Bendraukime
 

2018-09-26 | Konzerthausorchester Berlin Vilniuje

Konzerthausorchester Berlin Vilniuje

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Aušros vartų g. 5, Vilnius

2018 m. rugsėjo 26 d., trečiadienis, 19.00

Filharmonijos Didžiojoje salėje , Vilnius

Atlikėjai

KONZERTHAUSORCHESTER BERLIN

Solistė IVETA APKALNA (vargonai)

Dirigentas JURAJ VALČUHA

Programa

OTTO NICOLAI – Operos „Vindzoro šmaikštuolės“ uvertiūra
JOSEF JONGEN – Symphonie concertante vargonams ir orkestrui, op. 81
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Simfonija Nr. 3 Es-dur, op. 55 („Herojinė“)

Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo 100-metį, ypač suaktyvėjo kūrybiniai mainai. Lietuva pasauliui rodo geriausius savo muzikos meno pavyzdžius, o mūsų šalį aplanko žymiausi atlikėjai ir kolektyvai iš užsienio. Šį kartą turą po Baltijos šalių sostines Vilnių, Rygą ir Taliną surengė itin aukštai vertinamas Berlyno „Konzerthaus“ orkestras, kuris iš kitų Berlyno orkestrų išsiskiria ne tik meistriškumu, bet ir savo neoklasikiniu architektūriniu šedevru vadinamais namais – reziduoja Berlyno centrą puošiančiuose teatro rūmuose (vėliau tapusiuose koncertų sale), sukurtuose žymiausio Vokietijos architekto klasiko Karlo Friedricho Schinkelio. 

Nacionalinės filharmonijos scenoje orkestrui diriguos pagrindinis kviestinis dirigentas slovakas Jurajus Valčuha. Maestro intensyviai dirba abiejose Atlanto pusėse. Vien tik per 2017–2018 metų sezoną jis dirigavo San Fransisko, Detroito, Hjustono, Minesotos, Sinsinačio, Toronto ir kitiems orkestrams, taip pat sėkmingai rengia programas su svarbiais Europos simfoniniais orkestrais – Miuncheno filharmonijos, Švedijos radijo, Hamburgo „NDR Elbphilharmonie orchestra“, Santa Cecilijos akademijos, „Orchestra Sinfonica Nazionale della Rai“ ir kt., Neapolio teatre diriguoja Giacomo Puccini, Dmitrijaus Šostakovičiaus operų pastatymams. Su „Konzerthaus“ orkestru gros viena geriausių pasaulyje vargonininkių vadinama latvė Iveta Apkalna. Nuo 2017 m. ji yra svarbiausių Hamburgo Elbės filharmonijos „Klais“ vargonų („Johannes Klais Orgelbau“) pagrindinė atlikėja. Šiais metais ji pelnė aukščiausią Latvijoje – Didįjį muzikos apdovanojimą, o 2005 m. tapo pirma latve, apdovanota prestižiniu Europos „Echo Klassik“ geriausios atlikėjos prizu. Vargonininkei kūrinius dedikuoja Ērikas Ešenvaldas, Arturas Maskatas ir kt., jai patikima pirmą kartą atlikti naujus tokių autorių kaip Péteris Eötvösas, Wolfgangas Rihmas, Jörgas Widmannas ir kt. kūrinius su žymiausiais pasaulio orkestrais.  

Berlyno „Konzerthaus“ orkestro programoje Vilniuje skambės Prūsijoje gimusio vokiečių romantizmo kompozitoriaus Otto Nicolai komiškosios operos „Vindzoro šmaikštuolės“ uvertiūra (ši opera padarė įtaką Giuseppe’i Verdi kuriant „Falstafą“), mažai Lietuvoje žinomo XX a. pradžios belgų kompozitoriaus ir vargonininko Josefo Jongeno Symphonie concertante vargonams ir orkestrui. Koncerto kulminaciją orkestras įprasmins ryškiausio vokiečių klasiko Ludwigo van Beethoveno Simfonija Nr. 3 („Herojine“).

2018 Rugsėjis
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Perkamiausios prekės
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2020 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €