choras „Bel Canto“ - „Sunrise Mass“ (Ola Gjeilo) 

Daugiau informacijos: www.jurossvente.lt  

  

VšĮ „Klaipėdos šventės“
Tel.: 8-46-41 62 82
Mob. tel.: +370 698 16053

 

 

2020 Liepa
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €