W. A. Mozart - Trys Zalcburgo simfonijos

Bendraukime
 

W. A. Mozart - Trys Zalcburgo simfonijos

W. A. Mozart - Trys Zalcburgo simfonijos
W. A. Mozart - Trys Zalcburgo simfonijos
Autorius (iai): Mozart
Sudarytojas: Saulius Sondeckis

Prekės kodas: LMSMBCD-008
Kaina: 15.00 €
Kiekis:

Žemiau pateikiame CD garso įrašų sąrašą.
Nusipirkę šios kompaktinės plokštelės garso įrašus mūsų elektroninėje parduotuvėje, galėsite juos perklausyti tiesiog šioje svetainėje (tinklalapyje).
Šiuo metu galite perklausyti tik pirmąjį garso įrašą, kuris reprezentuoja visą kompaktinę plokštelę.
Norėdami įsigyti šiuos CD garso įrašus, įsidėkite prekę į pirkinių krepšelį ir įvykdykite užsakymą.
Kai užsakymo statusas (po sėkmingo apmokėjimo) bus pakeistas į įvykdytas, Jūs galėsite parsisiųsti visus CD garso įrašus mp3 formatu.
Įsigiję CD garso įrašus, galėsite bet kada juos perklausyti mūsų parduotuvėje prisijungę su savo vartotojo duomenimis arba parsisiuntę į savo laikmeną.

Nr.
Pavadinimas
Trukmė
1
01_Mozart_trumpas_40
00:00:41
2
01 Divertimento D Dur KV 136 [1.Salz
00:06:26
3
02 Divertimento D Dur KV 136 [1.Salz
00:05:24
4
03 Divertimento D Dur KV 136 [1.Salz
00:04:03
5
04 Divertimento B Dur KV 137 [2.Salz
00:07:44
6
05 Divertimento B Dur KV 137 [2.Salz
00:03:34
7
06 Divertimento B Dur KV 137 [2.Salz
00:03:16
8
07 Divertimento F Dur KV 138 [3.Salz
00:05:46
9
08 Divertimento F Dur KV 138 [3.Salz
00:04:50
10
09 Divertimento F Dur KV 138 [3.Salz
00:02:06
11
10 Sinfonie Nr 5 B Dur KV 22_1 Alleg
00:02:45
12
11 Sinfonie Nr 5 B Dur KV 22_2 Andan
00:06:03
13
12 Sinfonie Nr 5 B Dur KV 22_3 Alleg
00:01:12


Lietuvos kamerinis orkestras; Dirigentas Saulius Sondeckis

Lietuvos kamerinis orkestras

W. A. Mozart - 3 Zalcburgo simfonijos

Simfonija Nr. 5 B-dur


Divertismentas D-dur, KV 136 (1 Zalcburgo simfonija)

1. Allegro (6'24)

2. Andante (5'21)

3. Presto (3'59)

Divertismentas B-dur, KV 137 (2 Zalcburgo simfonija)

4. Andante (7'33)

5. Allegro di molto (3'33)

6. Allegro assai (3'11)

Divertismentas F-dur, KV 138 (3 Zalcburgo simfonija)

7. Allegro (5'45)

8. Andante (4'49)

9. Rondo (Presto) (1'59)

Simfonija Nr. 5 B-dur, KV 22 (Haager-Sinfonie)

10. Allegro (2'44)

11. Andante (6'02)

12. Allegro molto (1'02)



1770 metų kovo 15 dieną apie 7 valandą vakaro W.A. Mozartas (1756 - 1782) sukūrė savo pirmąjį styginių kvartetą (KV 80). Taip tiksliai užfiksuotą datą sutinkame ne taip jau dažnai - matyt, kompozitoriui šis kvartetas buvo itin brangus.

Impulsą rašyti dar palyginti naujo žanro kūrinį Mozartui davė italų kompozitorių G.B.Sammartini, G.Tartini, L.Boccherini kūriniai. Jų kurti "Quartetti" ("Sinfonie a quattro") iš pradžių traktuoti kaip keturbalsės simfonijos styginių orkestrui ir klavesinui. Senoji kamerinė muzika dar orientavosi į Basso continuo. Tik tuomet, kai jo atsisakyta, laisviau ir savarankiškiau pradėti plėtoti visi keturi balsai. Naujasis žanras ir savo forma, ir turiniu priminė savo meto sonatas bei simfonijas ir dažnai buvo vadinamas ne kvartetu, o divertismentu (taip savo kvartetus vadino ir J.Haydnas).

Kvartetiniams divertismentams buvo būdingas tridalumas (Allegro - Andante - Menuetas arba Andante - Allegro - Menuetas). Abu apatiniai balsai tik palydėdavo palyginti savarankiškas, dinamiškai plėtojamas dviejų viršutinių balsų - 1 ir 2 smuikų - partijas. Tačiau būtina pripažinti, kad divertismentuose bosas jau nė kiek nebepriminė senojo continuo tradicijų.

Trys 1772 metais Zalcburge Mozarto sukurtos simfonijos - kvartetai, Haydno pavyzdžiu pavadintos divertismentais - D-dur, B-dur ir F-dur (KV 136 - KV 138). Visi jie trijų dalių, stiliumi ir forma atitinka itališkus žanro pavyzdžius: pagrindinis vaidmuo tenka smuikams, nors, lyginant su italų šio žanro kūriniais, kur kas savarankiškesnė altų partija. Itališkų tradicijų Mozartas laikėsi ir formuodamas tematizmą - kur kas ryškesnės divertismentų greitų dalių temos. Tačiau atskiruose kontrapunktuose ir ypač perdirbamojo pobūdžio epizoduose jau galima pajusti Haydno įtaką. Visų trijų kūrinių romantiniu bruožu tampa į perdirbimo dalis įsiskverbiantys aistringi minoriniai epizodai, tamsinantys šiaip jau mažorinį divertismentų koloritą ir teikiantys užuominų į paties Mozarto mažoro - minoro dramaturgiją būsimuose šedevruose.              

Simfonija Nr. 5 B-dur KV 22 - Mozarto vaikystės kūrinys. 1762 m. tėvas Leopoldas sumanė dešimtmetį trukusią kelionę po muzikine kultūra garsėjančius Europos miestus. Iš pradžių Wolfgangas būdavo pristatomas kaip virtuozas, o vėliau tėvas rūpindavosi jo pamokomis pas didžiuosius to meto muzikus. Šiame dešimtmetyje tarp kitų kūrinių buvo sukurta ir minima simfonija, kurioje, kaip ir kituose šio periodo kūriniuose, ypač jaučiama Johano Christiano Bacho, pripažinto to meto simfonisto įtaka. Simfonija tridalė, joje dar neišplėtota pučiamųjų partija, tačiau jos vidurinėje dalyje Andante g-moll jau galima įžvelgti būsimos garsiosios g-moll simfonijos ištakas tiek temų pateikime, tiek ir jų plėtotėje.                      



Lietuvos kamerinis orkestras

2000 metai - Lietuvos kamerinio orkestro jubiliejaus metai. 1960 m. balandžio 23 d. įvyko pirmoji orkestro repeticija, o tų pačių metų spalio 30 d. - pirmasis koncertas Lietuvos Filharmonijos salėje. Programoje skambėjo J.S.Bacho ir G.F.Händelio kūriniai.

1966 m. įvyko pirmosios profesionalaus orkestro iš Lietuvos koncertas užsienyje - Lietuvos kamerinis orkestras griežė Vokietijos DR. Ir Vakarų pasaulyje pirmasis iš Lietuvos orkestrų debiutavo LKO  - tai įvyko 1976 metais Echternacho festivalyje (iš viso šiame prestižiniame festivalyje koncertuota 7 kartus ir net pelnytas - 1992 m. - "Didžiojo liūto" medalis).  

Šiandieną LKO gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, JAV, Japonija, Argentina, Kuba, Kanada, Egiptas, Pietų Afrikos Respublika. Orkestrui daugybę kartų plojo Berlyno filharmonijos, ir Vienos "Musikverein", Londono "Royal Festival" ir Romos "Santa Cecilia", Milano "Auditorium G.Verdi", Amsterdamo "Concertgebouw" ir dar daugelio įspūdingiausių Europos koncertų salių klausytojai. Ne po vieną kartą lankytasi ir daugelyje garsiausių, seniausias tradicijas turinčių Europos festivalių. Šią vasarą kolektyvas koncertavo Hanoveryje, "Expo 2000" kultūrinėje programoje, gastroliavo Lotynų Amerikoje, Čilėje bei Peru. Vokietijos miestuose vyko unikalūs Lietuvos kamerinio orkestro koncertai su legendiniu skaitovu Piteriu Ustinovu.

Su Lietuvos kameriniu orkestru muzikavo daugybė garsių pasaulio solistų. Ypač artima kūrybinė draugystė kolektyvą sieja su pianistais Justus Frantzu, Jevgenijum Kissinu, Vladimiru Krainevu; smuikininkais Tatjana Grindenko, Olegu Kaganu, Gidonu Kremeriu, Igoriu Oistrachu, Gilu Shachamu, Vladimiru Spivakovu; violončelininkais Davidu Geringu, Natalija Gutman, Mstislavu Rostropovičiumi; altistu Jurijumi Bašmetu, vargonininku Jeanu Guillou, trimitininkais Timofejumi Dokšiceriu ir Guy Touvronu, fleitistu Aurele Nicoletu, dainininku Jose van Damu. Ne vieną programą įvairiose šalyse su Lietuvos kameriniu orkestru dainavo puikūs chorai: Latvijos kamerinis choras "Ave sol", vadovaujamas Imanto Kuokaro, Maskvos kamerinis choras, vadovaujamas Vladimiro Minino ir Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio.

1992 metais Ispanijoje, Caceres mieste Lordas Jehudy Menuhinas pirmą kartą repetavo su LKO. Nuo tų metų iki didžiojo muziko - humanisto mirties įvyko net 60 LKO koncertų, diriguojant Lordui Jehudy Menuhinui.

Lietuvos kamerinis orkestras atlieka ne tik Lietuvos kompozitorių naujausius kūrinius, bet yra ir pasaulyje garsių autorių kūrinių premjerų atlikėjas. Tarp tokių pirmiausiai minėtini Alfredas Šnitkė, Arvo Pärtas, Peteris Vaskas. Dar daugiau - dėkingi autoriai dedikuoja savo kūrinius Sauliui Sondeckiui ir jo vadovaujamam orkestrui. Tarp tokių kūrinių minėtini A.Šnitkės Concerto grosso Nr. 1 (dedikuotas Gidonui Kremeriui, Tatjanai Grindenko ir Sauliui Sondeckiui) ir Concerto grosso Nr. 3 (dedikuotas Sauliui Sondeckiui ir LKO). Lietuvai tragiškų 1991 metų sausio įvykių dienomis Šnitkė sukūrė kompoziciją kameriniam orkestrui "Sutartinės", dedikuodamas ją Lietuvos žmonėms. Arvo Pärtas taip pat kelias kompozicijas skyrė Lietuvos kameriniam orkestrui ir jo vadovui.

Lietuvos kamerinio orkestro repertuaras labai įvairus, tačiau išskirtinė vieta jame tenka J.S.Bacho ir W.A. Mozarto kūrybai.

Ne kartą Lietuvoje ir užsienyje atlikti visi J.S.Bacho instrumentiniai koncertai, siuitos, Brandenburgo koncertai, pasijos, kantatos, Mišios h-moll. Neseniai orkestro repertuare atsirado unikalaus J.S.Bacho kūrinio "Fugos menas" V.Graesserio orkestruota versija. Kūrinys taip pat atliktas ne tik Lietuvoje, bet ir Frankfurto "Alte Oper" salėje.

W.A.Mozarto muzika - nuo instrumentinių koncertų iki sumfonijų ir operų - taip pat labai dažnai skamba LKO koncertų repertuare. Visos simfonijos ir 27 fortepijoniniai koncertai įrašyti plokštelėse. Beje, visi 27 koncertai su pianistu Vladimiru Krainevu atlikti Vilniuje, Maskvoje ir Sankt Petrburge. Įrašų firma "Melodija" įrašė operą "Don Žuanas", vėliau šis įrašas panaudotas statant muzikinį televizijos filmą - operą.


Saulius Sondeckis - puikus dirigentas, pedagogas, pilietis - apdovanotas aukščiausiais Lietuvos atlikėjui skirtais titulais. Jau diriguota virš 3000 koncertų beveik visose Europos šalyse, JAV, Japonijoje, Kuboje, Argentinoje, Kanadoje, Egipte, Pietų Afrikos Respublikoje… Jam plojo garsiausių pasaulio salių ir festivalių klausytojai. Maestro vadovavo dešimčiai įvairių festivalių jaunimo orkestrų.

Nuo 1955 m. S.Sondeckis diriguoja. Iš pradžių tai buvo M.K.Čiurlionio menų gimnazijos moksleivių orkestras. Didžiausias laimėjimas su šiuo kolektyvu pasiektas 1976 metais: Berlyne pelnytas Herberto von Karajano fondo jaunimo orkestrų konkurso aukso medalis.

Žymus Vokietijos kritikas Klausas Geitelis vadina S.Sondeckį “aukšto rango muzikos pedagogu”, o įžymiojoje Joachimo W. Hartnacko knygoje “Didieji mūsų dienų smuikininkai” pažymėta, kad tarp “absoliučiai geriausių virtuozų yra trys orkestrai: Musici di Roma, Lietuvos kamerinis orkestras ir V. Spivakovo orkestras “Maskvos virtuozai”. Autorius rašo apie Lietuvos orkestro “beribį virtuoziškumą ir muzikalumą”.

1988 m. prasidėjo dar vieno pasaulyje šlovę pelniusio S. Sondeckio kolektyvo biografija – įsteigtas orkestras “Camerata Sankt Peterburg”. Šiandieną tai oficialus garsiojo Ermitažo muziejaus orkestras. Su šiuo orkestru apvažiuota ne tik daugybė pasaulio šalių - JAV, Japonija, Pietų Korėja, Vokietija, Austrija, Italija, Prancūzija, Ispanija, Belgija, Olandija, Šveicarija, Suomija, Švedija, Lenkija - bet ir įrašyti CD iš serijos "Sankt Petersburg Classics", kurią leidžia muzikos įrašų korporacija "Sony Classical".

Per 40 metus prof. S. Sondeckis ir jo orkestras sukaupė milžinišką visų epochų ir stilių kūrinių repertuarą, įrašė daugybę plokštelių ir CD Lietuvoje ir užsienyje. 1995/1996 mm. Sony Classical CD kataloge Lietuvos kamerinio orkestro drauge su “Sankt Peterburgo Camerata” ir Estijos vyrų choru atlikta prof. S. Sondeckio diriguojama D.Šostakovičiaus 13-oji simfonija gavo aukščiausią – 5 žvaigždučių įvertinimą.

2000 metų pavasarį S.Sondeckiui buvo suteikta garbė diriguoti "Colon" teatro (Buenos Aires) salės sezono atidaryme Rusijos radijo ir televizijos simfoniniam orkestrui.

Perkamiausios prekės
M. K. Čiurlionis. Simfoninės poemos Jūra, Miške ir kantata  De Profundis
LMS
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras; diriguoja Juozas Domarkas
20.00 €
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
Audronė Žigaitytė
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €