Bendraukime
 

2018-08-02 | VYTAUTO JUOZAPAIČIO KŪRYBOS VAKARAS

VYTAUTO JUOZAPAIČIO KŪRYBOS VAKARAS

Birštono kurhauzas

B. Sruogos g. 2, Birštonas, LT-59209

VYTAUTO JUOZAPAIČIO KŪRYBOS VAKARAS
Dalyvauja Kristian ATTILA (fortepijonas, Suomija), Vladimiras PRUDNIKOVAS, Eglė JUOZAPAITIENĖ ir Ieva Barbora JUOZAPAITYTĖ
Programoje – Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai

Kadaise Stanislavskis yra pasakęs: „Kad dainuotum arijas, reikia būti aktoriumi-dainininku. Kad dainuotum kamerinį repertuarą, reikia būti režisieriumi-dainininku.“

Nuostabus Lietuvos baritonas Vytautas Juozapaitis šių metų Birštono vasaros menų akademijos publikai ruošia staigmeną – kūrybos vakarą, kuriame skambės ne tik operinė, bet ir subtili, daugybės balso atspalvių ir sceninės meistrystės reikalaujanti kamerinė muzika.

Vytautas Juozapaitis – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (2003) ir visų svarbiausių muzikos ir teatro apdovanojimų laureatas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius.

Ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas šiame ir kituose Lietuvos muzikiniuose teatruose yra sukūręs beveik 50 pagrindinių baritono vaidmenų operose, operetėse ir miuzikluose, atlikęs daugybę partijų oratoriniuose veikaluose. Su spektakliais V. Juozapaitis yra apkeliavęs beveik visą pasaulį, dalyvavęs daugybėje Lietuvos bei užsienio festivalių, buvo pirmasis lietuvių operos solistas, pakviestas į vieną prestižiškiausių pasaulio muzikos forumų – Pekino tarptautinį muzikos festivalį.

Lietuvos kompozitoriai specialiai V. Juozapaičiui yra parašę grafo Šemetos (B. Kutavičiaus opera „Lokys“), karaliaus Mindaugo (B. Kutavičiaus opera „Ugnis ir tikėjimas“), Žygimanto Augusto (G. Kuprevičiaus opera „Karalienė Bona“), Žilvino (A. Žigaitytės opera „Žilvinas ir Eglė“) partijas.

Kristianas Attila yra vienas ryškiausių Suomijos pianistų ir pedagogų, ugdomojo vadovavimo (angl. coaching) specialistas, daugiausia dėmesio skiriantis vokalinės muzikos žanrams – operai ir Lied. Jis studijavo Sibeliaus akademijoje Helsinkyje (Suomija) ir Malmės aukštojoje muzikos mokykloje (Musikhögskolan i Malmö, Švedija), stažavosi Suomijos nacionalinės operos studijoje.

Nuo 1997 m. Kristianas Attila dirbo lektoriumi ir vokalo repetitoriumi Sibeliaus akademijoje su Operos programos studentais.

Pianistas yra koncertavęs Europos, JAV, Kanados, Šiaurės Afrikos ir Japonijos koncertų salėse. Daug kartų kaip kviestinis pianistas yra dalyvavęs tarptautiniuose Mirjam Helin vokalistų konkursuose. 2007 m. buvo Tarptautinio Jeano Sibeliaus dainininkų konkurso Suomijoje žiuri narys. Pianistui teko bendradarbiauti su pasaulinio garso dainininkais – prof. Jamesu Kingu, Tomu Krause, Barbara Bonney, prof. Dorothy Irving (Švedija) ir kitais. Nuolatinis pianisto scenos partneris – baritonas Tommi Hakala. Su juo dalyvavo BBC Kardife rengiamame konkurse „Pasaulio dainininkas“ (BBC Cardiff Singer of the World), ten solistas pelnė pagrindinį prizą. Kristianas nuolat koncertuoja ir su kitais išskirtiniais dainininkais – baritonu Juha Uusitalo ir sopranu Pia Freund.

Kaip pianistas repetitorius atlikėjas dirbo Savonlinos operos festivalyje, Savonlinos muzikos akademijoje ir Suomijos nacionalinėje operoje. Yra išleidęs solinių albumų, drauge su Tommi Hakala įrašęs suomių kompozitoriaus Toivos Kuulu dainų, su Pia Freund ir Tommi Hakala – Sibeliaus kūrinių. Daug pianisto įgrotų kūrinių saugoma Suomijos nacionalinės televizijos fonduose.

Kristianas Attila kuria muziką fortepijonui ir kameriniams ansambliams, domisi improvizacija, kartu su Sibeliaus akademijos dėstytoja Martina Roos vedė improvizacijos operoje meistriškumo kursus. Pianistas meistriškumo kursus yra vedęs Kaire, Mičigane, Teksase.

Nuo 2016 m. Kristianas Attila yra Savonlinos muzikos akademijos meno vadovas.

2018 Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €