Bendraukime
 

2014-04-11 | XIV Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas

Balandžio 11-12 d. Panevėžyje vyks XIV Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato finalas, kuriame varžysis beveik 40 pučiamųjų instrumentų orkestrų (daugiau nei 800 muzikantų), atrinktų žiemą vykusiuose regioniniuose turuose. Renginys kasmet plečiasi ir šį kartą prie Lietuvos orkestrų prisijungia keletas kolektyvų iš kaimyninės Latvijos, kurie varžysis kaip pilnateisiai konkurso dalyviai.

Orkestrai Panevėžio bendruomenių rūmuose ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje programas atliks balandžio 11 – 12 d., suskirstyti į 5 kategorijas pagal profesionalumą.

Orkestrus, pagal Europinę vertinimo sistemą, vertins garbinga tarptautinė komisija, sudaryta iš gausybės muzikos ekspertų, kompozitorių, dirigentų, profesionalių orkestrų vadovų atvykstančių iš Šveicarijos, Nyderlandų, Švedijos, Estijos ir t.t. Komisija vertins orkestrų garso kokybę, programos pasirinkimą ir atlikimą, intonaciją ir t.t., nematydama ir nežinodama, kuris orkestras scenoje.

Kaip ir kasmet, čempionato metu svečius kviesime į muzikos instrumentų parodą, kuri bus atidaryta balandžio 11 d. 14 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose.

Kiekvienais metais dalyvauti čempionato renginiuose kviečiami svečiai iš įvairių Europos šalių. Čempionato finale sutiko dalyvauti vienas iš žymiausių kompozitorių, kuriančių muziką pučiamųjų instrumentų orkestrams – Oliver Waespi (Šveicarija). Būtent šio kompozitoriaus kūrinius Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija išrinko kaip privalomus atlikti visose kategorijose.

Apdovanojimų ceremonijoje pasirodys Vidaus Reikalų Ministerijos reprezentacinis orkestras (dirigentai Oliver Waespi, Egidijus Miknius). Baigiamajame koncerte “Saldžioji Šveicarija” dalyvaus aukštu profesionalumo lygiu pasižymintis solistas Armin Bachmann (Alpių ragas, trombonas) iš Šveicarijos.

Renginio apdovanojimų ceremonija ir baigiamasis koncertas vyks balandžio 12 d. (šeštadienį) 19 val. kino centre “Garsas” Panevėžyje.

Sekmadienį, balandžio 13 d. Panevėžyje, viešbučio Romantic konferencijų salėje, 11 val. vyks susitikimas ir meistriškumo kursai su garbingais svečiais iš Šveicarijos: kompozitoriumi, dirigentu Oliver Waespi ir pasaulinio garso atlikėju Armin Bachmann.

Maloniai kviečiame į tarptautinės orkestrinės muzikos renginius Panevėžyje.

2014 Balandis
P A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €