Bendraukime
 

Kvarteto primarijos Dalios Kuznecovaitės inauguracija (su video)

Kvarteto primarijos Dalios Kuznecovaitės inauguracija (su video) 2016-02-22

Viename tvariausių Lietuvos kamerinės muzikos kolektyvų – Valsybiniame Vilniaus kvartete šį sezoną įvyko permainos. Penkiasdešimt metų pirmuoju smuiku Vilniaus kvartete griežė Audronė Vainiūnaitė, o pernai gruodį ją pakeitė jos mokine buvusi smuikininkė Dalia Kuznecovaitė. Vasario 24 d. Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje įvyks inauguracinis naujosios primarijos koncertas.

„Po aštuonerių metų studijų ir gyvenimo užsienyje grįžau į Vilnių. Džiaugiuosi, kad sulaukiau siūlymo groti Vilniaus kvartete. Kadaise Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje kamerinio ansamblio meistriškumo mokiausi pas prof. Audronę Vainiūnaitę, tad man didelė garbė ir atsakomybė perimti jos veiklą ansamblyje. Darbas kvartete reikalauja daug susiklausymo, vieningo alsavimo. Tai įdomus ir įtraukiantis procesas“, – veiklos kvartete imdamasi kalbėjo Dalia Kuznecovaitė.

Priminsime, kad D. Kuznecovaitė 1995–2007 m. mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mokyt. B. Šmidtienės ir prof. J. Urbos kl.), 2004–2007 m. studijavo Aukštojoje muzikos mokykloje Kelne (prof. Z. Brono kl.), 2007–2012 m. – Aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Rostoke (prof. P. Munteanu kl.), 2012–2015 m. – Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje (prof. B. Garlitsky’o ir S. Roussev kl.), kurią baigė pelnydama geriausius žiuri įvertinimus ir specialų prizą. 2003–2007 m. smuikininkė buvo M. Rostropovičiaus fondo stipendininkė. 2009 m. už meninius laimėjimus apdovanota LR Prezidento Valdo Adamkaus premija ir garbės raštu.

Smuikininkė labai sėkmingai pasirodė įvairiuose tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, solo ji griežė su įvairiais užsienio ir Lietuvos kolektyvais, koncertavo Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Kinijoje, Kanadoje diriguojant M. Sanderlingui, M. Diadiurai, E. Batizui, F. Mastrangelo, A. Pogai. Netolimoje ateityje jau suplanuoti solo pasirodymai Ukrainoje, Vokietijoje, JAV, Meksikoje. Bet esminis žvilgsnis dabar nukreiptas į Valstybinio Vilniaus kvarteto koncertinę veiklą.

Kviesdama klausytojus į inauguracinį koncertą Vilniuje primarija ypač akcentavo programoje skambėsiantį vieną nuostabiausių kvarteto repertuaro kūrinių – Franzo Schuberto „Mirtį ir mergelę“. Programoje išgirsime ir kito styginių kvartetų korifėjaus muziką – Josepho Haydno Styginių kvartetąop. 76 Nr. 2.

Koncerto pavadinimas „Čiurlionio šviesoje“ išduoda jame skambėsiant ne vien Schubertą ir Haydną. Tradicinio klasikinio, romantinio kvarteto specialistai – Valstybinio Vilniaus kvarteto muzikantai – visada nemažai dėmesio skyrė ir šiuolaikiniam repertuarui. Šiam koncertui pasikvietę pianistą Roką Zubovą originalių sumanymų nestokojantys muzikai pristato du Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos inspiruotus šiuolaikinių lietuvių autorių – Mindaugo Urbaičio ir Remigijaus Merkelio – fortepijoninius kvintetus. Išgirsime M. Urbaičio „Ramybę“ ir R. Merkelio „MiKonst“.

Valstybinio Vilniaus kvarteto koncertas su naująja primarija Dalia Kuznecovaite ir pianistu Roku Zubovu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks šį trečiadienį, vasario 24 d., 19 val.

2020 Liepa
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €