Bendraukime
 

Seniausiasis Lietuvos džiazo festivalis vėl kviečia į Birštoną

Seniausiasis Lietuvos džiazo festivalis vėl kviečia į Birštoną 2016-04-01

Šiemet smagiai įsibėgėjus pavasariui balandžio 1-ąją jau 19-ą kartą Birštone startuoja seniausias Lietuvos džiazo festivalis, kuris rengiamas kas antri metai. Spaudos konferencijoje festivalio organizatorius Zigmas Vileikis, pristatydamas šiųmečio festivalio programą, akcentavo, kad daugelis atlikėjų būtent specialiai festivaliui rengia premjerinius projektus. Šiemet tokių projektų 10 iš 16. Kitas išskirtinis festivalio bruožas – dominuojantys Lietuvos atlikėjai, užsienio atlikėjai čia patenka tik bendruose projektuose su lietuviais. Pasak Zigmo Vileikio, festivalio programos su muzikantais jau buvo pradėtos derinti praeito festivalio metu, pirmasis savo projektą festivalio organizatoriams pateikė saksofonininkas Kęstutis Vaiginis, kuris šįsyk pasirodys su trimis išskirtiniais amerikiečių atlikėjais. Festivalyje pasirodys ir kiti tarptautiniai projektai, kuriuose gros mūsų atlikėjai Pranas Kentra, Arkadijus Gotesmanas, Janas Maksimovičius.

Z. Vileikis paminėjo bent keletą unikalių festivalio projektų. Tai - trombonininkų Vytauto Pilibavičiaus ir Jievaro Jasinskio sumanytas trombonų kvinteto projektas, kuriam talkins vokalistė Girmantė Vaitkutė, kitą unikalų dar negirdėto žanro „eccojazz“ projektą parengė po ilgesnės pertraukos į festivalį sugrįžtantis kompozitorius Linas Rimša. Šiųmetis festivalis priima ir debiutantus – su Artūro Anusausko trio pasirodys dvi jaunos dainininkės – Marija Grabštaitė ir Rūta Jakulytė. Savo debiuto šiame festivalyje 1996 metais 20-metį pažymės ir Dainius Pulauskas su savo grupe. Šiemet debiutuoja ir jauna menininkė Irma Mickevičiūtė, kuri sukūrė festivalio scenografiją.

Tradiciškai festivalyje pasirodantys Kauno bigbendas šįsyk pirmąją festivalio dieną parengė išskirtinę premjerą su Jievaro Jasinskio grupe „Renless“.

Festivalis nebūtų pilnas, jei čia nepasirodytų jo senbūviai Olegas Molokojedovas, Petras Vyšniauskas, Leonidas Šinkarenka ir  Gediminas Laurinavičius. Festivalio gyvasis klasikas Vladimiras Čekasinas vėl muzikuos su savo auklėtiniais iš Vilniaus kolegijos bei Latvijos J.Vytuolo muzikos akademijos studentais, tad siurprizai klausytojams garantuoti. Manau, kad tikrą siurprizą parengė Liudas Mockūnas, Eugenijus Kanevičius ir Vladimiras Tarasovas, kurie pristatys ne bet ką,  o naujai išleistą savo vinilinę plokštelę.

Zigmas Vileikis paminėjo nemenką festivalio rėmėjų būrį, be kurio festivalis tiesiog neįvyktų. Apie trečdalį festivalio biudžeto sudaro Lietuvos kultūros tarybos skirta parama.

Šiandien festivalį pradeda jaunoji karta, tai trimitininko Vytauto Skudo sumanytas projektas legendinio Miles Davis‘o atminimui (šiemet sukanka 25-eri, kai M.Davis išėjo Anapilin).

Taigi, bičiuliai, keliame bures ir skrendame į Birštoną! Gero garso!

 

 

2020 Rugsėjis
P A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €