Bendraukime
 

Šiuolaikinės lietuvių operos išbandys prestižinio festivalio Roterdame sceną

Šiuolaikinės lietuvių operos išbandys prestižinio festivalio Roterdame sceną 2017-05-15

„Šmaikštu, žavinga, santūriai diversiška. Subtiliai ir sąmojingai perteikta kapitalizmo spąstų ir liguisto vartotojiškumo kritika“, – taip apie Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės ir Rugilės Barzdžiukaitės operą „Geros dienos!“ atsiliepė „The New York Times“ kritikas Steve‘as Smithas. Operos pasirodymų geografija driekiasi nuo Šanchajaus, Maskvos, Paryžiaus, Miuncheno iki Niujorko, o libretas išverstas net į vienuolika kalbų. Tuo tarpu Rūtos Vitkauskaitės, Jenso Hedmano ir Åsos Nordgren erdvinė opera tamsoje „Confessions“ – pirmuosius tarptautinius žingsnius žengiantis, išskirtinę patirtį žiūrovui siūlantis projektas, kurio metu septynių mirtinų nuodėmių tema medijuojama pasitelkiant klausą, kitus pojūčius, tačiau visiškai atsisakant vizualinės komunikacijos. Kūriniai ypatingai vertinami tiek publikos, tiek kritikų: tarp kitų prestižinių nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų, abi operos yra pelniusios ir po „Auksinį scenos kryžių“.

Muzikinio teatro ir operos festivalis „Operadagen Rotterdam“, rengiamas jau 12-ąjį kartą, kaskart tampa šiuolaikinio muzikos teatro entuziastų centru. Jo gausioje tarptautinėje programoje pristatomi tiek jaunų kūrėjų darbai, tiek naujausi žymių autorių projektai. Renginys tradiciškai vyksta tuo pačiu metu kaip ir viena didžiausių pasaulyje tarptautinių akademinės muzikos mugių „Classical:NEXT“, kuri šiemet, bendradarbiaudama su „Operadagen Rotterdam“, į savo programą įtraukė ir operą „Geros dienos!“. Šiam kūriniui tai – svarbus įvertinimas bei išskirtinė galimybė būti pastebėtam naujos tarptautinės auditorijos.  

„Festivalis „Operadagen Rotterdam“ kasmet tampa šiuolaikine opera, muzikos teatru besidominčių prodiuserių, kritikų, kūrėjų ir tiesiog žiūrovų traukos centru. Svarbu, kad jis sutampa su tarptautiniu muzikos forumu „Classical:NEXT“, į kurio programą šiemet įtrauktas ir vienas iš operos „Geros dienos!“ rodymų – apie kūrinį išgirs ir jį pamatys tarptautinė mugės auditorija. Be abejonės, tokia mūsų darbų reprezentacija yra reikšminga ir, tikėtina, turės teigiamų pasekmių. Be to, „Operadagen Rotterdam“ metu vyksiančiuose „pitchinguose“ turėsiu galimybę pristatyti ir naują mūsų kuriamą projektą – Arturo Bumšteino darbą „Bad Weather“, – apie gastrolių reikšmę pasakojo kūrinius prodiusuojančios organizacijos „Operomanija“ vadovė Ana Ablamonova.

Iškart po pasirodymų Roterdame, operos „Confessions“ komanda išvyks į gastroles Švedijoje – gegužės 23–27 d. Stokholme, Sandvikene ir Geteborge vyksiančio turo metu erdvinė opera tamsoje bus atlikta penkis kartus.

„Geros dienos!“ ir „Confessions“ gastroles Roterdame iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, o prie „Confessions“ turo Švedijoje prisideda Lietuvos kultūros institutas. Bendradarbiaujama ir su Lietuvos muzikos informacijos centru, kuris mugėje „Classical:NEXT“ pristatys Lietuvos stendą, o kartu rūpinsis ir informacijos apie šiuolaikinę lietuvišką operą sklaida.A

2020 Rugsėjis
P A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €