Bendraukime
 

Baltijos gitarų kvarteto dovana gitaristų bendruomenei – italų dueto koncertas

Baltijos gitarų kvarteto dovana gitaristų bendruomenei – italų dueto koncertas 2016-03-31

Kovo 30 d., Vilnius. Lietuvą visame pasaulyje garsinantis Baltijos gitarų kvartetas šį penktadienį į Kauną sukvies visus jaunuosius klasikinės gitaros entuziastus – jaunieji atlikėjai savo sugebėjimus demonstruos kasmetiniame respublikiniame klasikinės gitaros konkurse. Šiais metais renginys ypatingas, nes ne tik konkurso dalyviai, bet ir visi norintieji kviečiami nemokamai paklausyti italų dueto atliekamos itališkos klasikinės gitaros muzikos.

Lietuvą visame pasaulyje garsinančio Baltijos gitarų kvarteto nariai yra ne tik muzikantai, bet ir pedagogai, iš arti matantys vaikų ir jaunuolių meninio tobulėjimo skatinimo poreikį. Vienas iš geriausių būdų skatinti vaikus ir jaunimą – suteikti jiems galimybę įgytus gebėjimus pademonstruoti tos srities profesionalams, sulaukti iš jų patarimų, įgauti daugiau patirties ugdant savo kūrybinę saviraišką.

„Šiemet į Kauną suvažiuos daugiau nei keturiasdešimt jaunųjų gitaristų ir šešiolika juos lydinčių pedagogų iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, kad mūsų pastangos pasiteisina, kad ne tik jaunieji atlikėjai, bet ir jų mokytojai aktyviai dalyvauja renginiuose“, – sako Baltijos gitarų kvarteto narys Sergej Krinicin.

Gitaristų rengiamas konkursas kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Matydami ryškią pažangą, kvarteto nariai ir toliau žada klasikinės gitaros bendruomenei organizuoti išskirtinių renginių. Gitaristai užsimena, kad jau šiemet paskutinį liepos savaitgalį visi klasikinės gitaros gerbėjai turėtų atvykti į Birštoną – miestą, kur vieną savo pirmųjų koncertų dar XIX a. viduryje atliko gitaros virtuozas Marekas Sokolovskis po to, kai Vienoje buvo tituluotas Europos gitaristu.

„Šiuo metu intensyviai vedame derybas su garsiausiais klasikinės gitaros atlikėjais. Tikimės, kad galėsime nudžiuginti visus klasikinės gitaros gerbėjus ir pakviesti į vienos iš ryškiausių klasikinės gitaros žvaigždžių Roland Dyens koncertą, taip pat meistriškumo pamokas“, – ateities planais dalijasi kvarteto narys Saulius S. Lipčius. Tiesa, staigmeną žada ir pats Baltijos gitarų kvartetas – su kameriniu orkestru atliks kvarteto nario Chriso Ruebenso kūrinį, parašytą specialiai Baltijos gitarų kvartetui ir orkestrui. „Chriso kūriniai yra nuolatinė mūsų grojamų koncertų repertuaro dalis. Jo kūryba pripažinta ir už Lietuvos ribų – neseniai Italijoje vykusiame tarptautiniame konkurse Chriso Ruebenso kūrinys „Fantasy no. 1“ laimėjo pirmąją vietą“, – sako Sergej Krinicin.

Kol kas Baltijos gitarų kvarteto nariai kviečia sekti naujienas, o jau šį penktadienį pasiklausyti nuotaikingų itališkų kūrinių. Programoje skambės A. Vivaldžio, G. Rosinio ir italų dueto kūriniai. Dueto iš Italijos – Paolo Devecchi ir Salvatore Seminara – nemokamas koncertas vyks balandžio 1 d. 17 val. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos koncertų salėje Kaune. Prieš koncertą bus apdovanoti jaunieji klasikinės gitaros konkurso dalyviai ir jų mokytojai.

Apie Baltijos gitarų kvartetą

Jaunų ir talentingų klasikinės gitaros atlikėjų iniciatyva 2004 m. susibūręs Baltijos gitarų kvartetas yra garsiausias tokios sudėties ir muzikavimo žanro ansamblis Baltijos šalyse. Dabartinės sudėties kvartetas susiformavo 2008 m., kai prie Zigmo Čepulėno, Sergėjaus Krinicino ir Sauliaus S. Lipčiaus prisijungė belgas Chrisas Ruebensas. Gitaristai yra koncertavę įvairiuose festivaliuose, prestižinėse koncertų salėse daugiau nei dvidešimtyje Europos ir Azijos šalių. 

2020 Liepa
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €