Bendraukime
 

„Kultūros naktis“ kvies į daugiau nei šimtą renginių

„Kultūros naktis“ kvies į daugiau nei šimtą renginių 2016-06-07

Šiandien pristatyta visa vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ programa, kurioje – daugiau nei 120 renginių. Birželio 17-osios naktį duris atvers ne tik jau žinomos ir miesto gyventojams ir svečiams puikiai pažįstamos vietos – galerijos, muziejai, teatrai, bet ir įvairios viešos miesto erdvės, įprastai uždari būnantys kiemai, bažnyčios ir miesto gatvės. Be to, šiemet laukia ypatinga naktis – vilniečiai susitiks jubiliejinėje jau dešimtojoje „Kultūros naktyje“.

Vilniečius ir miesto svečius džiugins tarptautinio pripažinimo sulaukę užsienio projektai. Miesto poeziją  katedros aikštėje rašys SKRYF smėlio mašinėlė, Gedimino prospektu judės KTO lenkų teatro gatvės spektaklis PEREGRINUS, o šiuolaikinio šokio teatro mėgėjus Paveikslų galerijos kiemelyje suburs dviejų šokėjų trupė „&M Dance Company”  iš Kroatijos.

Staigmenas ir netikėtumus žada šiuolaikinio cirko naktis „Menų spaustuvės“ kiemelyje. Čia pamatysime prancūzų „Marcel et ses Drôles de Femmes“ oro akrobatikos šou „Miss Dolly“ su burleskos ir vesterno elementais, kvapą gniaužiančių triukų ir subtilaus humoro kupiną suomių cirką ant ratų „Motosikai“ bei šiuolaikinio lietuvių cirko puoselėtojų pasirodymus ir interaktyvius žaidimus.

Klasikos mėgėjai galės mėgautis fortepijono garsais Lukiškių aikštėje vyksiančiame jau tradiciniu tapusiame renginyje „Juodais Baltais“ su Petru Geniušu, Šiaurės šalių scenoje po Radvilų rūmų langais – spalvinga šiaurės šalių kultūros programa, o „Skambantys valdovų rūmai“ stebins ne tik muzika, bet ir kinu po žvaigždėmis.

Šiais metais LRT pristato net dvi scenas – „LRT Opus“ Vasaros terasoje bei „LRT Kultūra“ S. Daukanto aikštėje. Tačiau muzikiniai pasirodymai neapsiribos vien dižiosiomis scenomis, muzikos mylėtojų laukia įstabūs pasirodymai prezidentūros kiemelyje, „Skambančios varpų istorijos“ Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys: pakabinti“ Šventaragio slėnyje ir daug kitų nekasdienių muzikinių reginių.

Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vyks režisierių V. Damaševičiaus ir J. Matonio dokumentinių filmų  peržiūra bei  muzikinis poezijos vakaras, kuriame savo kūrybą skaitys dainininkas A. Kaušpėdas ir garsus lietuvių poetas G. Patackas.

Vieno iš „Kultūros nakties“ programos spektaklių „Malina“ herojai apimti nežinios pasirodys šiuolaikiniame pasaulyje su savo baimėmis. Lydimi begalinės nuostabos ir vilties, stebindami žiūrovus, provokuodami juos, juokindami savo elgesiu, kartais sukurdami absurdiškas situacijas jie įtrauks publiką ir pavers ją spektaklio kūrėjais. Klaipėdos Lėlių teatras pristatys gyvą gatvės pasirodymą, kuriame dalyvaus 4 didelės, vizualios, ironiškai stilizuotos lėlės ir jas papildantys objektai – garsai ir šviesos. Praeinantys žmonės, įtraukti į pasirodymo veiksmą, akimirkai nusikels prie vėjuotos, sūrios, nenuspėjamos jūros.

Svarbia naktinio Vilniaus dalimi taps šviečiantys meno kūriniai ir instaliacijos. Reformatų parke bus pristatyta Vėjo Aliuko interaktyvi lazerio ir garso sinteze paremta šviesos instaliacija „Horizontas“, žiūrovui suteikianti galimybę patirti kitokią erdvę. Donatas Norušis Kudirkos aikštėje pristatys instaliaciją, susidedančią iš skulptūros ir šviesos elementų. Joje analizuojama žmogaus tarpinė būsena tarp praeities požiūrių ir naujų, kartais gana radikaliai besikeičiančių gyvenimo aspektų. Urtės Širvinskaitės instaliacija-performansas „Jungtis“ Rotušės aikštėje kvies į trumpą kelionę pasąmonės labirintais, skirtą padėti pažvelgti į supantį realų pasaulį kitu rakursu ir įžvelgti naujas galimybes kasdienybėje. Šviesos instaliacija „Europos sodas“ prezidentūros rūmų parke –  tai 200 kv. m. pieva, „apsodinta“ 28 šviesos stiebų puokštėmis – lygiai tiek, kiek yra ES valstybių. Surask Lietuvą šalia 4,5 metrų aukščio siūbuojančios Prancūzijos ir nepraeik pro šalį nepastebėjęs žolėje besislepiančios mažylės Maltos.

Vienai nakčiai nusispalvina ir du žymieji Vilniaus tiltai. VTDK ir „Adam decolight“ projektas „Švieski man vėl!“ nuspalvins Baltąjį tiltą, čia bus pristatoma interaktyvi 3D šviesos instaliacija, kurią kiekvienas lankytojas galės valdyti pats. Po tiltu žiūrovai bus kviečiami pasinerti į Justino Kudzmano „Stuktūrą” –  kartono detalių modulinį „pasaulį”. Projektas „Kalba Vilnius. Eteryje – Žaliasis tiltas“ pristatys unikalią vaizdo transliaciją, apjungiančią heraldinę miesto simboliką ir šių dienų gatvės išmintį. Tilto kolonose atgis iš samanų suformuoti šimtamečiai miesto simboliai. Patiltė taps žaliuoju ekranu, ant kurio lazeriais bus transliuojami „gatvės radijo“ pranešimai.

Neliks nuskriausti ir mažieji renginio dalyviai. Jau tradiciškai visas Bernardinų sodas bus skirtas šeimoms. „Kultūringos šeimos miestas“ kvies vaikus ir suaugusius PAMATYTI, IŠBANDYTI, PAJAUSTI skirtingų kultūros ir meno sričių edukacinę įvairovę bei padovanos šūsnį prasmingo laisvalaikio idėjų ir gerų emocijų.

 

Su išsamia festivalio programa galite susipažinti svetainėje www.kulturosnaktis.lt

 

 

 

2020 Biržėlis
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €