Bendraukime
 

Atrinkta 20 kandidatų į Lietuvos kultūros tarybos narius

Atrinkta 20 kandidatų į Lietuvos kultūros tarybos narius 2017-05-23

Gegužės 23 d. Kultūros ministerijoje vyko Lietuvos kultūros tarybos narių rinkėjų posėdis, kuriame buvo atrinkti 20 pretendentų į Lietuvos kultūros tarybos (LKT) narius.

Iš atrinktų kandidatų kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su Lietuvos kultūros ir meno taryba prie LR kultūros ministerijos atrinks 10 kandidatų, kurie bus pateikti tvirtinti Vyriausybei. Kultūros ministrė Vyriausybės tvirtinimui teikia ir LKT pirmininko kandidatūrą.

Pretendentų sąrašas (sudarytas abėcėlės tvarka):
1.  Vytautas  Anužis
2.  Tomas Bakučionis
3.  Ema Silvija Bojadžian                     
4.  Virginijus Kinčinaitis
5.  Lina Kaminskaitė-Jančorienė
6.  Rimantas Kmita
7.  Nijolė Laužikienė
8.  Jolanta Lebednykienė
9.  Viktoras Liutkus
10. Agnė Narušytė
11. Nijolė Nevčesauskienė
12. Rolandas Palekas
13. Ernestas Parulskis
14. Ina Pukelytė
15. Radvilė Racėnaitė
16. Ramutė Rachlevičiūtė
17. Alvydas Šlepikas
18. Skaidra Trilupaitytė
19. Ingrida Veliutė
20. Pillė Veljataga

Naujos kadencijos LKT narių rinkėjais buvo deleguoti: Audrius Ambrasas, Rimantas Bagdzevičius, Vilma Griškevičienė, Antanas Jonynas, Marytė Maslauskaitė, Audronė Pajarskienė, Jonas Rudzinskas, Jurgita Staniškytė, Helmutas Šabasevičius, Edita Utarienė, Mikas Vaicekauskas, Lolita Valužienė, Rytis Zemkauskas, Petras Zurlys. Lietuvos kultūros tarybos įstatyme nustatyta tvarka Tarybos narių rinkėjus deleguoja Lietuvos kultūros ir meno taryba, Lietuvos meno kūrėjų̨ asociacija, asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos bibliotekininkų draugija, Lietuvos muziejų̨ asociacija, Lietuvos kultūros centrų asociacija, tautinių bendrijos, nepriklausomų organizacijos ir asociacijos.

Pretendentus galėjo siūlyti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Pretendentais į Lietuvos kultūros tarybos narius siūlomi asmenys turi būti nepriekaištingos reputacijos, pasiekimais kultūros ar meno srityse Lietuvoje žinomi ir ne mažesnę kaip 5 metų patirtį įgyvendinant kultūrinius projektus turintys asmenys. Be to, pretendentai turėtų turėti žinių ir gebėjimų, padedančių siekti LKT keliamų tikslų. Pretendentais negali būti tik kultūros ir meno organizacijų vadovai ir į Lietuvos kultūros tarybos rinkėjų sąrašą įtraukti rinkėjai.

LKT rinkimus organizuoja Kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyrius. Informacija apie rinkimų eigą skelbiama Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.

Šiuo metu pirmosios kadencijos Lietuvos kultūros tarybą sudaro: Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidotas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, muzikos edukologas, kultūros vadybininkas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas. Pirmoji Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo kadencija baigsis 2017 m. birželį.

2020 Rugsėjis
P A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €