Bendraukime
 

Japonų muzika – didžiausiais Lietuvos vargonais

Japonų muzika – didžiausiais Lietuvos vargonais 2016-02-23

Šį šeštadienį, vasario 27 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į vargonininkės iš Japonijos Hiroko Inoue koncertą „Pavasario jūra“, kuris įvyks Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.

Koncerto programoje skambės F. Couperino Kyrie, Gloria ir Ofertoriumas iš „Parapijų mišių“, J.S Bacho choralinis preliudas "Schmücke dich, o liebe Seele", BWV 654 ir Dorinė Tokata ir fuga d-moll, BWV 538, H.Andriesseno Bažnytinė sonata, G.Pierne 3 pjesės, Op. 29 - Preliudas, Kantilena ir Skercando.

Vargonininkė taip pat atliks japonų kompozitoriaus T.Yoshimatsu ištraukas iš „Plejadinių šokių“ – „Gėlių šokį“, „Invenciją dviems balsams“, „Išlyginimo romansą“, „Interliudą su pauksčiais“ ir „Sausą mažąją fugą“. Dar vienas japoniškas kūrinys taps viso koncerto ašimi. Tai - M.Miyagio „Pavasario jūra“. Šie kūriniai didžiausiais Lietuvos vargonais bus atliekami pirmąjį kartą.

Hiroko Inoue gimė Osakoje, Japonija. Ji studijavo Kyoto menų universitete. 1998 m. tęsė studijas Maskvos valstybinėje konservatorijoje prof. Naumo Štarkmano fortepijono ir Aleksėjaus Paršino vargonų klasėse. Studijas baigė raudonu diplomu.

2006 m. ji tapo Kaliningrado Filharmonijos soliste ir vargonininke, o 2007 m., gavusi japonų kultūros reikalų agentūros stipendiją, išvyko studijuoti į Princo Klauso konservatoriją (Groningenas, Olandija) prof. Theo Jellema klasėje.

Hiroko Inoue plačiai koncertuoja Rusijoje, Europoje ir Japonijoje. Ji pasirodo ne tik su kameriniais bei simfoniniais orkestrais, vokalistais ir instrumentalistais, bet ir unikalios sudėties japonų liaudies instrumentų ansambliu Hide-Hide, saksofonu (Veronika Kojukcharova) ir aktoriais (Sergėjumi Karijakinu ir Čulpan Chamatova).

Su olandų vargoninininku Jean-Pierre Steijvers Rusijoje, Japonijoje ir Nyderlanduose pripažinimą pelnė vargonų dueto žanre.

Vargonininkė 2004 m. laimėjo trečiąją vietą Marchello Galanti tarptautiniame vargonininkų konkurse Mondaino, Italijoje, o 2005 m. – pirmąją vietą Tarptautiniame Valerijaus Kiktos vargonininkų konkurse Maskvoje, Rusija. Tais pačiais metais ji tapo laureate ir laimėjo 3 specialiuosius prizus IV Michailo Tariverdievo tarptautiniame vargonininkų konkurse Kaliningrade, Rusija. 2006 m. pelnė garbės apdovanojimą už nepaprastą muzikalumą festivalyje „Petr de Grote“ Groningene, Nyderlandai.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Bilietai parduodami bilietai.lt.

2020 Biržėlis
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €