Bendraukime
 

Lietuvos muzikų sąjunga buriasi jubiliejinei Metinei konferencijai

Lietuvos muzikų sąjunga buriasi jubiliejinei Metinei konferencijai 2016-04-03

Balandžio 2 d. 11 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Balkono teatre vyks Metinė Lietuvos muzikų sąjungos konferencija. Konferencijos akcentas – trys šįmet minimi jubiliejai: Lietuvos muzikų sąjungai – 80, muzikos meno ir mokslo žurnalui „Muzikos barai“ – 85, o didžiausiam metų LMS organizuojamam renginiui „Didysis muzikų paradas“ – 20 metų.

Lietuvos muzikų sąjunga – atlikėjų, muzikinių kolektyvų vadovų, kompozitorių, muzikos kritikų ir mokslininkų visuomeninė kūrybinė organizacija šiuo metu vienijanti beveik 300 narių. 80-metį mininti organizacija, tęsdama 1936 m. įkurtos Lietuvių muzikų draugijos aktyvios veiklos tradicijas, taip pat  siekia aktyviai dalyvauti krašto muzikiniame gyvenime – nuosekliai įvairiomis formomis plėtoja veiklą visoje Lietuvoje, remia muzikų kūrybinę iniciatyvą,  telkia juos meninei ir švietėjiškai veiklai, jų veiklą propaguoja Lietuvoje ir užsienyje, meninės veiklos rezultatus fiksuoja istorijai.

Organizacija leidžia mėnesinį meno ir mokslo žurnalą „Muzikos barai“, rengia kasmetinės Lietuvos muzikų didžiąsias šventes „Didysis muzikų paradas“, pristato naujausius atlikėjų kūrybinius darbus, rengia nusipelniusių muzikų pagerbimo ir atminimo vakarus, organizuoja meistriškumo kursus, edukacines stovyklas jauniesiems muzikams, leidžia natas, knygas, Lietuvos atlikėjų kompaktines plokšteles. Kasmet Lietuvos muzikų sąjungos narių gretas papildo iniciatyvūs muzikai bei muzikos teoretikai. Prie Lietuvos muzikų sąjungos taip pat įsteigti pedagogų ir jaunųjų muzikų susivienijimai.

Nuo 1931 m. iki šiol leidžiamas muzikos meno ir mokslo žurnalas „Muzikos barai“, kurio gyvavimo 85-metį šįmet ir minime. Nuo pat 1931-ųjų žurnale publikuota šimtai straipsnių apie lietuvių ir užsienio muzikus, muzikų gyvenimą, muzikos aktualijas bei recenzijų apie koncertus, festivalius, konkursus ir kitus muzikinius renginius. Su žurnalo „Muzikos barai“ redakcija bendradarbiauja gausus lietuvių ir užsienio muzikų bei autorių būrys. Nuo 2000 m. žurnalas imtas leisti su kompaktiniais diskais, kuriuose pristatomi profesionaliosios muzikos lietuvių atlikėjų įrašai.

Dar vieną jubiliejų – gyvavimo 20-metį – mini didžiausias kasmet Lietuvos muzikų sąjungos organizuojamas muzikos įvykis – koncertas-maratonas „Didysis muzikų paradas“. Renginys organizuojamas nuo 1997 m. ir jo metu jau dvidešimtą kartą bus pristatomi tiek geriausi akademinės muzikos atlikėjai, tiek jaunieji šalies talentai. Pirmieji koncertai-maratonai buvo rengiami Nacionalinės filharmonijos scenoje, paskui „Didysis muzikų paradas“ persikėlė į Didžiąją LRT studiją, tuo tarpu jubiliejinis, XX-asis, „Didysis muzikų paradas“ atiduos duoklę istorijai ir vėl grįš į visuomet priimančią Nacionalinės filharmonijos Didžiąją salę, kur rugsėjo 12 d. bus kviečiami visi neabejingi muzikos garsams.

Metinė Lietuvos muzikų sąjungos konferencija, vyksianti balandžio 2 d. 11 val. LMTA Balkono teatre, bus puiki galimybė ne tik susiburti ir pabendrauti gausiam LMS narių būriui iš visos Lietuvos, bet ir prisiminti juos vienijančios organizacijos istoriją, plačiau susipažinti su dabartine jos veikla bei siekiais.  

 

2020 Liepa
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €