Bendraukime
 

Roberto Šerveniko jubiliejus – su batuta rankose

Roberto Šerveniko jubiliejus – su batuta rankose 2016-03-31

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas balandžio 1 d. švenčia penkiasdešimtmetį. Tą vakarą vienas ryškiausių Lietuvos batutos meistrų ne tik švęs, bet ir diriguos. Teatro scenoje bus rodoma Giacomo Puccini „Bohema“.

Robertas Šervenikas vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – įtaigias ir brandžias klasikinės ir šiuolaikinės muzikos interpretacijas. Jis parengė daugelio lietuvių kompozitorių simfoninių, ryškiausių sceninių kūrinių premjeras. Vokietijos dienraštis „Der Tagesspiegel“ rašė: „Tai, kaip Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja perėjimus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtempčiausio protrūkio, rodo išties tarptautinę klasę. Kaip ir tai, kaip tiksliai orkestras jo klauso ir derina aistrą su profesionalia precizika.“

Intensyvi kūrybinė dirigento veikla 2005 m. buvo įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovo pareigas R. Šervenikas eina nuo 2008 m. Per tą laiką jis parengė daugelio operų ir baletų premjeras. Tai Onutės Narbutaitės „Kornetas“, Richardo Wagnerio „Lohengrinas“, Modesto Musorgskio „Borisas Godunovas“, Giuseppe’s Verdi „Traviata“, Georges’o Bizet „Karmen“, Amilcare’s Ponchielli „Lietuviai“, Jono Tamulionio „Bruknelė“, Piotro Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, Puccini „Bohema“, taip pat baletai „Barbora Radvilaitė“ (Anželikos Cholinos choreografija), Anatolijaus Šenderovo „Dezdemona“ ir Léo Delibes’o „Kopelija“ (abiejų choreografas Kirillas Simonovas), Giedriaus Kuprevičiaus „Čiurlionis“ (choreogr. Robertas Bondara). Maestro taip pat diriguoja baletus „Gulbių ežeras“, „Miegančioji gražuolė“, „Raudonoji Žizel“, „Romeo ir Džuljeta“, „Žizel“, „Don Kichotas“.

R. Šervenikas dirigavimo mokėsi Sankt Peterburgo konservatorijoje, čia baigė chorinio, operinio ir simfoninio dirigavimo klasę. 1993 m. pradėjo diriguoti Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, su šiuo orkestru bendradarbiauja iki šiol. Su LNSO dalyvavo Reingau, Liudvigsburgo ir Meklenburgo-Pomeranijos (Vokietija), Forbacho, Hectoro Berliozo ir Eviano (Prancūzija), Arturo Benedetti-Michelangeli (Italija) ir Vilniaus festivaliuose. 

R. Šervenikas yra kviečiamas diriguoti Izraelio Cameratai, Sankt Peterburgo filharmonijos, Slovėnijos nacionalinės operos, Rusijos valstybiniam simfoniniam, Karališkosios filharmonijos (Jungtinė Karalystė) ir kitiems orkestrams. Nuo 2008 m. dirigentas bendradarbiauja su Miuncheno valstybine opera.

Su įvairiais kolektyvais R. Šervenikas koncertavo beveik visose Europos šalyse, Japonijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje, Izraelyje. Jo diriguota Maskvos Piotro Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje, Amsterdamo „Concertgebouw“, Madrido „Auditorium de nationale“, Frankfurto „Alte Oper“, Tokijo „Suntory Hall“, „Metropolitan Art Space“, Kelno, Hamburgo, Sankt Peterburgo filharmonijos ir daugelyje kitų salių.

Maestro diriguojamuose koncertuose dalyvavo violončelininkai Mstislavas Rostropovičius, Davidas Geringas, Miša Maiskis, trimitininkas Maurice’as André, pianistai Denisas Macujevas, Arkadijus Volodosis, Michailas Pletniovas, smuikininkai Sarah Chang, Maksimas Fedotovas, Julianas Rachlinas, altininkai Wolframas Christas, Jurijus Bašmetas, daugelis Lietuvos operos solistų, tarp jų – ir Violeta Urmana.

Balandžio 1 d. „Bohemos“ spektaklyje dainuos Joana Gedmintaitė (Mimi), pirmą kartą Rudolfo vaidmenį atliks Merūnas Vitulskis. Taip pat matysime Viktoriją Miškūnaitę, Dainių Stumbrą, Šarūną Šapalą, Tadą Girininką, Arūną Malikėną ir šiame spektaklyje pirmą kartą pasirodysiantį LNOBT operos stažuotoją Kasparą Damulį.

2020 Rugsėjis
P A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €