Bendraukime
 

Prasideda XVI Pučiamųjų orkestrų čempionatas

Prasideda XVI Pučiamųjų orkestrų čempionatas 2016-04-15

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija jau šešioliktą kartą organizuoja tradiciniu tapusį Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatą, kurio metu muzikos mylėtojus kviečia apsilankyti gausybėje nemokamų renginių.

Balandžio 15-17 d. Panevėžyje vyks XVI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato finalas, kuriame varžysis per 30 profesionalų ir mėgėjų pučiamųjų instrumentų orkestrų, atrinktų žiemą vykusiuose regioniniuose turuose. Renginys kasmet plečiasi ir šį kartą prie Lietuvos orkestrų prisijungia keletas kolektyvų iš kaimyninės Latvijos, kurie varžysis kaip pilnateisiai konkurso dalyviai.

Orkestrai, suskirstyti į 4 kategorijas pagal profesionalumą, Panevėžio bendruomenių rūmuose varžysis balandžio 15–16 d. Orkestrus pagal Europinę vertinimo sistemą vertins tarptautinė komisija iš Nyderlandų Karalystės, Anglijos, Estijos ir Latvijos, sudaryta iš gausybės muzikos ekspertų, kompozitorių, dirigentų, profesionalių orkestrų vadovų ir kt. Kaip ir kasmet čempionato metu svečiai bus pakviesti į muzikos instrumentų parodą. Vyks parodos, konferencijos, susitikimai su kompozitoriais, meistriškumo kursai ir koncertai. Komisija vertins orkestrų garso kokybę, programos pasirinkimą ir atlikimą, intonaciją ir t.t., nematydama ir nežinodama, kuris orkestras scenoje.

Kiekvienais metais į čempionato renginius kviečiami svečiai iš įvairių Europos šalių. Šiemet čempionato finale sutiko dalyvauti visame pasaulyje žymus kompozitorius, dirigentas, pedagogas, smuikininkas, klarnetininkas Carl Wittrock. Būtent šio kompozitoriaus kūrinius Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija čempionato dalyviams išrinko kaip privalomus atlikti C ir D kategorijose. Balandžio 14 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre vyks susitikimas-diskusija su kompozitoriumi, dirigentu, pedagogu, smuikininku ir klarnetininku Carl Wittrock.

Balandžio 15 d. 19 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks koncertas bei D kategorijos orkestrų apdovanojimo ceremonija. Koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras ir solistai. Dirigentai – mjr. Egidijus Ališauskas ir C. Wittrock, solistai: Tom Hutchinson (Anglija, kornetas), Indrė Jonaitytė (kornetas), Džiugita Bilevičiūtė (Es kornetas), Tautvydas Kasperavičius (bosinis trombonas), Mindaugas Akelis (eufonija), Viktoras Kusas (klarnetas), Dainius Verbickas (bosinis klarnetas).

Balandžio 16 d. 19 val. kino centre „Garsas“ vyks baigiamasis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato koncertas ir apdovanojimų ceremonija. Koncertuos legendinis orkestras „Kybartai“ ir solistai. Dirigentai – Donatas Ziegoraitis ir C. Wittrock, solistai – Laura Ziegoraitytė (vokalas), Domas Ziegoraitis (saksofonas), pasirodys pasaulio aviamodelių čempionas Donatas Paužuolis.

Balandžio 17 d. 13 val. Truskavos kultūros centre (Kėdainių raj.) Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro – dailės galerijos vario dūdų orkestro „Aukštyn“ ir solistų koncertas „Opa opa į Europą“

Čempionato idėjos iniciatorius – orkestro „Aukštyn“ vadovas ir dirigentas Remigijus Vilys. Čempionatas organizuojamas kasmet nuo 2001 m.

 

 

 

 

2020 Biržėlis
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €