Bendraukime
 

Lazdijų miesto šventės sukūryje – Kauno valstybinio choro pasirodymas

Lazdijų miesto šventės sukūryje – Kauno valstybinio choro pasirodymas 2017-05-30

Nuo 2004 m. Lazdijų rajone rengiama Pasienio fiesta – ne tik reikšmingiausias kultūrinis įvykis rajone, gausiai suburiantis šio krašto bendruomenę, bet ir tarptautinė šventė, į kurią atvyksta gausus būrys svečių iš užsienio.

Šiais metais jau keturioliktąjį kartą rengiama šventė sutampa su svarbia istorine data – Lazdijų miesto 420 metų jubiliejumi. Šventiniai miesto jubiliejaus renginiai prasidėjo gegužės 17 d. ir tęsis iki birželio 3 d. Jubiliejinio miesto gimtadienio šventimas truks net 420 valandų – tiek, kiek metų šiemet sukanka patiems Lazdijams.

„Lazdijai – maža, tačiau svarbi Lietuvos dalis. Pasienis – tai šalies vartai į Europą, todėl šią šventę siejame ir su Lietuvos valstybės, kuri veržliai  integruojasi į Europos tautų ir valstybių bendruomenę, atkūrimo šimtmečio laukimu“, – sako Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė.

Birželio 3 d. 17 val. Lazdijų miesto estradoje šventiniame renginyje pasirodys profesionalus Kauno valstybinis choras, Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“. Anot I. Malinauskienės, į šventinių renginių programą įtraukti choro koncertą pasiūlė Lazdijų rajone 1961–1980 m. dirbęs ir chorinę muzikos kultūrą puoselėjęs chorvedys Juozas Mikutavičius, kuriam organizatoriai yra dėkingi už šį sumanymą.

„Mieste vyksta daug kultūrinių renginių, tačiau miesto gimtadienis – lazdijiečiams svarbiausia šventė, kuri šiemet kaip niekad bus kitokia. Ypač visų laukiame birželio 2–3 d. vyksiančioje tradicinėje tarptautinėje  „Pasienio fiestoje“, į kurią kasmet atvyksta ne tik įvairių Lietuvos rajonų ir savivaldybių bendruomenių atstovai, bet ir svečiai iš užsienio šalių, su kuriomis glaudžiai bendradarbiaujame. Esame laimingi, jog renginio dalyvius kasmet galime nustebinti įspūdinga koncertine programa ir džiaugiamės, kad šiemet ją praturtins Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras,“ – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

„Esu kilęs iš Dzūkijos, todėl visada gera ir malonu sugrįžti į šį nuostabios gamtos ir atvirų, nuoširdžių, nepaprastai dainingų žmonių kraštą, kuris neveltui dažnai vadinamas Vinco Krėvės kūriniuose išpopuliarintu senu Dainavos vardu,“ – mintimis dalijosi choro dirigentas P. Bingelis.

„Tikimės, jog skambios choro dainos kiekvieno klausytojo širdyje įkvėps ir sustiprins tautinės dvasios, lietuviško tapatumo jausmą. Džiaugiamės galėdami jubiliejų švenčiančiam miestui ir jo svečiams padovanoti gražią dovaną – Kauno choro koncertą,“ – pasidžiaugė I. Malinauskienė. 

Lazdijų parko estradoje skambės rinktiniai žymiausių pastarojo šimtmečio Lietuvos kompozitorių Juozo Naujalio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Česlovo Sasnausko, Stasio Šimkaus, Juozo Tallat-Kelpšos, Juozo Gudavičiaus ir kitų kūriniai, žadinantys meilę tėvynei, idealizuojantys gimtojo krašto gamtos grožį, apdainuojantys prasmingas tautos tradicijas, o taip pat užsienio kompozitorių muzika. Solo partijas atliks choro dainininkai – Robertas Jančkaitis (baritonas),  Artūras Kurmalijevas (tenoras). Dirigentas Petras Bingelis. Chorui akompanuos koncertmeisterė  Beata Andriuškevičienė.

 

 

2020 Rugsėjis
P A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €