Bendraukime
 

Valstybinis Choras VILNIUS

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Valstybinis Choras VILNIUS

Valstybinis choras „Vilnius“ – vienas brandžiausių ir pajėgiausių chorų Lietuvoje. Inovatyvus, lankstus, kūrybiškas, aukšto meninio lygio bei vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos koncertinių kolektyvų, išugdęs daugybę talentingų profesionalių dainininkų ir parengęs keliasdešimt programų. Choras plėtoja prasmingą Lietuvos kultūrai veiklą, dovanodamas klausytojams gražiausias chorinės muzikos akimirkas. Kasmet su garsiausiais Lietuvos atlikėjais surengia daugiau kaip 70 koncertų, kuriuose galime išgirsti įvairių stilių visų epochų kūrinių: nuo senovinės muzikos dermių iki šiuolaikinių disonansinių sąskambių, sudėtingos moderniosios muzikos.
Nuo choro įkūrimo pradžios kolektyvui vadovavo Rimantas Zdanavičius (1970-1976), Antanas Jozėnas (1976-1992), Jurijus Kalcas (1992-2001), Povilas Gylys (2001-2015), o nuo 2015 metų gegužės mėn. – Artūras Dambrauskas. Chore dainuoja 50 profesionalių dainininkų, baigusių chorinio dirigavimo ir dainavimo studijas. Vokalinio dainavimo meistriškumą ugdo nacionalinės premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė, o koncertuose akomponuoja pianistas Dainius Jozėnas.
Valstybinio choro „Vilnius“ misija – inicijuoti Lietuvos choro meno kūrimą, sklaidą ir įamžinimą, ieškoti dar neatliktų lietuviškų choro meno kūrinių bei atgaivinti aukso fondo šedevrus. Kolektyvas drąsiai ir kryptingai dirba skleisdamas Lietuvos ir pasaulio choro meną, pristatydamas visuomenei vertingiausius, aukščiausio meninio lygio kūrinius.
Choro „Vilnius“ vizija – tapti plačiai žinomu ne tik Lietuvoje ar Europoje, bet būti pripažintu ir visame pasaulyje kolektyvu, gebančiu kūrybiškai perteikti pasaulio muzikines kultūros vertybes, pristatyti nacionalinį choro meną, bendradarbiauti su žymiausiais, pripažintais menininkais ir jaunais, talentingais atlikėjais.
Pagrindiniai koncertinio kolektyvo tikslai – išugdyti universalius meno atlikėjus, profesionaliai atliekančius įvairių epochų, stilių muziką; rengti edukacines programas, įtraukiant regionų mėgėjų, vaikų bei jaunimo meno kolektyvus; formuoti ir kelti profesionalaus choro meno įvaizdį, patraukliai pateikiant tai koncertų metu.
Kryptingas profesionalumo siekis subrandino naujas veiklos formas. Kiekvieną sezoną choras įgyvendina svarbius projektus ir rengia naujas programas. Kolektyvas yra ne tik daugelio muzikos festivalių, valstybinių renginių, dainų švenčių dalyvis, bet ir kultūros projektų organizatorius, tarptautinių konkursų laureatas.
Per savo gyvavimo laikotarpį choras yra parengęs per 100 stambiosios formos veikalų ir apie 1000 chorinių miniatiūrų, apie 300 įrašytų kūrinių saugoma LRT fonduose, o ryškiausios ir vertingiausios programos įrašytos į 14 kompaktinių plokštelių. Kiekvienais metais repertuaras papildomas naujausiomis užsienio bei lietuvių kūrėjų kompozicijomis, parengiama daugiau kaip 10 naujų koncertinių valandos trukmės programų. Koncertinis aktyvumas, festivalių rengimas, kultūrinės veiklos skatinimas byloja apie choro profesinę bei meninę brandą, subtilią muzikinę pajautą, chorinės kultūros puoselėjimą bei jos atvėrimą įvairių kartų klausytojų širdims.

Perkamiausios prekės
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2022 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
20.00 €