Bendraukime
 

KMSO pristato paskutinį koncertą iš ciklo „Diriguoja jaunieji”

KMSO pristato paskutinį koncertą iš ciklo „Diriguoja jaunieji” 2016-03-02

Kauno miesto simfoninis orkestras šį penktadienį, 18 val. visus klausytojus kviečia į paskutinįjį koncertą iš ciklo „Diriguoja jaunieji”. Šį kartą orkestrui diriguos Giedrė Šlekytė. Kartu su orkestru pasirodys ir visame pasaulyje žinomas vienas geriausių švedų klarnetininkų Håkan Rosengren. KMSO kartu su solistu atliks F. Shubert, W. A. Mozart ir Z. Kodaly kūrinius.

Håkan Rosengren mokėsi Karališkajame muzikos koledže Stoholme, Belgijos Karališkojoje flamandų konservatorijoje bei Kalifornijos universitete.  Jo pirmasis solinis debiutas įvyko 1985 metais, klarnetininkas pasirodė su Švedijos radijo simfoniniu orkestrus.

Tarptautinio pripažinimo sulaukęs švedų klarnetininkas kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas koncertuoja Europoje, Amerikoje bei Azijoje. Ne kartą pasirodė su visame pasaulyje garsiais simfoniniais orkestrais didžiausiose pasaulio scenose. Taip pat solistas bendradarbiauja su garsiausiais dirigentais visame pasaulyje.

Håkan Rosengren grojimo technika išsiskiria jausmingumu. Kiekvieną kūrinį solistas perteikia ne tik, kaip įvairių natų junginį, tačiau kūriniui suteikia tam tikros emocijos ir jį atlieka tik jam būdinga išskirtine atlikėjo maniera. Jis išsiskiria nepriekaištinga kūrinių atlikimo technika, temperamentingumu bei nuoširdžiu bendravimu su publika.

Savo meistriškumo subtilybėmis Håkan Rosengren dalinasi su muziką studijuojančiais jaunaisiais muzikantais visame pasaulyje. Ne kartą meistriškumo pamokas vedė ir Lietuvos muzikams.

Giedrė Šlekytė, gimusi 1989 metais, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė, orkestrinio dirigavimo mokėsi Graco, Leipcigo ir Ciuricho aukštosiose muzikos mokyklose. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas B. Haitink, N. Pasquet, C. Metters. 2015 metais tapo prestižinio dirigentų konkurso "MALKO competition" Kopenhagoje prizininke, bei Salzburgo festivalio jaunojo dirigento prizo Salzburg Festival Young Conductors Award" finalininke. Dirigentė koncertavo su Gewandhaus orkestru Leipcige, Miuncheno, Mainco, Insbruko simfoniniais orkestrais, dirigavo operos spektaklius Bazelio, Darmštato, Berno operos teatruose, yra nuolatinė Šv. Kristoforo kamerinio orkestro viešnia. Dar šį sezoną Giedrė Šlekytė debiutuos su Liublianos Radijo simfoniniu, Berlyno Komiškosios operos bei Stokholmo Karališkuoju Filharmonijos orkestrais. 

Koncertą pradės Franz Schubert Simfonija Nr. 8 h-moll, „Nebaigtoji”. Abiems „Nebaigtos simfonijos” dalims būdingas lyriškumas, panašus muzikinis charakteris. Pirmoje kūrinio dalyje vyrauja daugiau dramaštikų momentų, o antroji yra kupina rimties ir svajingumo.

Antroje koncerto dalyje klausytojai išgirs vieno žinomiausio ir įtakingiausio klasikinės muzikos kompozitoriaus W. A. Mozart Koncertą klarnetui ir orkestrui. Kūrį kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks solistas iš Švedijos – Håka Rosengren.

Koncertą užbaigs vengrų kompozitoriaus Zoltán Kodály „Galantos šokiai”. 

2020 Balandis
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €